sağlam bahis siteleri
-10% Anne ve Babacığım Beni Biraz Anlar mısınız?, Mehmet Alper Yolcu, 9786059108508
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Çizgi Kitabevi
 • Yazar
 • Mehmet Alper Yolcu
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786059108508
 • Ebat
 • 140 x 190
 • Yıl
 • 2015
 • Sayfa Sayısı
 • 240
 • Anne ve babalar, çocuklarınızın elbette başarılı olmasını istiyorsunuz. Size göre, çocuklarınıza her türlü imkanı da sağlıyorsunuz. Ancak çocuklarınızın başarısı istediğiniz düzeyde değil mi? Daha fazla çalışmaları gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Ya da çok çalışıyor ancak sınavlarda neden başarısız olduğunu anlayamıyor musunuz? Yoksa size göre çocuğunuzun kapasitesi mi bu kadar? Çocuğunuz komşu, akraba, iş arkadaşlarınız gibi tanıdıklarınızın çocuklarına göre başarısız mı? Belki de çocuklarınız ellerinde olmayan nedenlerle başarısızlar. Belki kontrol edemedikleri kaygılara, istemsiz düşüncelere, olumsuz düşüncelere sahipler. Belki özgüvenleri yok. Belki de bu başarısızlıklarının kaynağı siz anne ve babalarısınız... Elinizdeki bu kitap iki ana içerikten oluşmaktadır ve iki kesime hitap etmektedir. Bunlardan birincisi ÖĞRENCİLER, diğeri ise ANNE-BABALAR dır. Bu kitapta; öğrenci olarak sınavlara hazırlık sürecinde karşılaşabileceğiniz en önemli problemlerden biri olan, sınav kaygısının nedenlerinden bahsedilmiş ve sınav kaygısıyla başa çıkma yollarına değinilmiştir. Bilinmelidir ki; kaygı, öğrenmenin ve öğrendiğini kullanmanın önündeki en önemli engeldir. Birçok öğrenci elinden geleni yapması ve çok ama çok çalışmasına rağmen sınav kaygısı yaşadığı için başarılı olamamaktadır. Bu kitapla bir nebze olsun bir çözüm yolu sağlanmaya çalışılmıştır. Bunun yanı sıra sınav kaygısı yaşayan bir öğrenciyle gerçekleştirilen bir danışma süreci örnek vaka olarak sunulmuştur. Bu kitapta; Anne-babalarla ilgili kısımda ise çocuklarının üniversite sınavına gelinceye kadarki süreçte takındıkları tutumların etkileri ve çocuklarında neden oldukları psiko-sosyal değişimler ele alınmıştır. Anne-babalar unutmamalıdır ki; kaygı bulaşıcı bir duygudur. Çocuğunuzun geleceği konusundaki endişeleriniz çocuğunuza yansır. Bu nedenle öncelikle aileler kaygılarını azaltmaya çalışmalıdırlar. Yoğun kaygı yaşayan kişiler geleceği düşünmekten bugünü kullanamazlar. Anne-baba olarak sınav sonucu ile aşırı meşgul olmanız, çocuğunuzun da bu yönde meşguliyetini arttıracaktır. Çocuğunuza yardımcı olmak için çocuğunuzun bugünkü yaptıkları ile ilgilenebilirsiniz.

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  27,20 TL14,40 TL
  34,80 TL14,40 TL
  43,60 TL14,40 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  27,20 TL14,40 TL
  34,80 TL14,40 TL
  43,60 TL14,40 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

  Anne ve Babacığım Beni Biraz Anlar mısınız?


  Yayınevi: Çizgi Kitabevi
  Bu ürün 323 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlginizi Çekebilecek Kategoriler:
  * Rehberlik - Psikolojik Danışma
  * Kişisel Gelişim

  % 10

  İNDİRİM

  16,00 TL
  14,40 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  -
  Anne ve babalar, çocuklarınızın elbette başarılı olmasını istiyorsunuz. Size göre, çocuklarınıza her türlü imkanı da sağlıyorsunuz. Ancak çocuklarınızın başarısı istediğiniz düzeyde değil mi? Daha fazla çalışmaları gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Ya da çok çalışıyor ancak sınavlarda neden başarısız olduğunu anlayamıyor musunuz? Yoksa size göre... Tamamını Oku

  Çocukta Karar Verme ve Akıl Yürütme

  Palme Yayıncılık - Jean Piaget

  Çocuk kavrayışı, çoğunlukla yetişkininkine bulanık geliyorsa bunun nedeni, çocuk kavrayışında bazı parçaların eksik veya fazla bulunması değil, bir ço..

