1982 Anayasasına Göre Cumhurbaşkanının Statüsü ve Sorumluluğu

-10% 1982 Anayasasına Göre Cumhurbaşkanının Statüsü ve Sorumluluğu
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Savaş Yayınevi
 • Yazar
 • Ömer Keskinsoy
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786055343781
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2013
 • Sayfa Sayısı
 • 198

 • Bu çalışmanın yapılmasındaki amaç; vatana ihanetin belirsizliği, aslında vatana ihanet dışında görevle alakalı olan diğer suçlardan Cumhurbaşkanının sorumluluğunun bulunmadığının Anayasada açıkça ifade edilmemiş olduğu, sadece hâsıl olan genel kanaat sonucu vatana ihanet dışındaki suçlardan sorumluluğunun bulunmadığı görüşünün hakim görüş haline geldiği, oysa bu hususlarda en azından mesnetli eleştirilerin getirilebileceği gibi etkenlerdir.

  Çalışma, dört bölüme ayrılarak yapılmıştır. Birinci bölüm; kavram, tarihçe, Cumhurbaşkanının sorumluluğu-hükümet sistemi ilişkisine ayrılmıştır. İkinci bölüm, 1982 Anayasasında Cumhurbaşkanlığı statüsü, statüden mütevellit yetkiler ve bunlarla ilgili değerlendirmeleri içermektedir. Üçüncü bölümde; Cumhurbaşkanının sorumluluğu, siyasi, hukuki, özellikle cezai yönden ele alınmış, daha sonra vatana ihanet fiilinin niteliği kamu hukuku dalları bakımından incelenmiştir. Dördüncü bölümde, vatana ihanet fiili ceza hukuku kurumları açından değerlendirilmiş ve çalışma Yüce Divanın yapısı, yetki alanı, verdiği karar ve karara karşı hukuki yolların işlenmesiyle nihayetlendirilmiştir.

  Bölümlerin oluşturulmasında, genelden özele doğru her bölümün bir diğer bölümün ön aşaması olmasına dikkat edilmeye çalışılmıştır. Ayrıca bütün bölümlerde hemen hemen her temel başlığın sonunda sonuç ya da eleştiriler, öneriler, sorunlar şeklindeki küçük başlıklar altında sonuç yerine kaim olacak düşüncelerimize yer verilmiştir. Bundaki amacımız, bütün görüşlerimize sadece sonuç bölümünde yer verilmesinin eksik kalacağı düşüncesidir.

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  218,00 TL36,00 TL
  312,00 TL36,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  218,00 TL36,00 TL
  312,00 TL36,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 393 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Anayasa Hukuku

  * Siyaset Bilimi

  % 10

  İNDİRİM

  40,00 TL
  36,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Bu çalışmanın yapılmasındaki amaç; vatana ihanetin belirsizliği, aslında vatana ihanet dışında görevle alakalı olan diğer suçlardan Cumhurbaşkanının sorumluluğunun bulunmadığının Anayasada açıkça ifade edilmemiş olduğu, sadece hâsıl olan genel kanaat sonucu vatana ihanet dışındaki suçlardan sorumluluğunun bulunmadığı görüşünün hakim görüş haline... Tamamını Oku

  KAMPANYALI Anayasa Hukuku (7. Baskı)

  Anaya hukuku profösörü Mustafa Erdoğan, konuya ilgi duyan her okuyucuya hitap eden bu kitabında hem anayasa teorisinin hem de Türk anayasa hukukunun e..

  31,00 TL 29,45 TL

  KAMPANYALI İnsan Hakları Liberal Açıdan Bir Tahlil (1. Baskı)

  Vahap Coşkun, bu çalışmasında yalnızca insan hakları kavramına açıklık getirmekle kalmıyor, kavramın tarihsel kaynaklarına, liberalizmle ilişkisine, T..

  12,50 TL 9,38 TL

  İnsan Hakları Hukukuna Giriş

  Konu Başlıkları İnsan Hakları Hukukunun Genel Teorisi Türk İnsan Hakları Hukuku Dogmatiği Uluslararası İnsan Hakları Hukuku..

  27,00 TL 22,95 TL

  İnsan Hakları Hukuku

              Konu Başlıklarıİnsan Hakları Hukukunun Genel TeorisiTürk İnsan Hakları Hukuku DogmatiğiUluslararası İnsan Ha..

  35,00 TL 29,75 TL

  Anayasa Yargısı

  YargıGenel Olarak Anayasa YargısıAnayasa Yargısının Meşruiyeti ve Yargısal AktivizmTürkiye'de Anayasa YargısıAnayasal Uygunluk Denetiminin Çeşitleri (..

  35,00 TL 31,50 TL

  İnsan Haklarının Korunmasında Geçici Tedbir

  AİHM ve Almanya örneklerinde "geçici tedbir" (interim measures/einstweilige Anordnung) olarak ifade edilen usul hukuku aracı, 6216 sayılı Kanunda sade..

  65,00 TL 55,25 TL

  Etiketler: 1982 Anayasasına Göre Cumhurbaşkanının Statüsü ve Sorumluluğu, Ömer Keskinsoy, Siyaset Bilimi, Savaş Yayınevi, 9786055343781

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.