Eğitim Bilimleri

Göster:
Sırala:

Özgül Öğrenme Bozukluğu Genişletilmiş Nöropsikometri Bataryası

Çoğu psikiyatrik bozukluğun biyolojik bir temeli olduğu, bir biyolojik eşleniği olduğu günümüzün genel geçer bilgisidir. Bu bilgi, Özgül Öğrenme Bozuk..

35,00 TL 29,75 TL

Hakemlikte Zihinsel Hazırlık ( Psikolojik Performans )

Spor, insanlar arasında sosyal olguları geliştiren ve bireysel arzuları ateşleyen bir kavramdır. Sporcu olmak yetenek, beceri ve çok çalışma gerektiri..

17,50 TL 14,88 TL

Erken Çocukluk Eğitimi Mozaiği Büyük Düşünceler/Fikirler, Modeller ve Yaklaşımlar

Bu kitapta, dünyanın birçok farklı bölgesinde içinde bulunduğu dönemin siyasi, ekonomik ve sosyal ortamından hareketle şekillenen, kimisi çok özel, ki..

38,00 TL 30,40 TL

ÖZEL YETENEKLİ ÇOCUKLARIN PSİKOLOJİSİ: Teoriden Uygulamaya

Özel yetenekli ya da bugüne kadar kullanılan ismiyle üstün zekalı ve yetenekli öğrencilerin eğitimi, uzun zamandır farkında olunan ve geliştirilmeye ç..

35,00 TL 28,00 TL

Spor Sponsorluğu İmaj Transferi

1960'larda McLuhan, dünyanın global bir köye dönüşeceğini söylüyordu. Gerçekten de değişen ekonomi ve gelişen iletişim teknolojileri sayesinde dünya g..

14,00 TL 12,32 TL

Üstün Yetenekliler İçin Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulamaları Gereksinimler, Sorunlar ve Müdahaleler

Bu kitap üstün yeteneklilerin kendilerini anlamalarına, mutlu olmalarına, farklılıklarıyla yaşamda varolmalarına yardımcı olmamız için hazırlandı. Önc..

33,00 TL 26,40 TL

Okullarda Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri

Bu kitap ölçme ve değerlendirme alanının temel konularını kapsamaktadır. Konuların seçimi ve düzenlenmesinde Yüksek Öğretim Kurulu ve Milli Eğitim Bak..

32,00 TL 25,60 TL

Teoriden Pratiğe Değerler Eğitimi

Dini ve ahlaki değerlerden uzak eğitim sisteminin doğurduğu medeniyetin meyveleri, barış, sosyal adalet, mutluluk, eşitlik gibi insani değerler olacağ..

30,00 TL 24,00 TL

Yükseköğretimde Örgütsel Belirsizlik Sosyal Ağları Benimseme ve Açık Liderlik

Teknolojinin baş döndüren hızı, günümüz örgütlerini özellikle teknoloji kaynaklı birçok türden belirsizlikle baş etme becerisi kazanmaya zorlamaktadır..

26,00 TL 20,80 TL

İleri Yaştaki Yetişkinlerle Psikoterapi Tedavi Planlayıcısı

İleri Yaştaki Yetişkinlerle Psikoterapi Tedavi Planlayıcısı, ileri yaştaki yetişkinlere psikoterapi hizmetinin sağlanmasında sağlık hizmeti veren kuru..

35,00 TL 28,00 TL

Otizmi Olan Çocuklara Zihin Okumayı Öğretmek Çalışma Kitabı

"Otizmi Olan Çocuklara Zihin Okumayı Öğretmek; Çalışma Kitabı"; profesyoneller, ebeveynler ve OSB'li bireyleri yönlendiren herhangi bir kimse için pah..

35,00 TL 28,00 TL

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

Bu kitap eğitim sürecindeki en önemli unsurlardan birisi olan ölçme ve değerlendirmeyi ele almaktadır. Ölçme ve değerlendirmeye ilişkin temel kavramla..

32,00 TL 25,60 TL

Sınav Yoluyla Öğrenme Yöntemi ve Örnek Uygulamaları

"Bu yapıt, öğretmen adayları ile hâlen öğretmen olarak çalışanlar için hazırlanmıştır. Eserde, mevcut öğretim yöntemleri ile merkezi sınavlar arasında..

21,00 TL 16,80 TL

Tevhid–i Tedrisat’tan Harf İnkılabına Türkiye’de İlköğretim

Bu kitap, 1924 yılından 1928 yılının sonuna kadar olan dönemde ilköğretime ait yapılan yoğunlukla yasal düzenlemeleri içermekte ayrıca Cumhuriyet'in i..

28,00 TL 22,40 TL

Psikodrama Yeni Başlayanlar İçin Bir Rehber

Psikodrama - Yeni Başlayanlar İçin Bir Rehber kitabının dilimize kazandırılması, psikodramanın ülkemizde yol alışının önemli bir aşamasının müjdecisid..

22,00 TL 17,60 TL

Eğitim Psikolojisi Gelişim ve Öğrenme

Bu kitabın hedef kitlesi öncelikle öğretmen adayları, öğretmenler ve eğitim psikolojisine ilgi duyan kişilerdir. Kitap hazırlanırken “eğitim işinin, b..

35,00 TL 28,00 TL

Türk Eğitim Sistemi ve Okul Yönetimi

Kitapta; eğitim yönetiminin teori ve uygulama alanları, eğitim yönetimi modelleri, eğitim yönetiminin temel felsefesi ve değerleri, eğitim yönetiminin..

32,00 TL 25,60 TL

Kaynaştırma Sınıfı Etkili Farklılaştırılmış Öğretim İçin Stratejiler

Bu eser, insan yaşamını olumsuz etkileyen tüm koşullarla nasıl başa çıkılabileceği konusunda bizlere yol göstermektedir. İnsan fizyolojisinde, kaynağı..

43,00 TL 34,40 TL

Eğitim Bilimine Giriş

Eğitimin bir bilim olup olmadığı tartışması yerini; “Eğitim bir bilimdir, ancak boyutları nerelere kadar uzanır?” sorusuna bırakmıştır. Bu kitap bir ö..

30,00 TL 24,00 TL

Öğrenme Psikolojisi

Genelde canlıların, özelde ise insanoğlunun nasıl öğrendiğine dair araştırma sonuçları her geçen gün önümüze heyecan verici bilgiler ve bulgular sunma..

43,00 TL 34,40 TL

Farklı Gelişen Çocuklar

Farklı Gelişen Çocuklar adlı çalışmada yer alan makaleler şöyledir;• Çocuk Psikolojisi ve Gelişimi, Prof. Dr. Adnan Kulaksızoğlu• Özel Eğitime Giriş, ..

26,00 TL 20,80 TL

Üniversitelerde Öğrenci Bağlılığı

Bu kitapta; “Öğrenci bağlılığı nedir?, Öğrenci bağlılığı neden önemlidir?, Öğrenci bağlılığını artırmanın yolları nelerdir?, Öğrenci bağlılığı ve öğre..

25,00 TL 20,00 TL

Örnek Grup Rehberlik Programları

Örnek Grup Rehberlik Programları kitabı, öğrencilerin öğrenmeye etkin olarak katılımını sağlamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle kitaptaki programlarda il..

28,00 TL 22,40 TL

Yaşam Boyu Yetişkin Eğitimi

21. yüzyıl eğitim politikaları, yeni liberal küreselleşme ideolojisinin hâkim kıldığı sürdürülebilir rekabet eğiliminin etkisi altındadır. Söz konusu ..

23,00 TL 18,40 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.