Akçağ Yayınları

Göster:
Sırala:

Türkçenin Eğitim – Öğretim Tarihi Araştırmaları

‘Türkçenin Bilim dili' olarak incelenmesinde, üzerinde durulması gereken en önemli hususlardan biri, bu dilin algoritmal yapısıdır. Bu kavram, Türkçen..

50,00 TL 37,50 TL

KAMPANYALI Açıklamalar ve Örneklerle Edebi Sanatlar ( 5. Baskı )

Türk şiirinin dününü anlamak, bugününü anlamak için gereklidir; bu açık! Ancak, bu şiirin dünkü örneklerini kavramak, edebî sanatları doğru bilmekle m..

17,50 TL 12,25 TL

KAMPANYALI Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar ( 12. Baskı )

M. Fuad Köprülü’nün Türk Edebiyatında İlkMutasavvıflar adlı eserinde, Ahmet Yesevi ileYunus Emre’nin hayat ve eserleri çevresinde,yetiştikleri dönem, ..

23,00 TL 16,10 TL

KAMPANYALI Yenileşme Dönemi Türk Şiiri ve Antolojisi Cilt 1 ( 2. Baskı )

Kitap / Edebiyat / Araştıma-İnceleme-Referans Kitap / Edebiyat / Türk Edebiyatı Kitap / Edebiyat / Antoloji Kitap / Edebiyat / Şiir..

25,00 TL 17,50 TL

KAMPANYALI Yenileşme Dönemi Türk Şiiri ve Antolojisi 2.cilt

Kitap / Edebiyat / Araştıma-İnceleme-Referans Kitap / Edebiyat / Türk Edebiyatı Kitap / Edebiyat / Antoloji Kitap / Edebiyat / Şiir ..

20,00 TL 14,00 TL

Türkçe Eğitiminde Algı

Türkçe eğitiminin kendi içinde farklı ve özel alanları ve bu alanlara bağlı olarak geliştirilen yöntemleri bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda algın..

15,00 TL 12,00 TL

Geşeng Ginle - Horasan Türkçesi Üzerine Bir İnceleme

İran’ın farklı bölgelerine yayılmış bulunan Türkçe, bilimsel literatürde Azerbaycan, Kaşkay, Sungur, Horasan, Türkmen ve Halaç Türkçeleri gibi isimler..

12,00 TL 9,60 TL

Fahreddin Razi'de Bilgi Teorisi

FAHREDDİN RAZİ’DE BİLGİ TEORİSİİslam düşüncesinde Müteahhirûn olarak bilinen döneminin en önemli düşünürlerinden birisi şüphesiz Fahreddin Râzî dir. O..

14,00 TL 11,20 TL

Türksav Türk Dünyası 25 Yıllığı

TÜRKSAV - Türk Dünyası 25 Yıllığı'nı yayına hazırladığımız şu sıralarda Türkiye, 25 yıl öncelerinin farklı bir emperyalist ideoloji kuşatması ile bir ..

22,00 TL 16,50 TL

Karınca Düşü

Karınca Düşü, insan, toplum ve yurt gerçeklerini derininde hissedenlerin görebileceği rüyalardandır. Ütopyalar, imkânsızlıkları zorlama halidir. Bir b..

8,00 TL 6,00 TL

Kazanırken Eksilenler

Kendileri henüz var olmadan onlar için çizilmiş parkurlarda koşmak zorunda olanlar, nefes almasına dahi müsaade edilmeyenler, hedefe kilitlenen güdüml..

9,90 TL 7,43 TL

Hz. Muhammed'in Yönetim ve Liderlik Sırları

Doğumundan 2 ay önce babasını, 6 yaşındayken annesini kaybetti. Yetim ve öksüz kaldı. Amcası büyüttü.Çocukluğunda çobanlık, gençliğinde ticaret yapt..

14,90 TL 11,18 TL

Yüreğimdeki Cemre

YÜREĞİMDEKİ CEMRE,  içten ve sıcak üslubuyla okuyanı  bir anda sarıveren Anadolu'dan  güçlü tablolar,  folklorik esintiler sunuyor  edebiyatımıza.  Ne..

8,00 TL 6,00 TL

Gül Olacaksın

O, hep gül mevsimini özledi fakat gecenin kanayan kalbi sessiz çığlıklara uyandı: Umutsuz, yorgun, ikilemli, hırçın...  Bir gece eli, sol göğsüne uzan..

8,00 TL 6,00 TL

Kuran ı Kerime Göre Doğru Düşüncenin Engelleri

Gerek Kur'an-ı Kerim'deki birçok ayet-i kerime gerekse irad edilen bazı hadisler mutlu bir dünyanın inşası için evvela, fıtrata uygun olarak yaşayabil..

7,00 TL 5,25 TL

Edebiyatımızın Zirvesindekiler Ahmet Haşim

Ahmet Hâşim, gerçek kimliğini Cumhuriyetle beraber ilk şiir kitaplarını yayımladığı yıllarda bulur. Göl Saatleri (1921), bu yolda atılan ilk adımdır. ..

13,00 TL 9,75 TL

Senfonik Otobiyografi Ozanoğlu

Halen Kırşehir ili Toklumen köyünde yaşayan aşık Mustafa Köksal’ın dedesi Aşık Said’e ait bir türkü şöyledir:Kırşehir TürküsüÇıktım yükseğine seyr..

20,00 TL 15,00 TL

İran'da Türkler ve Türkçe

Bin yıldan bu yana kesintisiz olarak Türklere vatan olan İran, Türkiye’den sonra Türklerin en yoğun olarak yaşadığı ikinci ülkedir. 80 milyona yaklaşa..

25,00 TL 18,75 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.