Adli Bilimler

Temel Adli Bilimler Kavram - Teori - Uygulama -10%

Temel Adli Bilimler Kavram - Teori - Uygulama

Görevi gereği, uzun yıllar Adli Bilimler konularında sahada ve laboratuarlarda çalışan ve de konuyla ilgili eğitimler veren yazar, bu çalışmalar ve eğ..

64,90 TL 58,41 TL

Adli Tıp Hukuku Dersleri Rapor Örnekleriyle Ders Notları -10%

Adli Tıp Hukuku Dersleri Rapor Örnekleriyle Ders Notları

Bu çalışma; üniversite öğrencilerine, adli tıp dersinin hukuki inceleme ve uygulamasına yönelik örneklerle uygulamada ve pratikte kolaylık sağlayacak ..

27,90 TL 25,11 TL

Yangın Sonrası Olay Yeri İncelemesi - Temel Bilgiler -10%
Adli Koku -10%

Adli Koku

Köpeklerin koku alma duyuları ve buna bağlı davranışları insanlara nazaran binlerce kez daha ileri bir yapıdadır. İyi bir eğitim verilir ve uzmanlarca..

29,90 TL 26,91 TL

Adlî Genetik ve Tıbbî Biyoloji Bilimlerinin Soybağı Hukukuna Etkileri

"Adlî Genetik ve Tıbbî Biyoloji Bilimlerinin Soybağı Hukukuna Etkileri" isimli bu eser, soybağı hukuku, adlî genetik ve tıbbî biyolojide meydana gelen..

54,00 TL

Kriminoloji -15%

Kriminoloji

Kriminolojinin tanımı ve konusuna ilişkin açıklamalara yer verilmiş, kriminolojinin diğer bilim dalları ile ilişkisine değinilmiş, kitap genel itibari..

57,24 TL 48,65 TL

Hukuksal ve Bilimsel Sonuçlarıyla İmza – El Yazısı ve Belge İncelemesi -10%

Hukuksal ve Bilimsel Sonuçlarıyla İmza – El Yazısı ve Belge İncelemesi

Konu BaşlıklarıEl Yazısı ve İmzaBilirkişi Raporu ZorunluluğuSenet, Borçlu Tarafından İmza Edllmlş veya Mühürlenmiş Ya da Parmak İziyle İşaretlenmiş Ol..

110,00 TL 99,00 TL

Adli Tıpla İlgili Yargıtay Kararları -10%

Adli Tıpla İlgili Yargıtay Kararları

Bu çalışmanın hareket noktasını Adli Tıp kararlarının bir araya getirilmesi düşüncesi oluşturmuştur. Çalışmada Hukuk ve Ceza Genel Kurumların kararlar..

50,00 TL 45,00 TL

Viktimoloji (Mağdurbilim) -15%

Viktimoloji (Mağdurbilim)

Kitabın amacı, suç mağdurları, mağduriyetin sonuçlan, mağdurla¬rın haklan ve suç mağdurlarına yönelik uygulamalar hakkında farklı yaklaşımları sunmak,..

70,00 TL 59,50 TL

Adli Tıp ve Ceza Hukuku -10%

Adli Tıp ve Ceza Hukuku

"Genelde Adli Bilimler özelde Adli Tıp günümüz ceza muhakemesi hukukunun en önemli araçlarından birisidir. Delilden sanığa giderek, hukuka uygun delil..

79,90 TL 71,91 TL

Klinik Adli Tıp Adli Tıp Uygulamaları -10%

Klinik Adli Tıp Adli Tıp Uygulamaları

Adli Tıp adaletin gerçekleşmesindeki en önemli kavramlardan birisidir. DNA analizleri ile kimlik tespitlerinden, otopsilerle ölüm sebebinin bulunmasın..

38,90 TL 35,01 TL

Temel Patlayıcı Bilgileri ile Patlama Sonrası Olay Yeri İncelemesi Patlama Zincirleri – Patlamanın Etkileri Delil Araştırma / Toplama Teknikleri -10%

Temel Patlayıcı Bilgileri ile Patlama Sonrası Olay Yeri İncelemesi Patlama Zincirleri - Patlamanın Etkileri Delil Araştırma / Toplama Teknikleri

Eser, halen Ankara Üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü’nde patlayıcılar ve patlama sonrası olay yeri incelemesi konusunda yüksek lisans ve doktora de..

49,90 TL 44,91 TL

Suikastların Şifresi -15%

Suikastların Şifresi

Bu çalışmada amaç, suikastları kriminal acıdan incelemek ve tarihsel verilere göre suç analizi yapmaktır. Bunun için çalışmada, suikastın tanımını, se..

23,76 TL 20,20 TL

Suçun Ölçümü -15%

Suçun Ölçümü

Günümüzde toplumsal yaşamı olumsuz yönde etkileyen suç, karmaşık yapısı ve yeni biçimleri ile ülke gündemini sürekli meşgul etmektedir. Suçun nedenler..

32,40 TL 27,54 TL

Suçlu Profilleme -15%

Suçlu Profilleme

Suçla mücadele konusundaki ulusal literatüre katkı sağlamayı amaçlayan bu çalışmada; ilk olarak, tarihsel gelişimi içinde suçlu profilleme yöntemleri ..

48,60 TL 41,31 TL

Cinayetlerin Şifresi -15%

Cinayetlerin Şifresi

Bu kitapta, adli vakaların aydınlatılmasının aslında görüldüğü kadar kolay olmadığını, uzmanların ve polislerin uzun ve yorucu çalışmalarının ürünü ol..

18,36 TL 15,61 TL

Cep Telefonuna Yönelik Suçlar -15%

Cep Telefonuna Yönelik Suçlar

Bu araştırmanın özü İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde 2006 yılında tamamladığım yüksek lisans tezime dayanmaktadır. Eserden cep telefonuyla..

35,64 TL 30,29 TL

Adli Ses İncelemeleri ve Hukuki Boyutu -15%

Adli Ses İncelemeleri ve Hukuki Boyutu

Kitapta, dilbilim ve tarihine bakış, konuşmanın fizyolojisi, sesbilim, adli ses laboratuarları ve adli ses analizi, ses delilleri ve hukuki durumu, ad..

28,08 TL 23,87 TL

Adli DNA Analizleri -15%

Adli DNA Analizleri

Delillerin incelenmesinde kullanılan güncel yöntemleri hem de bu yöntemlerin uygulanması için gerekli olan personel, laboratuvar şartları ile bu şartl..

101,52 TL 86,29 TL

Türk Ceza Adalet Sisteminde Adli Tıp Uygulamaları (Ciltli) -10% Tükendi

Türk Ceza Adalet Sisteminde Adli Tıp Uygulamaları (Ciltli)

Kabil’in Habil’i öldürmesiyle sonu gelmez suç olgusu ile birlikte yaşamayı öğrenen ve bundan her zaman zarar gören insanlık, suçun önlenmesini ve suçl..

37,50 TL 33,75 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.