Deniz Ticaret Hukuku

Deniz Ticareti Hukukunda Taşıtan ve Yükleten -10%

Deniz Ticareti Hukukunda Taşıtan ve Yükleten

Süzel'in doktora tezi, birçok açıdan "ilk" niteliğini taşımaktadır. Her şeyden önce konu bakımından, bildiğimiz kadarıyla, İngiliz, Alman ve Türk Huku..

90,00 TL 81,00 TL

Deniz Ticareti Hukuku – 1 -10%

Deniz Ticareti Hukuku – 1

Konu Başlıkları- GirişGemiGemi SicilleriGemi MülkiyetiGemi İpoteğiDonatanDonatanın SorumluluğuKaptan- Navlun SözleşmeleriKavram - Yasal DüzenlemeNavlu..

95,00 TL 85,50 TL

Uluslararası Deniz Yatağının İşletilmesi ve Deniz Yatağı Uluslararası Otoritesi -10%

Uluslararası Deniz Yatağının İşletilmesi ve Deniz Yatağı Uluslararası Otoritesi

Uluslararası Deniz Yatağının İşletilmesi ve Deniz Yatağı Uluslararası OtoritesiBu çalışma ile 1982 tarihli Birleşmiş Milletler Deniz Hukuku Sözleşmesi..

45,00 TL 40,50 TL

Deniz Ticareti Hukuku Cilt II Gemilerin Eşya Hukuku -10%

Deniz Ticareti Hukuku Cilt II Gemilerin Eşya Hukuku

2017 yılının Temmuz ayında yayımlanan Birinci Cilt'in devamı niteliğindeki bu İkinci Cilt'in ilk fasikülünde, "Gemilerin Eşya Hukuku" alanındaki ilk d..

50,00 TL 45,00 TL

Deniz Ticareti Hukuku I-II

Deniz Ticareti Hukuku kitabının bu basısında, daha önce üçüncü basısı yapılmış olan Giriş-Gemi-Donatan ve Donatma İştiraki-Kaptan konularını içeren bi..

48,60 TL

Deniz Ticaret Hukuku Usul - Uygulama -10%

Deniz Ticaret Hukuku Usul - Uygulama

Deniz Ticaret Hukuku davaları, yasal mevzuat, örnek sözleşmeler ve Yargıtay İçtihatları, konularına göre tasniflenerek incelenmiştir.Konu BaşlıklarıGe..

85,32 TL 76,79 TL

Current Problems in International Maritime Law Liber Amicorum in Loving Memory of Prof. Dr. A. N. YIANNOPOULOS Marmara University Faculty of Law -15%

Current Problems in International Maritime Law Liber Amicorum in Loving Memory of Prof. Dr. A. N. YIANNOPOULOS Marmara University Faculty of Law

Prof. Thanassi Yiannopoulos, my professor, my mentor, my dear friend, the person who believed in me as an academic and encouraged me to organize the C..

149,04 TL 126,68 TL

Uluslararası Deniz Hukuku Mahkemesinin Yapısı ve Yargı Yetkisi -10%

Uluslararası Deniz Hukuku Mahkemesinin Yapısı ve Yargı Yetkisi

Almanya'nın önemli liman şehri Hamburg'da 1996 yılında resmen faaliyete geçen Uluslararası Deniz Hukuku Mahkemesi, o tarihten bu yana deniz hukuku ala..

35,00 TL 31,50 TL

Maritime Law in Turkey -10%

Maritime Law in Turkey

'Maritime Law in Turkey' aims to establish the general framework on the essentials of Turkish maritime law such as 'ship', 'related persons' and 'rela..

42,00 TL 37,80 TL

Navlun Sözleşmesinde Taşıyanın Sorumluluğu -10%

Navlun Sözleşmesinde Taşıyanın Sorumluluğu

Deniz Ticareti Hukuku'n da en önemli hususlardan biri taşıyanın sorumluluğunun belirlenmesidir. Zira deniz yolu ile yük taşıma işini gerçekleştiren ki..

