-50% KAMPANYALI Maliye Politikası Teori ve Uygulama (3. Baskı) Naturel Yayınları
Yayınevi
 • Diğer Yayınlar
 • Yazar
 • Abuzer Pınar
 • ISBN
 • 9789756422250
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2010
 • Sayfa Sayısı
 • 346


 • Kaya Mekaniği; kuvvet ve onun cisimler üzerindeki etkisini araştıran mekaniğin bir alt dalı olup, maden, inşaat, jeoloji, petrol gibi çok sayıda mühendislik disiplinini ilgilendiren ve bunlarla ilgli pek çok mühendislik yapısının tasarımında doğrudan  kulllanılabilen uygulamalı bir bilim dalıdır. Kaya Mekaniği ile ilgili pek çok sayıda hem yabancı dillerde hem de son yıllarda artan sayıda türkçe yayın vardır. Bu yayının ortaya çıkmasının temel nedeni; Maden Mühendisleri Odası tarafından basımı sağlanan  ve bu kitabın yazarlarının da editörleri arasında bulunduğu El kitabı için hazırlanan çalışmaların kitaba dönüştürülmesi düşüncesidir. El kitabı başlangıçta yer altı ve yer üstü için iki cilt olarak planlanmış ve kaya mekaniği bölümü de bu kapsamda hazırlanmıştı. Ancak el kitabının sadece açık ocak işletmeciliği şeklinde basılmasına karar verilmesinden sonra, kaya mekaniği bölümünün fazla bir anlamı kalmadığından, bu bölüm tamamen çıkartılarak, yer altı ve yer üstünü de kapsayacak şekilde ayrı bir kitap olarak yayımına karar verilmiştir.

    Kitap, ağırlıklı olarak, ODTÜ Maden Mühendisliği bölümünde sıkça kullanılan kaynaklardan yararlanılarak hazırlanmıştır. Bu kapsamda derlemelerinden yararlandığımız değerli arkadaşlarımız/hocalarımız Prof. Dr. Erdal Ünal’a ve Doç. Dr. Levent Tutluoğlu’na emekleri için ayrıca teşekkür ederiz. Kitabın bu hazırlanış biçimiyle, diğer Üniversitelerdeki öğrencilerimizin de yararlarına olacağını umuyoruz. Çünkü, YÖK’ün diplomalardan unvanları kaldırmış olması ve Maden Mühendisleri Odası'nın da katkılarıyla, muhtemelen  bir “Yetkin Mühendislik” uygulamasının yürürlüğe konulacağı  varsayılırsa, Maden Mühendisliği lisans öğretiminde, bu konuda bir ölçüde standardizasyonun sağlanmasına da katkıda bulunulabilecektir.

    Kaya mekaniğinin temel uygulama alanlarına ışık tutacak şekilde hazırlanan bu kitap sekiz bölümden oluşmaktadır. Bu bölümlerde, pek çok  yer altı ve yer üstü mühendislik yapılarının tasarımında yararlanılabilecek konular teorik olarak işlenmeye çalışıldığı gibi, her bölümün sonuna, o bölümde anlatılan konuların bir uygulaması niteliğini taşıyan örnek problem çözümleri de dahil edilmiştir. Ayrıca, Uluslararası Kaya Mekaniği Derneği'nin (ISRM) önermiş olduğu pek çok laboratuvar ve arazi deney  yöntemlerine de yer verilmiştir.

    Kitapta pek çok eksik ve/veya yanlışların olabileceğini tahmin ediyoruz. Meslektaşlarımızın ve öğrencilerimizin düzeltmeleri, eleştirileri ve önerileri bundan sonraki baskılarda bizlere ışık tutacaktır.

    Kitabı, baskı öncesi okuyup eleştiri ve önerileriyle katkı sağlayan  değerli meslektaşlarımız Sn. Prof.Dr. Seyfi Kulaksız’a ve Sn. Prof.Dr. Bahtiyar Ünver’e emekleri için çok teşekkür ederiz.

    Kitabımızın, Kaya Mekaniği ile ilgilenen tüm öğrenci ve meslektaşlarımıza yararlı olacağı umuduyla, basımını ve yayımını sağlayan Maden Mühendisleri Odası'na çok teşekkür ederiz.

    Saygılarımızla,


    Prof.Dr. Celal Karpuz - Yard.Doç.Dr. Mehmet Ali Hindistan

  Ay Taksit Tutarı Toplam Tutar
  2 5,00 TL 10,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  KAMPANYALI Maliye Politikası Teori ve Uygulama (3. Baskı) Naturel Yayınları

  Bu ürün 1810 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Ekonomi

  % 50

  İNDİRİM

  20,00 TL
  10,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Kaya Mekaniği; kuvvet ve onun cisimler üzerindeki etkisini araştıran mekaniğin bir alt dalı olup, maden, inşaat, jeoloji, petrol gibi çok sayıda mühendislik disiplinini ilgilendiren ve bunlarla ilgli pek çok mühendislik yapısının tasarımında doğrudan  kulllanılabilen...

  Etiketler KELEPİR Maliye Politikası Teori ve Uygulama (3. Baskı) Naturel Yayınları, , Abuzer Pınar, 9789756422250

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.