Çizgi Kitabevi

Göster:
Sırala:

Bilimsel Yönetimin İlkeleri

İnsanlık tarihi kadar eski bir sanat olan yönetim, günümüzde de bütün örgütlerde başarının ardındaki en önemli faktör olarak kabul edilmektedir. Sanay..

9,00 TL 7,20 TL

Hayallerin Karın Doyursun (Restoran-Kafe Açma Rehberi)

Yaşanmış Hikâyelerle Adım Adım Fikirden SiftahaBir girişimcinin aklına restoran-kafe işletme fikri düştüğü andan işletmenin siftah edeceği güne kadar ..

16,00 TL 12,80 TL

Ontolojiyi Hatırlamak (Sosyolojide Yöntem Sorunu)

Bu kitap, “Sosyoloji bir bilim ise, neden bilimin çoğu ilkesi sosyolojiye uygun değil?” sorusuna cevap arayışın bir ürünü olarak varlık buldu. Soru, p..

15,00 TL 12,00 TL

Vahiy Fenomeni Tanrısal Kozmik Enformasyonel Yayın

İddaa ediyoruz: Bu eser, ruhu ve/veya omurgası "akademik-felsefî" arkaplana sahip olmasının yanısıra, "tezi" ve "içeriği" açısından "Kesintisiz" olara..

35,00 TL 28,00 TL

İslamiyetteki Tasavvuf ve Tarikat Hakkında Gerçek Bilgiler

Fert ve toplumların huzur ve bekası, tasavvufla sağlanmıştır. Öyle ki Osmanlı Devleti, uzun müddet ayakta durabilmiş ender devletlerden biridir. Bunun..

16,00 TL 12,80 TL

Almanca Tümce Yapıları ve Karşılaşılan Güçlükler

Dil öğretimi, dil kurallarının öğrenciye aktarılmasından daha öte bir uğraşıdır. Yabancı dil öğretiminin, gramer kurallarının öğrencide belli dil şabl..

15,00 TL 12,00 TL

Özne Aristoteles Sayısı

-Unesco 2016 Aristoteles Yılı - Aristoteles 2400 Yaşında-Aristoteles: Yaşamı, Yapıtları ve Felsefesi / H. Nur Erkızan-Aristoteles'in Ousia'sı ve Subst..

28,00 TL 22,40 TL

Özne Felsefe Bilim ve Sanat Yazıları 24. Kitap - Platon

Sunuş: Eski Platon'un Çöküşünden Yeni Platon'un İmkânına | Birdal AkarPlaton İçin Hakikatin Olmadığı Yerde Olabilir Olanın Yeri: Eikos | Esra Çağrı Mu..

35,00 TL 28,00 TL

Monizm-Bir Tabiat Aliminin Dini

"Okumak ve düşünmek isteyenlere hediye ettiğimiz bu kitap, Almanya'da Natüralistler Derneği'nin yetmiş beşinci senesine girmesi münasebetiyle üyelerde..

12,00 TL 9,60 TL

Lamarckizm

"Tabiat felsefesi ile uğraşanlarımıza Darwin ismi meçhul değildir. Uğraşmayanlara ise birkaçımız, bir iki kitap, bir iki makale ile bu zatın şahsını v..

10,00 TL 8,00 TL

Kamus-ı Felsefe Istılahatı Mecmu'ası

"Felsefe gurubu başta olmak üzere sanat, fen ve teknik bilimlere ait terimlerin kültür dünyamızda nasıl karşılanabileceği ve tanımlanabileceği meseles..

20,00 TL 16,00 TL

İslam Feylesofu İbn Rüşd

"Frenklerin övünerek itiraf ettiklerine göre, Avrupa'daki cehâletin kökünden kalkmasına ve her tarafa, hatta mağaralarda yaşayan insanlara varıncaya k..

10,00 TL 8,00 TL

İnsanın Kökeni, Beşer Nesli

"Kardeşim Ahmed Nebil tarafından tercüme olunan bu kitaba bir önsöz yazmaya mecbur kaldığım dakikada ne kadar büyük bir sıkıntıya düştüğümü tarif edem..

12,00 TL 9,60 TL

Psikoloji ve Tefekkür Usulü

"Mekteb-i Sultani'de ahlâk dersi âcizane sorumluluğuma bırakılmıştı. Ahlâk bilgisi kitaplarında nâtık nefsden söz etmek gerekli olduğundan ve ders ver..

14,00 TL 11,20 TL

Hikmet-i Hukuk Hukuk Felsefesi

-İlk Hukuk Felsefesi Kitabımız- Çevriyazı ve Sadeleştirme bir arada"(Hukuk felsefesi (philosophie du droit) hukukun esasından, yani hukuk üzerine mese..

28,00 TL 22,40 TL

Felsefe Mecmuası

"Osmanlı Felsefe Çalışmaları dizisindeki tüm yayınlar çevriyazı ve sadeleştirme kalıbında hazırlanmıştır""Temmuz 326 [1910] tarihinde kurmuş olduğumuz..

55,00 TL 44,00 TL

Darü'l-Fünun Tarih-i Felsefe Dersleri

“Felsefe tarihinin konusu insan aklının cismani ve ruhani âlemin durumundan haberdar olmak üzere çeşitli dönemlerde vuku bulan çalışmalar ve girişimle..

13,00 TL 10,40 TL

Alzire

AlzireLima Beldesinde Gusman'ın SarayındaMeydana Gelen HadiseKişilerGusman (Peru Valisi)Alvarez (Gusman'ın Pederi)Zamore (Potoze'un bir bölgesinin hük..

12,00 TL 9,60 TL

Siyaset Felsefesine Giriş

Siyaset felsefesi, felsefenin en netameli alanıdır. Netameli oluşundan olsa gerek, Türkiye'de üzerine pek fazla kafa yorulmamıştır. Oysaki Batı'da bu ..

24,00 TL 19,20 TL

İslam Felsefesine Giriş

İslam Felsefesi'nden kasıt, niteliği İslamî olan bir felsefe değildir. Niteliği dinî olan herhangi bir felsefeden zaten söz edilemez. Felsefe, kaynak ..

18,00 TL 14,40 TL

Felsefe ve Edebiyat

Elinizdeki kitap, felsefe ve edebiyat ilişkisi üzerine yapılmış çalışmalardan oluşmaktadır. Ülkemizde felsefe ile edebiyat arasındaki ilişkiler h..

28,00 TL 22,40 TL

Şu Philip Roth Ne İster? Philip Roth ve Romanlarına Psikanalitik Bir Bakış

İnsanlığın varoluşundan günümüze dek bireylerin davranışlarının ardında yatan gerçeklerin anlaşılması her zaman merak uyandırmıştır. Bu durum, insan d..

25,00 TL 20,00 TL

Şiir Dilinde Renk Anlatımları Lamartine, Hugo, Rimbaud, ve Verlaine

Renk anlatımları yazınsal yapıtların birçoğunda az ya da çok yer almaktadır. Özellikle şiir türünde belirgin bir şekilde kullanıldıkları dikkati çekme..

25,00 TL 20,00 TL

Ötekile/leştirme Amitav Ghosh ile Elif Şafak'ın Romanlarında

İnsanlık tarihine bakıldığında her ne kadar muazzam medeniyetler kurulmuş olsa da insanlar arasındaki dini, etnik ve toplumsal cinsel kimlik rollerind..

14,00 TL 11,20 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.