  26,50 TL 22,52 TL

  26,50 TL
  22,52 TL

  Çocukta Dil ve Düşünme

  Palme Yayıncılık - Jean Piaget

  Bu kitabın yazarı bize, çocuk anlayışının sanki bir birbiri üzerine konmuş iki ayrı kanaviçede işlendiğini göstermektedir: Alt planda olup bitenler öz..

  26,50 TL 22,52 TL

  26,50 TL
  22,52 TL

  Psikolojik Danışmada Etik ve Hukuk

  Vedat Kitapçılık - Mustafa Alper Gümüş, Aynur Eren Gümüş

  Çalışma, bu konu hakkında araştırma yapan ve detaylı bilgiye sahip olmak isteyen okurların kitaplığında bulunması gereken bir eser olma özelliğini taş..

  25,00 TL 21,25 TL

  25,00 TL
  21,25 TL

  Kelepir - Psikolojik Danışma ve Rehberlik

  Anı Yayıncılık - Alim Kaya

  İncelemekte olduğunuz bu kitap eğitim fakültelerinde okutulan rehberlik dersi için dersin içeriği de dikkate alınarak ders kitabı olarak hazırlanmıştı..

  20,00 TL 14,00 TL

  20,00 TL
  14,00 TL

  Sistematik Yaklaşımla Bütünleştirilmiş Ergenlerde Şiddet ve Saldırganlıkla Başetme Psikoeğitim Programı

  Karahan Kitabevi - Suat Kılıçarslan

  Ergenlerde görülen şiddet içerikli davranışları önlemek için beceri geliştirme programları ile birlikte gerçekleştirilen bir çalışmadır. Bu çalışma ok..

  15,00 TL 13,50 TL

  15,00 TL
  13,50 TL

  İlk ve Ortaöğretim Okullarında Rehberlik ve Danışmanlık Uygulamalı Yaklaşım

  Eğitim Yayınevi - James J. Muro, Kirsten Davenport, Joel Muro, Terry Kottman

  Bu kitap, lisans ve lisansüstü düzeyinde ilgili dersi alan temel alan ve yan alan öğrencileri ve dersi veren öğretim elemanları, mesleki yaşantılarınd..

  27,50 TL 23,38 TL

  27,50 TL
  23,38 TL

  Rehberlik - Öğretmen Adayları İçin

  Çizgi Kitabevi - Hasan Yılmaz, Coşkun Arslan, Erdal Hamarta

  Bu kitap farklı branşlardaki öğretmen ve öğretmen adaylarına, rehberliğin amaç, ilke ve tekniklerini tanıtmak, okulda yürütülen rehberlik hizmetleri h..

  15,00 TL 13,50 TL

  15,00 TL
  13,50 TL

  Her Yönüyle Rekreasyon

  Detay Yayıncılık - Faik Ardahan

  Daha mutlu bir yaşam için, zaman başta olmak üzere diğer tüm kaynakları etkin, verimli kullanmalı ve yönetmelidir. Hedefler belirlenmeli, adım adım on..

  17,50 TL 14,88 TL

  17,50 TL
  14,88 TL

  Etiketler: Anne, Babacığım, Beni, Biraz, Anlar, mısınız?, Anne ve Babacığım Beni Biraz Anlar mısınız?, Mehmet Alper Yolcu, Rehberlik, Psikolojik, Danışma, Rehberlik - Psikolojik Danışma, Çizgi, Kitabevi, Çizgi Kitabevi, 9786059108508

  Detaylı Arama

  İhtiyacınız olan kitabı daha kolay bulabilmeniz için önce aradığınız kitabın kategorisini seçin. Ve istediğiniz zaman "Kitapları Getir" düğmesine tıklayarak kitapları listeleyin.


  Listelediğiniz ekranda "Gelişmiş Filtrelemeyi" kullanarak aramanızı daha da daraltabilirsiniz.