Akçağ Yayınları

Göster:
Sırala:

100 Temel Billur Köşk Masalları

Düşler diyarından gerçekliğe akan bütün umutların güzelliklerin ve adaletin aynası olan masallar, her yaştan insanoğlunun aklına ve gönlüne girmeyi ba..

6,00 TL 4,50 TL

101 Anadolu Efsanesi

Anadolu, Türk'ün zengin kültür birikimlerinin cıvıldaştığı kutsal bir ortamdır. Burada bizi biz yapan değerlerin en güzel örneklerini bulmamız hiç de ..

14,00 TL 10,50 TL

16. Yüzyılda Edebiyat Araştırma ve Eleştirisi

Her devrin bir edebi eleştirisi vardır. Aynı şey İslam medeniyeti devri edebiyatımız olan Divan Edebiyatı için de geçerlidir. Bu çalışma, Sehî, Lâtîf..

24,00 TL 18,00 TL

20. Yüzyıl Aşık Şiiri Geleneğinde Kadın Aşıklar

Bu kitap, kadın âşıkların, âşık şiiri geleneği içindeki durumlarını ve âşık şiirine katkılarını incelemektedir. Eserde âşık tarzı şiir sanatının bakı..

12,00 TL 9,00 TL

2BA - Beden Beyin Akımı

2BA, Bir dil ve destan bilimcinin romanıdır. Romanın ana kahramanı, yazarın ruhu denilebilecek Beden Beyin Akımı'dır. Bedenden ayrılma becerisi kazana..

12,00 TL 9,00 TL

A'mak-ı Hayal

Tanzimattan beri Türk aydınının zihnini meşgul eden geleneksel kültür değerlerimizi Batı roman formu içerisinde kullanabileceğimiz bize ait bir roman ..

7,00 TL 5,25 TL

Abdülhak Şinasi Hisar'ın Romanlarında Özel Yabancılaşma

Abdülhak Şinasi Hisar, uzun edebi hayatının bir onyılı içinde yazdığı üç eserle edebiyatımızda modernist roman sisteminin öncüsü olmuştur. Sonraki yı..

14,00 TL 10,50 TL

Acemi Cambaz Yaşamdan Dokuz Kesit Dokuz Öykü

Doğumdan ölüme kadar uzanan yaşam yolundaki mücadele, iki direk arasına gerili tel üzerinde yürüyen cambazın bir direkten diğerine ulaşabilmesi için g..

6,00 TL 4,50 TL

Açıklamalar ve Örneklerle Edebi Sanatlar

Türk şiirinin dününü anlamak, bugününü anlamak için gereklidir; bu açık! Ancak, bu şiirin dünkü örneklerini kavramak, edebî sanatları doğru bilmekle m..

14,00 TL 10,50 TL

Açıklamalı ve Örnekli Aruz Bilgisi

Aruz konusu Milli Eğitim Bakanlığı müfredatında mevcut olduğu halde maalesef okullarımızda bu konu üzerinde yeterince durulmamaktadır. Bunun iki sebeb..

14,00 TL 10,50 TL

Açıklamalı Yeni Kelimeler Sözlüğü

Konuştuğunuz dil, düşünce dünyamızın ifadesidir. Bu dünyanın tuğlaları kelimeler, temel taşları mefhumlardır. 1930'lu yıllardan itibaren, dilimizdeki ..

22,00 TL 16,50 TL

Acıyı Bal Eylemek

.. Çalışma boyunca mersiyenin tarihi gelişimi yanında bir türün tarihi gelişimi de titizlikle izlenmeye çalışılmış ve mukayese malzemesi bulunabildiği..

35,00 TL 26,25 TL

Adetler İnançlar ve Türklerin Soy Kütüğü Meselesi

Azerbaycan Nahçıvan Bilimler Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hacı Kadir İbrahimoğlu Kadirzade'nin halkbilimi alanındaki 'Adetler İnançlar ve Türk..

8,00 TL 6,00 TL

Adına Aşk Dediler

Kadirbilirlik, insanoğlunun "kemâl"ini gösteren bir haslettir; ama bir güzelliğin kadrini bilebilmek için insanların, önce kıymet hükümlerini hatırlam..

15,00 TL 11,25 TL

Adının Sevda Olma İhtimali Var

"Beni candan usandırdı cefadan yar usanmaz mı Felekler yandı ahımdan muradım şem'i yanmaz mı?"Fuzuli hiç istemedi belki de, muradının olmasını, mura..

8,00 TL 6,00 TL

Afacan Boyama Serisi 7 Kitap Takım

Afacan 1 Afacan 2 Afacan 3 Afacan 4 Afacan 5 Afacan 6 Afacan 72-6 yaş grubu çocuklar için okulöncesi anaokulları programı dikkate alınarak e..

14,00 TL 10,50 TL

Afife Anjelik

Recaizade Mahmut Ekrem, edebiyatımızın yenileştirilmesi gerektiğine inanan bir sanatçıdır. Bu sebeple bütün çalışmalarını bu doğrultuda ortaya koymuş..

3,00 TL 2,25 TL

Ağlayan Nar

Ağlayan Nar, ülkesinden ayrılıp Türkiye'ye gelen doktoralı Alman şarkiyatçı Ferdinand Tauber'in kendi benliğini bulma doğrultusunda yaptığı gizemli i..

10,00 TL 7,50 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.