Adalet Gözet Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme

-10% Adalet Gözet Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları
 • Yazar
 • Seda Kalem
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786053991236
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2009
 • Sayfa Sayısı
 • 168

 • Türkiye’de, yargının işleyişine dair tartışmalar daha ziyade sistemin eksikliklerine odaklanmaktadır. Davaların uzunluğu, artan iş yükünün ortaya çıkardığı sorunlar, hâkim ve savcı sayısının azlığı gibi konular, adeta yargının işleyişindeki aksaklıkların genel bir çerçevesini oluşturmaktadır. Bu kitap, İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen Adalet Gözet projesinde elde edilen bulguların değerlendirilmesine dair farklı alanlardan araştırmacıların katkılarından oluşmaktadır. Adalet Gözet, yargı sistemine vatandaşın gözünden bakmayı hedefleyen bir inceleme projesidir.

  Bu kitaptaki katkılar arasında, Türkiye’de, vatandaşların mahkemelere yönelik algı ve tutumları; bir kamu hizmeti olan adalet hizmetlerinde performans kriterlerinin ölçülmesi; hesap verebilirlik; adalet hizmetlerinde insan hakları ve medyanın yargıya ilişkin haberleri yansıtma tarzı gibi konular yer almaktadır.

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  27,65 TL15,30 TL
  35,10 TL15,30 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  27,65 TL15,30 TL
  35,10 TL15,30 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 511 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Tarih-Felsefe-Sosyoloji

  % 10

  İNDİRİM

  17,00 TL
  15,30 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Türkiye’de, yargının işleyişine dair tartışmalar daha ziyade sistemin eksikliklerine odaklanmaktadır. Davaların uzunluğu, artan iş yükünün ortaya çıkardığı sorunlar, hâkim ve savcı sayısının azlığı gibi konular, adeta yargının işleyişindeki aksaklıkların genel bir çerçevesini oluşturmaktadır. Bu kitap, İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku... Tamamını Oku

  KAMPANYALI Tarihsel Sosyoloji Bloch'tan Wallersteın'e Görüşler Ve Yöntemler ( 3. Baskı )

  Yüzyılımızda sosyal bilimlerin ortaya attığı sorulardan en önemlilerini tarih ve toplumsal kuramın çakıştığı alanlarda çalışan bilimin insanları sordu..

  42,00 TL 27,30 TL

  KAMPANYALI Sosyalizmin Alfabesi

  Amerikalıların çoğunun sosyalizm konusunda bildikleri tek şey, ondan hoşlanmadıklarıdır. Onlar, sosyalizmin, ya uygulanamaz olduğu için gülünç, ya da ..

  8,00 TL 6,40 TL

  KAMPANYALI Klasik Mantık ( 11. Baskı )

  Klasik mantık, Aristo’dan beri, asırlar boyunca, kılı kırk yararcasına işlenmiş, gerek Batı’da gerek İslam dünyasında, bu konuda yüzlerce "Traite" yaz..

  15,00 TL 9,75 TL

  Kampanyalı Tarihte Araplar ( 5. Baskı )

  Bu eser, bir Arap tarihi olmaktan ziyade, tarih olaylarının bir tefsir denemesidir. Çünkü böyle geniş bir konuyu olay ve tarihleri sıralayarak ortaya ..

  14,00 TL 11,20 TL

  KAMPANYALI Sosyolojik Düşünmek ( 13. Baskı )

  Özellikle modernlik ve post-modernlik çalışmalarıyla son dönemin en parlak düşünürlerinden biri olan Zygmunt Bauman, sosyal bilimler alanında son dere..

  20,00 TL 15,00 TL

  KAMPANYALI Toplumsal İşbölümü

  Emile Durkheim, toplumbilimsel düşünce ve araştırma alanının en büyüklerinden birisidir. Toplumbilime temel yapmayı amaçladığı bilimsel insan, toplum ..

  27,00 TL 18,90 TL

  Etiketler: Adalet Gözet Yargı Sistemi Üzerine Bir İnceleme, Seda Kalem, Tarih-Felsefe-Sosyoloji, İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları, 9786053991236

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.