-10% Konut Finansmanı ve Değerlemesi
taksit
Yayınevi
 • Beta Yayınları
 • Yazar
 • Ebubekir Ayan
 • ISBN
 • 9786053331179
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2014
 • Sayfa Sayısı
 • 157

 • Konut açığı sorunu, uzun yıllardır Türkiye’nin önemli ekonomik ve sosyal meseleleri arasında yer almaktadır. Yıllarca devam eden hızlı şehirleşme sürecinin ivmelendirdiği bu önemli sorunun çözümüne yönelik olarak genel ve etkili bir konut finansmanı sisteminin geliştirilememiş olması, nüfus artışıyla birlikte bu sorununun giderek daha da büyümesine neden olmuştur.

  2000’li yıllar, Türkiye’de hem konut hem de konut finansmanı piyasanın oldukça canlı olduğu ve hızlı gelişim gösterdiği bir dönem olmuştur. 1999 Gölcük depremi sonrası mevcut konut stokunun depreme dayanıklılığı konusunda ortaya çıkan tartışmalar sonucunda yeni ve daha dayanıklı konut talebi artmış, ayrıca 2002 yılından itibaren yakalanan uzun soluklu ekonomik büyüme sürecinin etkisiyle yaşanan sosyo-ekonomik değişimle birlikte nitelikli konut talebi de hızla yükselmeye başlamıştır.

  Konut yatırımlarının hane halkı açısından geleneksel olarak önemli bir tasarruf değerlendirme aracı olması da, konut piyasasında yaşanan canlılığı arttıran etkenlerden biri olmuştur. Bu süreçte ekonomide sağlanan (göreli) istikrar ortamı ve özellikle enflasyon ve faiz oranlarındaki düşüş seyri ve uluslararası likidite bolluğu, doğal olarak konut finansmanı olanaklarını da genişletmiştir. 2007 yılında yürürlüğe giren ipotekli konut finansmanı kanunu da, konut finansmanı piyasasındaki büyümeye ayrı bir ivme kazandırmıştır. Türkiye’de konut finansmanı sisteminde yaşanan bu gelişmeler, ipotekli konut kredisi sürecinin vazgeçilmez bir aşaması olan konut değerlemesini de çok daha önemli hale getirmiştir.

  Finans literatürünün önemli araştırma alanları olan konut finansmanı ve konut değerlemesi konularının ve bu kapsamda Türkiye için bazı önerilerin ele alındığı bu çalışmanın araştırmacılara ve öğrencilere katkı sağlayacağına inanılmaktadır.

  Konu Başlıkları
  Konut Finansmanı
  Türkiye’de Konut Finansmanı
  Gayrimenkul Kavramı ve Konut Değerlemesi
  Konut Değerleme Yaklaşımları
  Örnek Uygulama
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,80 TL21,60 TL
  37,20 TL21,60 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,80 TL21,60 TL
  37,20 TL21,60 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,80 TL21,60 TL
  37,20 TL21,60 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Konut Finansmanı ve Değerlemesi

  Bu ürün 1208 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Finans

  % 10

  İNDİRİM

  24,00 TL
  21,60 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Konut açığı sorunu, uzun yıllardır Türkiye’nin önemli ekonomik ve sosyal meseleleri arasında yer almaktadır. Yıllarca devam eden hızlı şehirleşme sürecinin ivmelendirdiği bu önemli sorunun çözümüne yönelik olarak genel ve etkili bir konut finansmanı sisteminin...

  Etiketler Konut Finansmanı ve Değerlemesi, Beta Yayınları, Ebubekir Ayan, 9786053331179

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.