Adli DNA Analizleri

-20% Adli DNA Analizleri
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Adalet Yayınevi
 • Yazar
 • İbrahim Semizoğlu
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786051461915
 • Ebat
 • 170 x 250
 • Yıl
 • 2013
 • Sayfa Sayısı
 • 582

 • Delillerin incelenmesinde kullanılan güncel yöntemleri hem de bu yöntemlerin uygulanması için gerekli olan personel, laboratuvar şartları ile bu şartların oluşturulmasında uygulanacak kalite yönetimi hususlarını da kapsayan detaylı bir çalışma sonucunda hem alanında çalışan uzmanlar için hem de bu alanda çalışacak olan tüm uzman ve uzman adayları için rehber niteliğinde bir eser hazırlamıştır.

  Genel biyoloji ve DNA bilgileri ile başlayan kitabın ilk kısmı ayrıca Adli DNA analizlerinin ülkemizdeki gelişiminin belgelenmesi açısından da önemlidir. İkinci kısım olay yeri incelemesi ile biyolojik delil kavramı ve analizlerden istenilen kalitede sonuç alınması için yapılması gerekenleri içeriyor. Kitap içinde en geniş alanı kaplayan üçüncü bölüm laboratuvara kabulünden itibaren biyolojik deliller üzerinde yapılan tüm güncel analiz ve incelemeleri aktarıyor. Dördüncü bölüm Mitokondri DNA analizlerini, beşinci bölüm ise Adli DNA laboratuvarları için olmazsa olmaz kontaminasyon olgusunu tartışıyor.

  Ülkemizin en güncel konularından ve eksikliklerinden biri olan DNA Veri Bankası uygulamaları ve çalışma usullerini kapsayan bölümde ayrıca henüz taslak aşamasında olan Ulusal DNA Veri Kanunu masaya yatırılıyor. Yedinci ve Sekizinci bölümler Adli DNA Laboratuvarı için alt yapı ve personel ihtiyaçlarını ve idari konuları örneklerle modellerken son olarak dokuzuncu bölümde kalite yönetimi standartları ile akreditasyon konusu işleniyor.

  Konu Başlıkları
  DNA Veri Bankası
  Kalite Yönetim Sistemi
  Labaratuvar Analiz Yöntemleri
  Personel Eğitimi
  İdari Konular
  Olay Yeri İncelemesi
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  230,00 TL60,00 TL
  320,00 TL60,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  230,00 TL60,00 TL
  320,00 TL60,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 517 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Adli Tıp

  * Adli Bilimler

  % 20

  İNDİRİM

  75,00 TL
  60,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Delillerin incelenmesinde kullanılan güncel yöntemleri hem de bu yöntemlerin uygulanması için gerekli olan personel, laboratuvar şartları ile bu şartların oluşturulmasında uygulanacak kalite yönetimi hususlarını da kapsayan detaylı bir çalışma sonucunda hem alanında çalışan uzmanlar için hem de bu alanda çalışacak olan tüm uzman ve uzman adayları için rehber... Tamamını Oku

  Adli Bilimlerin Temeli

  Adli Bilimlerin Temeli, adli bilimlerin farklı alanları ile ilgili güncel bilgileri ve gelişmeleri kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Kitap adli bilim..

  60,00 TL 48,00 TL

  Adli Koku

  Köpeklerin koku alma duyuları ve buna bağlı davranışları insanlara nazaran binlerce kez daha ileri bir yapıdadır. İyi bir eğitim verilir ve uzmanlarca..

  16,50 TL 14,03 TL

  Adli Psikolojiye Giriş

  Adli psikoloji son yıllarda çok önem kazanmaya başlayan bir bilim dalıdır. Özellikle travma ve şiddet konularında hem mağdurun hem de saldırganın çalı..

  29,90 TL 25,42 TL

  Adli Bilimciler Derneği III. Ulusal Sağlık Hukuku Kongresi (Bursa 23 – 25 Nisan 2016)

  Adli Bilimciler Derneği tarafından 23-25 Nisan 2016 tarihlerinde III. Sağlık Hukuku Kongre'si Bursa'da düzenlenmiştir. Kongre, yurt içi ve yurt dışınd..

  82,50 TL 70,13 TL

  Viktimoloji (Mağdurbilim)

  Konu BaşlıklarıGenel Olarak Viktimoloji Kavram ve TarihçesiViktimolojinin Kriminoloji ve Diğer Bilim İle İlişkisiMağdur TipolojisiMağdurun Suça Yol Aç..

  29,50 TL 26,55 TL

  Türk Ceza Adalet Sisteminde Adli Tıp Uygulamaları (Ciltli)

  Kabil’in Habil’i öldürmesiyle sonu gelmez suç olgusu ile birlikte yaşamayı öğrenen ve bundan her zaman zarar gören insanlık, suçun önlenmesini ve suçl..

  37,50 TL 31,88 TL

  Etiketler: Adli DNA Analizleri, İbrahim Semizoğlu, Adli Tıp, Adalet Yayınevi, 9786051461915

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.