-20% Konu Anlatımlı İşletme & Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük
taksit
Yayınevi
 • Detay Yayıncılık
 • Yazar
 • Hasan Tutar
 • ISBN
 • 9786055216528
 • Ebat
 • 150 x 220
 • Yıl
 • 2013
 • Sayfa Sayısı
 • 688

 • “Konu Anlatımlı İşletme ve Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük” neden yazıldı? Hemen cevap vermek gerekirse bu çalışmada, işletme ve yönetim alanında eğitim gören öğrencilerin öğrenme sürecini kısaltmak ve öğrenmeye ayırdıkları zamanı daha verimli kılmak gibi temel bir amaçtan hareket edildi. İşletme ve yönetim alanında öğrenim gören yüksek lisans, doktora, doktora yeterlilik ve doçentlik sınavlarına hazırlananların akıllarına takılan soruların cevabını kolayca bulmaya yardımcı olmak için konular alfabetik olarak ele alındı. Diğer taraftan eğitim düzeyi ilerledikçe konuların daha derinlemesine ele alınması gerekiyordu ve söz konusu gerekliliği karşılamak için konular ansiklopedik olarak biraz daha derinlemesine açıklanmaya çalışıldı. Özellikle farklı alanlardan gelen, işletme/yönetim ve organizasyon alanında yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen öğrencilerin alan bilgisi konusundaki açıklarını kısa sürede kapatmak için ve konuları bütünlük içinde veren ansiklopedik bir sözlüğe ihtiyaç vardı ve bu çalışma söz konusu ihtiyacın giderilmesi için sadece bir sözlük olarak değil, konu anlatımlı ansiklopedik bir çalışma olarak ele alındı.

  Çalışmada, Yönetim ve Organizasyon alanında kariyer yapmak isteyenlerin; Başta Yönetim ve Organizasyon olmak üzere, İnsan Kaynakları Yönetimi, Davranış Bilimleri ve Örgütsel Davranış, Stratejik Yönetim ve Örgüt Teorisi gibi temel alanların yanında, İşletme Yönetimi ve Araştırma Yöntemleri gibi ikincil alanlarda okuyucuya yardımcı olmak ve onları daha donanımlı kılmak amaçlanmıştır. Söz konusu ikincil alanlar sınavlarda adayların karşılarına çıkmakta ve bu çalışma söz konusu alanlarda da öğrenciye yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Diğer taraftan üniversitelerin hangi alanında olursa olsun verilen öğretimin son çözümlemede bilimsel niteliği dikkate alınınca, bilimin ne olduğu, bilimin temel kavramları, bilimsel düşünme yöntemleri, mantık ve mantıksal düşünme yöntemleri üzerinde duruldu.

  Ansiklopedik ve konu anlatımlı bu çalışma, konuyla ilgili herhangi bir kitaptan veya sözlükten farklı olarak öncelikle terimler ve kavramlar alfabetik olarak tanımlandı ve kısaca açıklandı.

  Konu Başlıkları
  Yönetim ve Organizasyon, Kavramlar ve Konular
  İnsan Kaynakları Yönetimi
  Davranış Bilimleri ve Örgütsel Davranış
  Stratejik Yönetim
  Örgüt Teorisi
  İşletme Yönetimi
  Bilimsel Araştırma
  Bilim
  Bilim Felsefesi
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  224,00 TL48,00 TL
  316,00 TL48,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  224,00 TL48,00 TL
  316,00 TL48,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  224,00 TL48,00 TL
  316,00 TL48,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Konu Anlatımlı İşletme & Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük

  Bu ürün 1095 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Ekonomi - İşletme

  % 20

  İNDİRİM

  60,00 TL
  48,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  “Konu Anlatımlı İşletme ve Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük” neden yazıldı? Hemen cevap vermek gerekirse bu çalışmada, işletme ve yönetim alanında eğitim gören öğrencilerin öğrenme sürecini kısaltmak ve öğrenmeye ayırdıkları zamanı daha verimli kılmak gibi...

  Etiketler Konu Anlatımlı İşletme & Yönetim Terimleri Ansiklopedik Sözlük, Detay Yayıncılık, Hasan Tutar, 9786055216528

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.