-10% Halkla İlişkiler ve İletişim
taksit
Yayınevi
 • Beta Yayınları
 • Yazar
 • Fatma Geçikli
 • ISBN
 • 9786053337089
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2016
 • Sayfa Sayısı
 • 342

 • Çoğuna göre teşrifatcılık, geleni karşılama gideni uğurlama, siyasilere göre zaten halkla iç içeyiz henüz farkında olmayan işadamına göre fazla istihdam ve boşuna masraf. İşte bilmeyenler için halkla ilişkiler. Ancak bunun ayıbı kendini tanıtamayan halkla ilişkiler görevlilerinindir. Ne olduğunu anlamak için yaşamak, yaşamak içinde uygun kişilik, özveri, planlı olma ama pratik düşünme, insan sevgisi, hoşgörülülük, geniş bir genel kültür, yabancı dil (özellikle İngilizce) bilme, kendi dilini ve beden dilini iyi kullanma, bazen bir tiyatro oyuncusu, bazen iyi bir bilim insanı ve çoğu zamanda ekonomist olma ve daha birçok özelliği taşımak gerek, iyi bir halkla ilişkiler elemanı ve iletişimci olmak için.

  Bütün bu özellikler somut gibi görünen ancak soyut özelliklerdir. Gerçek anlamda somutlaştırmanın yolu bu özellikleri iletişimle birleştirmektir, çünkü iletişim olmadan herhangi bir işi başarmak mümkün değildir.Ayrıca iletişim, halkla ilişkilerin temelidir. Dolayısıyla halkla ilişkiler ve iletişim birbirinden ayrı düşünülemez. Oldukça uzun süren bir kaynak taraması sonrasında ortaya çıkarılan bu çalışma belki yeni bir yaklaşım getirmemekte ama artık her bir konusu ayrı bir kitap olan halkla ilişkiler ve iletişime genel bir bakış sağlamakta ve bu alanla ilgili bilgileri bir araya toplamaktadır. Bu özelliğiyle sadece akademisyen veya öğrencilere değil aynı zamanda yönetici ve uygulayıcılara da ışık tutmak amacını gütmektedir.

  Bu amacı gerçekleştirmek için bütün kurum ve kuruluşlarda iyi bir iletişim süzgeciyle, yöneticinin planlamadan bütçelemeye, finansal analizinden değerlendirmeye, medya ilişkilerinden işgörenler ve hedef kitleye kadar ilişkilerde halkla ilişkiler uygulayıcıları veya danışmanıyla yakın bir işbirliği ve iletişimde bulunması gerekir. Bütün bu işlevlerin gerçekleşmesinin nasıl olabileceği geniş bir halkla ilişkiler ve iletişim literatürünün taranmasıyla odak konular oluşturulup yer yer analizler yapılarak ve örnek olaylar sunularak halkla ilişkiler ile iletişim bir araya getirilmiş ve yararlı olacağı inancıyla ele alınmıştır.

  Konu Başlıkları
  Halkla İlişkiler Kavramı, Anlamı, Kapsamı, Gelişimi ve İlgii Kavramlar
  Halkla İlişkiler Yönetimi
  Halkla İlişkilerin Uygulama Alanları
  Halkla İlişkilerin Temeli: İletişim
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,80 TL21,60 TL
  37,20 TL21,60 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,80 TL21,60 TL
  37,20 TL21,60 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,80 TL21,60 TL
  37,20 TL21,60 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Halkla İlişkiler ve İletişim

  Bu ürün 1736 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - İletişim

  - Halkla İlişkiler

  % 10

  İNDİRİM

  24,00 TL
  21,60 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Çoğuna göre teşrifatcılık, geleni karşılama gideni uğurlama, siyasilere göre zaten halkla iç içeyiz henüz farkında olmayan işadamına göre fazla istihdam ve boşuna masraf. İşte bilmeyenler için halkla ilişkiler. Ancak bunun ayıbı kendini tanıtamayan halkla ilişkiler...

  Etiketler Halkla İlişkiler ve İletişim, Beta Yayınları, Fatma Geçikli, 9786053337089

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.