-10% Öğretim İlke ve Yöntemleri
taksit
Yayınevi
 • Eğitim Yayınevi
 • Yazar
 • Ali Murat Sünbül
 • ISBN
 • 9786054392131
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2014
 • Sayfa Sayısı
 • 384

 • Eğitim birey davranışlarının değişme sürecidir. Bu sürecin okulda, planlı ve programlı olarak yürütülen boyutu bireyin öğretimini oluşturur. Öğretim, eğitim amaçları doğrultusunda davranış değiştirme ya da yeni davranışlar oluşturma için öğrencilere yardımcı olma çabalarını içermektedir. Bu tanımlarda fonksiyonel noktalar öğretimin güdümlü, planlı ve programlı olmasını gerektirmektedir. Öğretimi planlama, büyük ölçüde öğrencinin içsel öğrenme süreç ve mekanizmalarını en yüksek, verimli ve olumlu yönde etkileyebilmek ve dışsal öğretim etkinliklerinin düzenlenmesi için gereklidir. Öğretimde başarı iyi ve dikkatli planlamayla sağlanabilmektedir. Planlamadan yoksun bir öğretimde başarı, şansa bırakıldığı için genellikle düşüktür.

  Planların geliştirilmesi sürecinde kuşkusuz en önemli rolü öğretmen üstlenmektedir. Çünkü eğitim programı, öğretmen ve öğrenci sürekli etkileşim halindedir. Bu etkileşim öğretmenin ve öğrencilerin sınıf içindeki verimini artıracaktır. Bazı kişiler, planlamaya deneyimli, konu alanını iyi bilen, kişilikli öğretmenlerin ihtiyacı olmadığını savunmaktadırlar. Aslında söz konusu edilen özellikler öğretmen için oldukça önemlidir. Ancak bu özelliklerin belirli bir hedefe yönelik olarak işe koşulması, ekonomik olması ancak dikkatli bir planlamayla mümkündür. Öğretici konumunda bulunan öğretmenlerin görevinin, öğrenci öğrenmelerini kılavuzlama işi olduğu, öğretme–öğrenme sürecinde öğrenen ile öğretenin çok farklı rol ve görevlere sahip olduğu bilinmelidir. Bu nedenle öğrenen için öğrenme yaşantılarının; öğreten için de öğretme durumlarının çok iyi planlanması gerekir.

  Her sınıf öğretmeni ve her ders öğretmeni, okutacağı derslerin amaçlarını gerçekleştirmeye çalışmakla mükelleftir. Bu derslerin hedefleri, bakanlıkça tespit edilen ders programlarında belirtilmiştir. Öğretmenden beklenen, bu hedefleri, amaçlar sıra dizinindeki üst amaçlara da uygun olacak şekilde gerçekleştirmesi, öğrencilerini, bu amaçlarda tespit edilen şekilde davranan insanlar olarak yetiştirmesidir. Öğrencilerin üst düzey öğrenme performansları göstermesi, öğretim yöntem, teknik ve öğretmenin göstereceği nitelikli davranışlar ile ilgilidir. Bu nedenle öğretimin geliştirilmesi öncelikle bu unsurların geliştirilmesine bağlıdır. Öğretimin etkili olabilmesi, her şeyden önce öğretim süreçlerinin ayrıntılı bir biçimde belirlenmesini gerektirmektedir.

  Konu Başlıkları
  Öğrenme ve Öğretim Olgusuna İlişkin Temel Konular
  Eğitim ve Öğretimin Planlanması Eğitim Programının Kapsamı ve Öğeleri
  Öğrenme–Öğretme Stratejileri
  Öğretimde Yeni Yönelim ve Yaklaşımlar
  Öğretim Yöntemleri
  Öğretim Planları
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  211,70 TL23,40 TL
  37,80 TL23,40 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  211,70 TL23,40 TL
  37,80 TL23,40 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  211,70 TL23,40 TL
  37,80 TL23,40 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Öğretim İlke ve Yöntemleri

  Bu ürün 1156 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Eğitim ve Öğrenme Yöntemleri

  % 10

  İNDİRİM

  26,00 TL
  23,40 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Eğitim birey davranışlarının değişme sürecidir. Bu sürecin okulda, planlı ve programlı olarak yürütülen boyutu bireyin öğretimini oluşturur. Öğretim, eğitim amaçları doğrultusunda davranış değiştirme ya da yeni davranışlar oluşturma için öğrencilere yardımcı olma...

  Etiketler Öğretim İlke ve Yöntemleri, Eğitim Yayınevi, Ali Murat Sünbül, 9786054392131

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.