-10% 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Uygulaması
taksit
Yayınevi
 • Seçkin Yayıncılık
 • Yazar
 • Nimet Özkavalcı
 • ISBN
 • 9789750240485
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2017
 • Sayfa Sayısı
 • 523
 • Son dönemlerde "Adalet org" "adalet gündemi" gibi birçok hukuki platformlarda sorulan sorulardan, tartışılan bir kısım konulardan infazla ilgili şartla tahliye, şartla tahliyenin geri alınması, mükerrirlere özgü infaz rejiminin uygulanması, adli para cezasının infazı, infazda tereddüt yaratan hususlar, cezanın infazının ertelenmesi gibi pek çok konunun yeterince aydınlatılamadığı, uygulamada bu tür konuları içeren ve son Yargıtay kararları ve Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kararlarını içeren bir kitabın bulunmaması nedeniyle bu kitap ceza hukukçularına ışık tutmak amacıyla hazırlanmıştır.

  Kitap İnfaz Hakimlerine de hitap etmekle birlikte asıl hedef kitle ceza hukuku ile ilgilenen avukat, Ceza Mahkemesi hakimleri, Cumhuriyet savcıları ve akademisyenlerdir. Kitapta 2005 yılından 2016 yılı Ekim ayına kadar çıkan ve 5275 sayılı kanunu ilgilendiren çok sayıda Yargıtay Ceza Genel Kurulu ve Yargıtay daire kararları, Anayasa Mahkemesinin iptal kararları, Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kararları ve Avrupa insan hakları mahkemesi kararları bulunmaktadır. Kitapta 38 tanesi Ceza Genel Kurulu kararı olmak üzere, toplam 466 Yargıtay kararı, 18 Anayasa Mahkemesi kararı, 41 Anayasa Mahkemesi bireysel başvuru kararı, 28 Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararı bulunmaktadır. Yargıtay kararlardan infaz hakimlerini ilgilendirenlerinin sadece içerikleri verilmiş, benzer nitelikte olan kararlar ise, aynı konudaki Yargıtay kararının altında "benzer mahiyetteki Yargıtay kararları" başlığı altında sadece Yargıtay ilgili dairesi, karar ve tarihi verilmiştir. Şartla tahliye, mükerrirlere özgü infaz rejimi, adli para cezasının infazı, cezanın infazında tereddüt ile ilgili maddeler altındaki Yargıtay kararlarının tam metni verilmiştir. Aynı mahiyette olan Yargıtay kararlarında ise, tekrardan kaçınma adına sadece "Benzer mahiyetteki Yargıtay kararları" başladığı altında kararın tarih ve numarası verilmiştir.

  Kitapta mümkün olduğu kadar her madde ile ilgili bulabildiğim kadarıyla makale, doktora tezi bakanlık görüşlerine yer verilerek içerik zenginleştirilmiştir.

  Kitabın tüm hukukçulara faydalı olmasını dilerim.

  Konu Başlıkları
  Cezanın İnfazında Tereddüt
  Müddetnameye İtiraz
  Şartla Tahliye ve Şartla Tahliyenin Geri Alınması
  Mükerrirlere Özgü İnfaz Rejimi
  Adli Para Cezasının İnfazı
  Denetimli Serbestlik Uygulanarak Cezanın İnfazı
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  247,93 TL95,85 TL
  331,95 TL95,85 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  247,93 TL95,85 TL
  331,95 TL95,85 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  247,93 TL95,85 TL
  331,95 TL95,85 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Uygulaması

  Bu ürün 1535 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - İnfaz Hukuku

  % 10

  İNDİRİM

  106,50 TL
  95,85 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Son dönemlerde "Adalet org" "adalet gündemi" gibi birçok hukuki platformlarda sorulan sorulardan, tartışılan bir kısım konulardan infazla ilgili şartla tahliye, şartla tahliyenin geri alınması, mükerrirlere özgü infaz rejiminin uygulanması, adli para cezasının infazı, infazda...

  Etiketler 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ve Uygulaması, Seçkin Yayıncılık, Nimet Özkavalcı, 9789750240485

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.