21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler

-20% 21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Adalet Yayınevi
 • Yazar
 • Mehmet Akif Özer
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786051466965
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2015
 • Sayfa Sayısı
 • 502

 • İnsan kaynaklarını etkili şekilde yöneten ve kullanan örgütlerin bunu başaramayan örgütlere göre gelecekte daha başarılı olacakları kaçınılmazdır. Doğal olarak bir örgütün performansının gelişmesinde en önemli ve belirleyici unsur insandır. Örgütün vazgeçilmezliği; rekabet ve kaliteli üretim, iyi eğitilmiş, örgütle özdeşleşmiş, katılımcı, yaratıcı ve sürekli bir iş gücünü gerektirmektedir.

  21. yüzyılın yönetim ve yönetici anlayışı klasik bakışa göre oldukça farklılaşmıştır. Yeni dönemde, yaşanan yoğun rekabet ortamında varlıklarını sürdürmek isteyen örgütler, bu yeni anlayışa göre yönetim sistemini kurmak ve yönetici liderlerini bu yeni anlayışın gerekliliklerine göre seçmek ve yetiştirmek zorundadırlar.

  21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler başlıklı kitabın ana temasını da bu konu oluşturmaktadır. Çalışma, 21. yüzyılın yönetim sisteminin 21. yüzyılın yöneticileriyle kurulabileceği savıyla, söz konusu sistemde bulunması gereken toplam on beş yeni yönetim anlayışını ve tekniğini açıklamaya çalışmakta ve bunları ayrıntılı incelemeye tabi tutmaktadır. Bu kapsamda alfabetik sıralamayla; Algılama, Bilgi, Çatışma, Değişim, İmaj, Kalite, Kariyer, Kriz, Performans, Risk, Strateji, Stres, Süreç, Vizyon ve Zaman yönetimleri oldukça ayrıntılı ve kapsamlı bir şekilde incelenmiştir.

  Konu Başlıkları
  Algılama Yönetimi
  Bilgi Yönetimi
  Çatışma Yönetimi
  Değişim Yönetimi
  İmaj Yönetimi
  Kalite Yönetimi
  Kariyer Yönetimi
  Kriz Yönetimi
  Performans Yönetimi
  Risk Yönetimi
  Stratejik Yönetim
  Stres Yönetimi
  Süreç Yönetimi
  Vizyon Yönetimi
  Zaman Yönetimi
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  214,00 TL28,00 TL
  39,33 TL28,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  214,00 TL28,00 TL
  39,33 TL28,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 387 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!

  % 20

  İNDİRİM

  35,00 TL
  28,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  İnsan kaynaklarını etkili şekilde yöneten ve kullanan örgütlerin bunu başaramayan örgütlere göre gelecekte daha başarılı olacakları kaçınılmazdır. Doğal olarak bir örgütün performansının gelişmesinde en önemli ve belirleyici unsur insandır. Örgütün vazgeçilmezliği; rekabet ve kaliteli üretim, iyi eğitilmiş, örgütle özdeşleşmiş, katılımcı, yaratıcı ve... Tamamını Oku

  İş Zekası ve Veri Ambarları Sistemleri

  Veri ambarları, dağınık ve farklı yapılardaki, farklı kurumlar tarafından yıllar itibariyle oluşturulmuş olan kümülatif verilerin entegre edilmesi ve ..

  16,00 TL 11,20 TL

  Yönetim Bilimi

  Kamu ve özel kuruluşlarda çalışacak yöneticilerin sahip olmaları gereken niteliklerde birçok ortak yönleri bulunmaktadır. Ancak kamu ve özel kuruluşla..

  45,00 TL 36,00 TL

  Bilgi Çağında Yönetim

  Kitapta bilgi yönetimi, küresel sistemde örgüt yapıları, yönetim modelleri, bilgi kalitesi, bilgi ekonomisi, hizmet kalitesi gibi yaygın başlıkların y..

  28,00 TL 22,40 TL

  İş Zekası ve Stratejik Yönetim

  Bilişim ve buna bağlı Enformasyon Teknolojileri (Information Techno-logies-IT) sektöründeki ihtiyaçlar doğrultusunda yaşanan hızlı gelişim ve dolayısı..

  15,00 TL 13,50 TL

  Ar–Ge Teşvikleri İpuçları ve Pratik Uygulamalar

  Bu kitapta yazılanları ilke edinerek, TEYDEB ve Ar-Ge Merkezi gibi çok önemli desteklerden sorunsuz ve verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz. Kemal ..

  17,00 TL 13,60 TL

  Yenilik (İnovasyon) Yönetimi ve Yenilikçi Örgüt Kültürü

  Kitabın bu baskısında yenilik kavramı makro, kültürel ve yönetimsel bakış açılarıyla ele alınmıştır. Bu noktadan hareketle yenilik kavramı hem ulusal ..

  27,50 TL 24,75 TL

  Etiketler: 21. Yüzyılda Yönetim ve Yöneticiler, Mehmet Akif Özer, Yönetim Bilgi Sistemleri, Adalet Yayınevi, 9786051466965

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.