30,00 TL 27,00 TL

Liman İşletmelerinin Hizmetlerinin İfasından Doğan Hukuki Sorumluluk Yükleme / Boşaltma – Depolama – Kılavuzluk ve Römorkaj -10%

Liman İşletmelerinin Hizmetlerinin İfasından Doğan Hukuki Sorumluluk Yükleme / Boşaltma - Depolama - Kılavuzluk ve Römorkaj

Türk limancılık sektöründe ve uluslararası ticarette meydana gelen gelişmelere rağmen mevzuatımızda, denizyolu taşımacılığının temel yapı taşlarından ..

59,90 TL 53,91 TL

Deniz Ticareti Hukuku I -10%

Deniz Ticareti Hukuku - I

Bu yayında, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu'nun Deniz Ticareti'ne ilişkin hükümlerinin hazırlık süreci, kaynakları ve ilkeleri çerçevesinde, Deniz Tic..

125,00 TL 112,50 TL

Taşıyanın Sorumsuzluk Halleri -10%

Taşıyanın Sorumsuzluk Halleri

Taşıyanın Sorumsuzluk Halleri adlı bu eserde, Deniz Ticareti Hukuku altında, Deniz Ticareti ile yapılan taşımalar, Uluslararası Konvansiyonlar ışığınd..

25,00 TL 22,50 TL

Konteyner Deniz ve Liman İşletmeciliği -10%

Konteyner Deniz ve Liman İşletmeciliği

Türkiye'nin lojistik alanında dünya çapında bir üs olabilmesi için sadece taşımacılık sektörü değil; tüm sektörler seferber olmalıdır. Lojistik üs ola..

42,50 TL 38,25 TL

Gemi Yönetimi Sözleşmesi

İkinci basıda, SHIPMAN 2009 hükümleri ilgili bahislere işlenmiş, Türk Borçlar Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümlerinde meydana gelen değişiklikler g..

43,20 TL

Donatanın Petrol Kirliliğinden Doğan Sorumluluğu ve Sınırlandırılması

İÇİNDEKİLERÇEVRE, KİRLENME VE DONATAN KAVRAMLARIDONATANIN PETROL KİRLİLİĞİNDEN DOĞAN SORUMLULUĞUNUN KAYNAKLARIDONATANIN ÇEVRE KİRLİLİĞİNDEN DOĞANSORUM..

75,60 TL

Deniz Yolu İle Yolcu Taşıma Sözleşmesinde Taşıyanın Gemi Kazasından Sorumluluğu -10%

Deniz Yolu İle Yolcu Taşıma Sözleşmesinde Taşıyanın Gemi Kazasından Sorumluluğu

2002 yılında, Londra'da 1974 tarihli Atina Sözleşmesi'ni tadil etmek üzere yeni bir Protokol kabul edilmiştir. Sonradan, bu Protokolün, 1974 tarihli S..

52,00 TL 46,80 TL

Deniz Ticaret Hukuku Pratik Çalışmaları (Tamamı Çözümlü) -10%

Deniz Ticaret Hukuku Pratik Çalışmaları (Tamamı Çözümlü)

Pratik çalışmalar hukuk eğitiminde son derece önemli bir yere sahiptir. Bu sayede hukuk öğrencisine almış olduğu teorik bilgileri somut hukuki uyuşmaz..

50,00 TL 45,00 TL

Çarter Sözleşmeleri – 2 Zaman Çarteri Sözleşmeleri -10%

Çarter Sözleşmeleri - 2 Zaman Çarteri Sözleşmeleri

Çarter sözleşmesi günlük denizcilik piyasasında çok önemli bir yer tutan, gemilerin istihdam edilmesini ön plana çıkaran bir akit türüdür, bu sayede g..

140,00 TL 126,00 TL

Deniz Ticareti Hukuku – II (Ders Kitabı) -10%

Deniz Ticareti Hukuku – II (Ders Kitabı)

Bu kitap ile Deniz Ticareti Hukuku'nun, hukuk fakültelerinde, İstanbul Hukuk Fakültesi'nin Deniz Ticareti, Hava ve Sigorta Hukuku kürsülerinin pîrleri..

95,00 TL 85,50 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.