Avukatlık Hukuku

Göster:
Sırala:

Soru – Cevaplı Avukatlık Hukuku Uygulamaları

Kitap, birçok soru ve cevapla avukatlık hukuku uygulamalarını okurlarına sunuyor. Başta avukatlar olmak üzere konuyla ilgilenen diğer hukukçulara da f..

48,00 TL 38,40 TL

Avukatın Azli • İstifası • Vekalet Ücreti • Tazminat

Bu çalışmada taraflar genel olarak avukat ve müvekkildir. Avukat ve müvekkil arasındaki sözleşmenin azil, istifa veya başka bir nedenle bozulması hali..

47,00 TL 39,95 TL

Avukatlık Kanunu ve İlgili Mevzuat

Konu Başlıkları 1136 Sayılı Avukatlık Kanunu Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Kanunu Yönetmeliği 6207 Sayılı Avukatlar Yardımlaşma Kanunu Türkiye Bar..

23,50 TL 19,98 TL

Sulh Halinde Avukatın Ücret Alacağı

Bu eserin hazırlanmasında temel neden özellikle toplumumuzun sosyal ve kültürel yapısı gereği müvekkil ile avukat arasında çoğu zaman yazılı ücret söz..

58,00 TL 46,40 TL

Yabancı Ülkelerin Avukatlık Kanunları

Ülkeler arası mesafe en aza inmiş; uluslar arası bir vizyon ve misyonla çalışma gerekliliği ortaya çıkmıştır. Gelişmeler ve etkileşimler sonucu oluşan..

57,90 TL 49,22 TL

Bağımsız Çalışan Avukatların Sosyal Güvenlik Hak ve Yükümlülükleri

Sosyal güvenlik hukuku literatüründe bağımsız çalışanların sosyal sigortalılığı ile ilgili birçok bilimsel kaynağa rastlamak mümkünken bağımsız çalışa..

49,90 TL 42,42 TL

TBB Disiplin Kurulu Kararları Işığında Avukatlık Meslek Kuralları

Avukatlık meslek kuralları, avukatlık mesleğinin toplumsal saygınlığını sağlamak ve geliştirmek amacıyla konulmuştur. Meslek kuralları yoluyla, aynı z..

42,90 TL 36,47 TL

Avukatın Sözleşmeden Doğan Hukuki Sorumluluğu

Avukatlık mesleği, zamanla en çok tercih edilen mesleklerden oldu. Özel üniversitelerin de çoğalmasıyla, çok sayıda genç, mesleğe adım atma imkânına k..

120,00 TL 96,00 TL

6100 Sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu Uyarınca Yargılama Gideri Olan Vekalet Ücreti

Tarifelerin hazırlanmasında hiçbir (objektif) kriterin esas alınmaması, ücretlendirmenin de adaletsiz olmasını beraberinde getirmektedir. Dolayısı ile..

55,00 TL 44,00 TL

Ceza Avukatının Hukuk Rehberi

Ceza Avukatının Hukuk Rehberi adlı uygulamaya dönük yapıtın amacı; Ceza yargılamasında asıl olan "sözlü" savunma olmakla beraber "yazılı" savunmanın d..

79,90 TL 67,92 TL

Akdi Vekalet Ücreti ve Avukatın Hukuki Sorumluluğu

Kitapta, 1. Bölümde öncelikle, avukatlık sözleşmesinin nitelikleri, kurulması, tarafları, konusu ve kapsamı hususlarına kısaca değinildikten sonra, 2...

55,00 TL 49,50 TL

Avukatlık Hukuku

Her hukukçunun kütüphanesinde bulunması önerilen bu eserde; Avukatlık mesleği hukuki, cezai, disiplin işlemleri ve sosyo kültürel açıdan, çok geniş bi..

109,90 TL 93,42 TL

Avukatlık Mesleği Avukatın Hak ve Yükümlülükleri

Çalışma, savunma mesleği olan avukatlığın niteliği, özellikleri, bağımsızlığı, işlevi ve avukat hak ve yükümlülükleri ile sorumluluğuna ilişkindir. ..

40,00 TL 36,00 TL

Adalet Avukatlık Kanunu ve İlgili Mevzuat

##Avukatlık Kanunu Sistematik Fihrist / 1## AVUKATLIK KANUNU / 11## Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Kanunu Yönetmeliği / 119## Türkiye Barolar Birli..

10,00 TL 8,00 TL

Avukatlar İçin Müzakere Yetenekleri

Avukatlar değişen şartlara uyum sağlayarak varlıklarını sürdürebilen serbest meslek erbapları olduklarına göre, özellikle zorunlu arabuluculuğun bir y..

35,00 TL 28,00 TL

Karşı Yan Vekalet Ücreti

Karşı yan vekalet ücreti aslında niteliği itibariyle bir yargılama gideridir. Bu nedenle Hukuk Muhakemeleri Kanununda açıkça davanın tarafı yararına h..

35,00 TL 28,00 TL

Avukatlık Ücreti

Avukatlık sözleşmesine ve bu sözleşme özelinde avukatlık ücretine ilişkin hukuki uyuşmazlıklar her geçen gün artmaktadır. Bu uyuşmazlıklar zaman içind..

144,90 TL 123,17 TL

Avukatlık ve Kalem Mevzuatı

Avukatlık Mevzuatı ve Kalem Mevzuatı adlı çalışma, Avukatlık Hukuku (Attorneyship Law) ve Kalem Mevzuat işlemleri adlı derslerde öğrencilere kaynak ol..

35,00 TL 29,75 TL

Medeni Usul Hukukunda Avukatla Temsil Zorunluluğu

Çalışma konusunun seçilmesi, Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasansı çalışmaları sırasında olmuştur. Avukatla temsil zorunluluğunun kabul edilip edilmeyeceğ..

40,00 TL 36,00 TL

Avukatlık Sözleşmesi ve Ücreti

Çalışmada konular sistematik bir anlatım yöntemi ile ele alınmış, başta Avukatlık Yasası ve diğer yasalar ile meslek kuralları karşılaştırmalı olarak ..

45,00 TL 40,50 TL

Avukatlık Sözleşmesi

"Avukatlık Sözleşmesi" konulun kitabın ilk baskısı üzerinden on yılı aşkın bir süre geçti. Bu süre zarfında avukatlık mesleği ile ilgili bir çok kitap..

45,00 TL 40,50 TL

Uyuşmazlıkların Alternatif Çözüm Yolları Işığında Avukatlık Hukukunda Uzlaştırma

Bu çalışmanın uzlaştırma ile uyuşmazlıkların çözümünün sağlanmasında hukukçulara kaynak olacağını ve uzlaştırmayla uyuşmazlıkların çözümümün yaygınlaş..

40,00 TL 36,00 TL

Avukatlık Hukuku

Başta avukatlar olmak üzere hakimler, noterler gibi diğer hukukçulara da faydalı olacak derli toplu bir çalışmadır.Konu BaşlıklarıSavunma Hakkı ve Avu..

150,00 TL 135,00 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.