Borçlar Hukuku - Genel

Göster:
Sırala:

Trafik Kazalarında Tazminat ve Sigorta Hukuk ve Ceza Sorumluluğu

Trafik ve Motorlu Araçlar Hakkında Bilinmesi GerekenlerTrafik kazalarından kaynaklanan ölüm ve yaralanmalar ile maddi hasarlarda kimler sorumlu tutula..

199,00 TL 169,15 TL

Alacağın Temliki (Devri)

Bu çalışmada Türk Borçlar Kanunu'nun Genel Hükümler kitabının son kısmında kısaca düzenlenen; ancak uygulamada büyük yer tutan alacağın temliki kurumu..

110,00 TL 93,50 TL

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Cilt: III

Borçlar Hukuku Genel Hükümler serisinin 3. Cildi olan bu kitapta "Borçların İfası" ve "Borçların İfa Edilmemesinin Sonuçları" incelenmiş. Türk Borçlar..

85,00 TL 72,25 TL

Vücut Bütünlüğünün İhlali Halinde Zarar ve Maddi Tazminat Hesabı

Eserde; vücut bütünlüğünün ihlali halinde meydana gelen maddi zararın ne şekilde ortaya çıkacağı ve oluşan zararın maddi açıdan nasıl değerlendirilere..

42,90 TL 36,47 TL

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Ders Notları

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Ders Notları isimli bu çalışma, adından da anlaşılacağı üzere, Borçlar Hukuku dersinin Genel Hükümler bölümünün ders not..

20,00 TL 17,00 TL

6098 Sayılı Türk Borçlar Kanununa Göre Birlikte Kefaletin Türleri ve Hükümleri

6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu ile borçlar hukukunda en önemli değişikliklerin yapıldığı alanlardan biri de kefalet konusu olmuştur. TBK'nın 582/3. m..

52,90 TL 44,97 TL

Kişilik Haklarına Saldırıdan Kaynaklanan Tazminat Davaları

Genel olarak TBK ve TMK'nın ilgili hükümlerinde düzenlenen kişilik hakları, kişisel değerlerin korunmasıyla ilgilidir. Kişisel değerler, bedensel ve r..

68,50 TL 58,23 TL

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Pratik Çalışmaları (Çözümlü)

Borçlar Hukuku Genel Hükümler Pratik Çalışmaları (Çözümlü) adını taşıyan bu kitap da tüm pratik çalışma soruları çözümlü olarak hazırlanmış ancak ikin..

40,00 TL 34,00 TL

Yargıtay 13.Hukuk Dairesi (2014–2016) Kararlarında Özel Hastane ve Hekimin Tazminat Sorumluluğu

Eser, yazarın Sağlık Hukuku alanında yıllardır yaptığı çalışmalardan yeni bir kesitinin yazıya dökülmüş halidir. Bu eser'de; 2014 Ocak ila 2016 Mayıs ..

58,00 TL 49,30 TL

Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

İncelemede, öncelikle destekten yoksun kalma tazminatının temel esaslarına yer verilerek kavramı şekillendirilmiştir. Teorik yapının sadeliğini bozulm..

65,00 TL 55,25 TL

Sorularla 12 Bankaya Karşı Üç Kat Tazminat (Kartel Tazminatı) Davası Rehberi

Sorularla 12 Bankaya Karşı Üç Kat Tazminat (KARTEL DAVASI) Davası Rehberi, 2.Baskısında ilk baskıya ek olarak tartışmalı konular hakkında bilgi ve uyg..

29,00 TL 26,10 TL

Borçlar Kanunu Genel Hükümleri İle Bazı Özel Akit Tipleri (Satım, Eser, Vekalet, Kefalet)

2012 yılında yürürlüğe giren Türk Borçlar Kanunu'nun, mehazını teşkil eden yürürlükteki İsviçre Borçlar Kanunu'nun Fransızca versiyonu ile mukayesesin..

47,90 TL 40,72 TL

Borçlar Hukuku Bilgisi Genel Hükümler

Öncelikle İktisadi İdari Bilimler Fakülteleri, Meslek Yüksek Okulları, Adalet Yüksek Okulları ile benzer müfredata sahip olan diğer fakülte ve yüksek ..

24,00 TL 20,40 TL

Tazminat ve Alacaklarda Zamanaşımı

Konu BaşlıklarıGenel Olarak Zaman AşımıHaksız Eylemlerde Zaman AşımıBedensel Zararlarda Zaman Aşımının BaşlangıcıTazminat Davalarında CezaZamanaşımını..

0,00 TL

Tazminat Davalarında Geçici İşgörmezlik Zararları ve Tedavi Giderleri

Bu kitabın konusunu ve ne işe yarayacağını şöyle açıklayabilirim: Diyelim ki, bir trafik kazasında veya herhangi bir hukuka aykırı eylem sonucu bir ki..

0,00 TL

Cana Gelen Zararlarda Tazminatın Ölçüsü ve Kazanç Kavramları (Tazminat Hesapları)

Konu BaşlıklarıCan Zararları ve Maddi Tazminatın ÖlçüsüManevi Tazminatın ÖlçüsüKazanç KavramıKazanç AraştırmasıKazançlarla İlgili Kanıtların Toplanmas..

0,00 TL

İş Kazasından Doğan Destekten Yoksun Kalma Tazminatı

Konu BaşlıklarıDestekten Yoksun Kalma Tazminatı KavramıDestekten Yoksun Kalma Tazminatının KoşullarıDestekten Yoksun Kalma Tazminatı Talep Edebilecek ..

25,00 TL 22,50 TL

Ticari Mümessillik

Ticari mümessillik kurumu, Borçlar Kanunumuzun 449 vd. maddelerinde hükme bağlanmıştır. Bu düzenlemede, İsviçre Borçlar Kanunu'nun konuya ilişkin hükü..

20,00 TL 18,00 TL

Satım Konusu Ayıplı Malın Tamir Edilmesi

Konu BaşlıklarıGenel Olarak Satım Konusu Ayıplı Malın Tamir Edilmesi Kavramı ve Ayıplı Malın Tamir Edilmesinin Kanuni Düzenlemeler Dışındaki ve Kanuni..

25,00 TL 22,50 TL

Edimin Başlangıçtaki İmkansızlığı

Konu BaşlıklarıSözleşme Özgürlüğü, İmkansızlık Kavramı ve İmkansızlığın Dayandığı Sebeplerİmkansızlığın Türleri ve Benzer Kavramlarla Karşılaştırılmas..

25,00 TL 22,50 TL

Avrupa Birliği Hukukunda Tazminat Davası

Konu BaşlıklarıAvrupa BirliğiTopluluğu Kurumlarının Sözleşme Dışı SorumluluğuBirlik Topluluk Kurumlarının Sözleşme Sorumluluğu Kavramının Topluluk Huk..

25,00 TL 22,50 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.