-15% Tükendi Polisin İnsan Hakları Gelişiminin Bilimsel Bir Çalışma Işığında İncelenmesi
taksit
Yayınevi
 • Adalet Yayınevi
 • Yazar
 • Murat Delice, Murat Günbeyi, İsmail Fert
 • ISBN
 • 9786054378043
 • Ebat
 • 160 x 230
 • Yıl
 • 2010
 • Sayfa Sayısı
 • 202

 • İnsan hakları, günümüz modern dünyasında en çok tartışılan ve her geçen gün önemi artan bir kavramdır. Temel hak ve özgürlükleri, insanca yaşama standartlarını ve ülkelerin gelişmişlik seviyesini ifade eden insan haklarına duyarsız olup bu alanda yapılan çalışmalara ilgisiz kalmak mümkün değildir.

  Ülkemizde, özellikle geçmiş son on yılda, insan hakları alanında birçok kurumda olumlu gelişmeler yaşanmıştır. Bu kurumların başında bu alanda yaptığı atılımlar ve yenilikler ile dikkat çeken Türk Polis Teşkilatı gelmektedir. Polis Teşkilatı iki asra yaklaşan bir geçmişe ve tecrübeye sahiptir. Ülkemizde güvenlik hizmetleri Sahil Güvenlik ve Jandarma ile birlikte ama çoğunlukla Polis Teşkilatı tarafından yürütülmektedir. Polis Teşkilatı, son yıllarda eğitim alanında yaptığı yatırımlar ve atılımlar ile insan hakları ihlallerini engelleme konusunda en hızlı gelişim gösteren kurumlardan birisi olmaya devam etmektedir.

  Ülkemizde insan hakları ihlallerinin engellenmesi şüphesiz polis çalışanlarının bu konuda sergileyecekleri tutum ve davranışlar ile doğru orantılıdır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde güvenlik konularında ülkemiz aleyhine açılan davalardaki düşüş, çeşitli uluslararası örgütlerin Polis Teşkilatı hakkındaki olumlu görüş ve raporları Polis teşkilatının insan hakları ihllallerini engelleme konusundaki azim ve kararlılığını göstermektedir. Polis Teşkilatının bu alandaki başarıyı sürdürebilmesi insan hakları hakkında gerçekleştirilen değişim ve gelişimin bilimsel çalışmalar ile desteklenmesi ile mümkün olacaktır. Bu nedenle kitap bu bağlamda önemli ve anlamlı bir çalışma olmuştur.

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,78 TL19,55 TL
  36,52 TL19,55 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,78 TL19,55 TL
  36,52 TL19,55 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,78 TL19,55 TL
  36,52 TL19,55 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Polisin İnsan Hakları Gelişiminin Bilimsel Bir Çalışma Işığında İncelenmesi

  Bu ürün 1688 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - İnsan Hakları Hukuku

  - Siyaset Bilimi

  % 15

  İNDİRİM

  23,00 TL
  19,55 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  İnsan hakları, günümüz modern dünyasında en çok tartışılan ve her geçen gün önemi artan bir kavramdır. Temel hak ve özgürlükleri, insanca yaşama standartlarını ve ülkelerin gelişmişlik seviyesini ifade eden insan haklarına duyarsız olup bu alanda yapılan çalışmalara...

  Etiketler Polisin İnsan Hakları Gelişiminin Bilimsel Bir Çalışma Işığında İncelenmesi, Adalet Yayınevi, Murat Delice, Murat Günbeyi, İsmail Fert, 9786054378043

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.