Adalet Türk Ekonomisinin Geçmişle İmtihanı, Bir Ekonomik ve Siyasi Analiz Tam Yol İleri

-20% Adalet Türk Ekonomisinin Geçmişle İmtihanı, Bir Ekonomik ve Siyasi Analiz Tam Yol İleri
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Adalet Yayınevi
 • Yazar
 • Emre Topoğlu
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786051461939
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2013
 • Sayfa Sayısı
 • 176
 • Bu çalışmanın amacı, 1990’lı yılların başından bu yana dünyada ve Türkiye’de meydana gelen finansal krizleri çeşitli boyutlarıyla incelemek, krizlerin nedenlerini tartışmak ve sonuçlarını değerlendirmektir. 
   Bilindiği üzere 1980’li yıllarda başlayan finansal serbestleşme süreci, dünya ekonomilerini derinden etkilemiştir. 1980’lerde Latin Amerika ülkelerinde, 1990’lı yılların sonunda Güneydoğu Asya’da, 1994-1995 yıllarda Meksika’da ve Türkiye’de meydana gelen finansal krizlerin altındaki temel nedenlerden biri, finansal serbestleşme sürecine girilmiş olmasıdır. 
   Esas olarak Türkiye 1989 yılında ’nin konvertibilitesi ile finansal serbestleşme sürecine girmiştir. Türkiye için bir dönüm noktası niteliğinde olan bu tarihten itibaren Türkiye çeşitli finansal krizlerle karşı karşıya kalmıştır. 
   Bu bağlamda, Kasım 2000’de baş gösteren finansal krize kadar, ülkemizde yaşananlar pek sürpriz gelişmeler niteliğinde değildi. O dönemde çoğu ekonomist, cari açığın beklenenden daha yüksek olmasının oluşturduğu tedirginliği, yapısal reformların gecikmesi ve siyasi istikrarın bir türlü sağlanamaması ile birlikte gündeme getirerek, endişelerini aktarmışlardı. Türkiye 1990’ların ilk yarısından itibaren buna benzer pek çok krizle karşılaşmış ve krizlerin gölgesinde, her zaman tetikte olması gereken bir ülke görüntüsü vermiştir. 
   2002 sonrası dönemde tam siyasi istikrar sağlanmış, güven ortamı yeniden tesis edilmişken, piyasa aktörlerinin arzu ettikleri güven ortamı sağlanıyor denirken, 2008 yılında ABD’de başlayıp kısa sürede bütün dünyayı etkisi altına alan Mortgage Krizi, umutları söndürmüş, beklentileri olumsuza çevirmiş ve girişimcilik ruhunu öldürmüştür. Dünyanın bugüne kadar gördüğü en ciddi krizlerden biri olduğu konusunda görüş birliği olan finans krizi, Türkiye ekonomisini de dünya ekonomileri ile paralel olarak derinden etkilemiştir. Ancak bu sürecin oldukça iyi yönetilmiş olduğu da aşikârdır. 
   Çalışmada, 1990 sonrası dönemde yaşanan finansal krizler ve hâlihazırda şiddeti azalmış olsa da sarsıntısı bir süre daha devam edecek olan küresel finans krizi detaylı bir şekilde incelenmiştir. Ayrıca kapitalizmin geleceğiyle ilgili tartışmaları da beraberinde getirmiş olan son küresel krizin piyasanın başarısızlığı mı, yoksa devletçilik ve kumandacılığın bir sonucu mu olduğu tartışılmıştır.

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  27,20 TL14,40 TL
  34,80 TL14,40 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  27,20 TL14,40 TL
  34,80 TL14,40 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 450 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Ekonomi

  % 20

  İNDİRİM

  18,00 TL
  14,40 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Bu çalışmanın amacı, 1990’lı yılların başından bu yana dünyada ve Türkiye’de meydana gelen finansal krizleri çeşitli boyutlarıyla incelemek, krizlerin nedenlerini tartışmak ve sonuçlarını değerlendirmektir.   Bilindiği üzere 1980’li yıllarda başlayan finansal serbestleşme süreci, dünya ekonomilerini derinden etkilemiştir. 1980’lerde Latin Amerika... Tamamını Oku

  KAMPANYALI Türkiye Ekonomisi Tarihsel Gelişimi – Bugünkü Durumu (12. Baskı)

  Kitap, Türkiye ekonomisinin yapısını, işleyişini ve gelişme dinamiklerini genel bir bütünlük içinde ve zaman sürecine bağlı olarak analiz etmektedir. ..

  35,00 TL 24,50 TL

  KAMPANYALI Sosyal Sermaye

  Geçmişte "neye sahipsin?" sorusunun yanıtı olan sermaye kavramı, zamanla "ne biliyorsun?" sorusunun, günümüzdeyse "kimi tanıyorsun?" sorusunun yanıtı ..

  16,00 TL 8,00 TL

  KAMPANYALI Finansal Okuryazarlık

  Finansal kararlar çocukluktan başlar ve bir ömür boyu devam eder. Tüketim, tasarruf, yatırım, borç alma, borç verme ve risk konuları yaşamın her evres..

  26,00 TL 19,50 TL

  KAMPANYALI Sanayileşme Savaşımız Sayılar, Sorunlar, Değerlendirmeler

  "Bu kitap, Türkiye'nin sanayileşme hikâyesinden ibaret değil. Sanayileşme gibi aşırı karmaşık koşullar isteyen, o koşulları değiştiren ve bu durumun s..

  27,50 TL 19,25 TL

  KAMPANYALI Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital

  Bazılarına göre, adaletsizliğin sürekli arttığı dünyada eşitsizlik uçurumları giderek derinleşirken, kimileri de gelirler ve servetler arasındaki mesa..

  32,00 TL 22,40 TL

  KAMPANYALI Endüstriyel Ekonomi (4. BAskı)

  Çalışma, ekonomik organizasyon, endüstri yapısını belirlemek için kullanılan yöntemler farklı endüstri yapılarında firmalar ve firmalar arası anlaşmal..

  15,00 TL 12,75 TL

  Etiketler: Adalet Türk Ekonomisinin Geçmişle İmtihanı, Bir Ekonomik ve Siyasi Analiz Tam Yol İleri, Emre Topoğlu, Ekonomi, Adalet Yayınevi, 9786051461939

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.