-10% (Yargıtay Kararları, Bilirkişi Raporları ve Dilekçe Örnekleri) Ölüm Nedeniyle Destekten Yoksunluk (Ciltli) Yoksun Kalınan Nedir? Nasıl Değerlendirilmeli? (Araştırma, Eleştiri, Öneriler)
taksit
Yayınevi
 • Seçkin Yayıncılık
 • Yazar
 • Çelik Ahmet Çelik
 • ISBN
 • 9789750238192
 • Ebat
 • 170 x 250
 • Yıl
 • 2016
 • Sayfa Sayısı
 • 675

 • Bu kitap, bugüne kadar yazılanların ve bilinenlerin tekrarı olmayıp, uzun yıllar süren kapsamlı ve yoğun araştırmaların ürünüdür. Yazar, yıllarca bilirkişi olarak incelediği dosyalardan derlediği somut olayları konularına göre bölümlendirerek araştırmalarının alt yapısını oluşturmuş; buna koşut olarak elli yıldan bu yana destek tazminatı konusunda verilmiş Yargıtay kararlarından seçmeler yaparak, sürekli ve tutarlı olanlarını bir araya getirerek, gereksiz sözlerden arındırıp özünü yakalayarak, bunları da konularına göre bölümlere ayırmış; bu derlemelerle birlikte geçmişten bugüne öğretide destekten yoksun kalma tazminatı konusunda yazılan ve söylenenleri, birbirinden farklı görüş ve yorumları incelemiş;

  Konu insan yaşamı ve yaşama hakkı olduğu için, araştırmalarını hukukun dışına taşırarak toplum bilimlerinin çeşitli dallarından yararlanmaya çalışmış; bu bağlamda aile yapılarını, kişiler arası ilişkileri, zaman içinde toplumun değişimlerini, yaşam biçimlerini, ölümle sonuçlanan çeşitli olayları incelemiş; olayların yazılı ve görsel yayın organlarında veriliş biçimlerini, toplumun tepkilerini gözlemlemiş; bütün bunları yaptıktan sonra, ölüm sonucu destekten yoksun kalma tazminatı ile ilgili yazılarını yazmaya başlamıştır.

  İşte bu kitap, uzun yıllar süren çeşitli araştırmaların ürünü ve yıllarca bölüm bölüm kaleme alınan yazıların bir toplamıdır.

  Kitapta aranan pek çok şeyin yanıtı bulunacaktır: Kimlerin destek olabileceği, kimlerin destekten yoksun kalmış sayılacağı, yoksun kalınanın ne olduğu, tazminatın unsurlarının neler olduğu, nasıl ve hangi ölçülere göre hesaplanacağı olabildiğince açık, yalın ve kolay anlaşılır biçimde anlatılmaya çalışılmıştır.

  Destek tazminatı konusunda açılan bir davada taraflar, avukatlar ve yargıçlar, aradıkları Yargıtay kararlarını, konularına ayrılmış olarak topluca bir arada görebilecekler; dilerlerse ilgili bölümleri alıntılayıp, fotokopilerini çekip mahkeme dosyalarına koyarak duraksamalarını giderecek; ihtiyaçları olan bilgilere ulaşabileceklerdir.

  Ayrıca her olayın yasal dayanaklarını, yasa maddelerini, maddelerin uygulanış biçimlerini ve bunlara ilişkin Yargıtay kararlarını kolayca öğrenebileceklerdir.

  Konu Başlıkları
  Ölüm Nedeniyle Tazminat
  Destekten Yoksun Kalma Tazminatının Hukuksal Niteliği
  Destek ve Desteklik
  Destekten Yoksunluk
  Destekten Yoksunluk Süreleri
  Destek Dönemleri
  Destekten Yoksun Kalma Tazminatında Destek Payları
  Destekten Yoksun Kalma Tazminatının Parasal Değerlendirmesi
  Destekten Yoksun Kalma Tazminatının Hesaplanması
  Destekten Yoksun Kalma Tazminatından İndirimler
  Kusur İndirimi
  Dul Eşin Evlenme Şansı İndirimi
  Yetiştirme Giderlerinin İndirimi
  Sosyal Güvenlik Kurumu Aylık ve Gelirleri
  Dava Öncesi Yetersiz Ödemelerin Tazminattan İndirimi
  Hatır Taşıması Nedeniyle İndirim
  Ölüm ve Destekten Yoksunluk Nedeniyle Tazminat Davaları
  Görev ve Yetki
  Destekten Yoksun Kalma Tazminat Davalarında Zamanaşımı
  Tazminat Davalarında Faiz Uygulaması
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  281,00 TL162,00 TL
  354,00 TL162,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  281,00 TL162,00 TL
  354,00 TL162,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  281,00 TL162,00 TL
  354,00 TL162,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  (Yargıtay Kararları, Bilirkişi Raporları ve Dilekçe Örnekleri) Ölüm Nedeniyle Destekten Yoksunluk (Ciltli) Yoksun Kalınan Nedir? Nasıl Değerlendirilmeli? (Araştırma, Eleştiri, Öneriler)

  Bu ürün 2425 defa
  görüntülenmiştir.
  Bu üründe
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Borçlar Hukuku - Genel

  % 10

  İNDİRİM

  180,00 TL
  162,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Bu kitap, bugüne kadar yazılanların ve bilinenlerin tekrarı olmayıp, uzun yıllar süren kapsamlı ve yoğun araştırmaların ürünüdür. Yazar, yıllarca bilirkişi olarak incelediği dosyalardan derlediği somut olayları konularına göre bölümlendirerek araştırmalarının alt...

  Etiketler (Yargıtay Kararları, Bilirkişi Raporları ve Dilekçe Örnekleri) Ölüm Nedeniyle Destekten Yoksunluk (Ciltli) Yoksun Kalınan Nedir? Nasıl Değerlendirilmeli? (Araştırma, Eleştiri, Öneriler), Seçkin Yayıncılık, Çelik Ahmet Çelik, 9789750238192

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.