-10% Avrupa Birliği'ni Türkiye'de Okumak Kültür, Kimlik ve Medya
taksit
Yayınevi
 • İmaj Yayınevi
 • Yazar
 • Serhat Kaymas
 • ISBN
 • 9786055339241
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2014
 • Sayfa Sayısı
 • 279

 • Avrupa Birliği'ni, Türkiye'de Okumak: Kültür, Kimlik ve Medya isimli bu çalışma; Türkiye'de medya gruplarının Avrupa Birliği'ne dair egemen temsil ve söylemlerini, bir "anlamlandırma" mücadelesi içerisinden bakarak tartışmayı amaçlamıştır. Medyanın egemen temsillerine karşı izleyici söylemlerini bir mübadele anı üzerinden çözümlemek, özellikle hem kolektif hem de bireysel hafızanın, kültürel kimliklerin ve ötekine dair tutumların biçimlendirdiği Avrupa Birliği haberleri söz konusu olduğunda daha da bir anlamlı hale gelmektedir.

  Gerçekten de, Türkiye Cumhuriyeti'nin neredeyse bütün bir tarihine eşlik eden paralel bir anlatı olarak Avrupa Birliği ilişkileri ve Avrupa'nın kimliğine dair hem kolektif hem de bireysel hafıza, kültürel kimlik ve farklılıklar ekseninin Türkiye'de özel bir yer aldığı, en azından bu çalışma içerisinde, düşünülmektedir. Bu doğrultuda medyanın egemen temsil ve söylem ağının dışında tam da söz konusu söylemlerle, izleyicinin söylemlerini bir mübadele anı üzerinden çözümleyebilmek oldukça anlamlıdır.

  Stuart Hall'un (1980:130), "encoding/decoding kodlama-kod açımı" çalışmasından itibaren, medyanın egemen temsillerinin, izleyicileri için "hegemonik, mücadeleci ve karşıt" olmak üzere farklı anlamlandırma olanaklarına açılmış olduğunun belirlenmesi, medyanın egemen temsilleriyle izleyicinin söylemlerinin bir mücadele anı üzerinden çözümlenmesi için oldukça anlamlı bir tartışmanın yer edindiği zaten açıktır. Bu yönüyle, Türkiye'de egemen medyanın söylemlerinde kurulan, Avrupa Birliği haberleri tam da söz konusu mücadelenin çözümlenebilmesine dair anlamlı bir uzam oluşturur. (Tanıtım Bülteninden)

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,90 TL19,80 TL
  36,60 TL19,80 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,90 TL19,80 TL
  36,60 TL19,80 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,90 TL19,80 TL
  36,60 TL19,80 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Avrupa Birliği'ni Türkiye'de Okumak Kültür, Kimlik ve Medya

  Bu ürün 1271 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Avrupa Birliği

  % 10

  İNDİRİM

  22,00 TL
  19,80 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Avrupa Birliği'ni, Türkiye'de Okumak: Kültür, Kimlik ve Medya isimli bu çalışma; Türkiye'de medya gruplarının Avrupa Birliği'ne dair egemen temsil ve söylemlerini, bir "anlamlandırma" mücadelesi içerisinden bakarak tartışmayı amaçlamıştır. Medyanın egemen temsillerine karşı...

  Etiketler Avrupa Birliği'ni Türkiye'de Okumak Kültür, Kimlik ve Medya, İmaj Yayınevi, Serhat Kaymas, 9786055339241

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.