10 Adımda E–Ticaret Sitesi Tasarım ve Programlama

-25% Tükendi 10 Adımda E–Ticaret Sitesi Tasarım ve Programlama
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Kodlab
 • Yazar
 • Tahsin Sevinç, Mehmet Emrullah İncearık
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786054205707
 • Ebat
 • 150 x 210
 • Yıl
 • 2014
 • Sayfa Sayısı
 • 264

 • Bir web projesinin tasarım aşamasından projenin yayınlama sürecine kadar olan adımları işleyen bu kitapta, günümüzün son teknikleri ile örnek proje olarak bir e-ticaret sitesi uygulaması geliştirilmiştir. Öncelikle projede kullanılan Framework, teknoloji ve araçlar tanıtılarak, ardından PhotoShop programı ile projemizin tasarımına geçilmiştir. Yazılım aşamasına geçmeden önce e-ticaret senaryoları incelenmiş ve sitenin hazırlanması sürecinde yapılacak işler belirlenmiştir. SQL Server ile veritabanı modeli oluşturup, Visual Studio kullanarak C#.NET ile uygulaması geliştirilecektir.

  Ayrıca Ajax teknolojisinden yararlanıp arayüz oluşturulması, HTML ile birlikte CSS3, JQuery, JQuery UI ve ihtiyaçları karşılayacak hazır JavaScript sınıflarından da faydalanılmıştır. Ayrıca veritabanı işlemlerinde Enterprise Library Data Access Application Block kullanarak işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Proje, Katmanlı Mimari ve Nesne Yönelimli Programlama mantığı ile geliştirilmiştir. Kitabın bir e-ticaret uygulaması nasıl geliştirilir şeklinde değil de; sıfırdan bir web projesi nasıl geliştirilir bakışı ile kullanılması, daha fazla verim vermektedir.

  Kitap içeriği incelenecek olursa; öncelikle kullanılacak terimler, teknolojiler ve araçlar hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Tasarım işlemleri detaylı olarak anlatıldıktan sonra, e-ticaret uygulaması içerisinde gerçekleşecek kullanıcı, üye ve yönetici senaryolarından bahsedilmektedir. Katmanlı Mimari yapısı gereği öncelikle Çekirdek ve Log yapısının mantığı inceleyip, en alt katman olan bu iki proje kodlanmaktadır. Veritabanı işlemleri ile SQL Server’da veritabanı ve tablo oluşturma konuları incelenip, site kodları yazılmadan önce tasarımın e-ticaret uygulamasına aktarılması gösterilmektedir. E-ticaret uygulamasının yönetim paneli kodlanıp sipariş işlemlerini gerçekleştirilmektedir. Projeye ait kodları sunucuya taşınma işlemleri de inceldikten sonra, son olarak SEO üzerine dikkat edilmesi gereken durumlar anlatılacaktır.

  Konu Başlıkları
  Web Yazılımına Giriş
  E–Ticaret Projelerinin Gelişim Süreci ve İşleyişi
  E–Ticaret Sitesinin Web Arayüz Tasarımı
  Web Sayfalarını Geliştirirken Dikkat Etmemiz Gerekenler
  Google ve E–Ticaret İlişkisi
  E–Ticaret ve Google Reklamları
  Nesne Yönelimli Programlama Yaklaşımı
  Katmanlı Mimari
  JavaScript, JSON, JQuery ve JQuery UI
  Enum Yapıları
  Sanal POS ve Tahsilat İşlemleri
  URL Rewrite İşlemleri
  Master Page Kullanımı
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,38 TL18,75 TL
  36,25 TL18,75 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  29,38 TL18,75 TL
  36,25 TL18,75 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 466 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Tasarım - Grafik - Animasyon

  % 25

  İNDİRİM

  25,00 TL
  18,75 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Bir web projesinin tasarım aşamasından projenin yayınlama sürecine kadar olan adımları işleyen bu kitapta, günümüzün son teknikleri ile örnek proje olarak bir e-ticaret sitesi uygulaması geliştirilmiştir. Öncelikle projede kullanılan Framework, teknoloji ve araçlar tanıtılarak, ardından PhotoShop programı ile projemizin tasarımına geçilmiştir. Yazılım aşamasına... Tamamını Oku

  Unity 3D İle Oyun Programlama

  Mobil oyun yapmak, mobil oyun yaparak para kazanmak, Andorid ve iOS platformları için markette yer alan oyunların benzerlerini ve daha iyilerini yapma..

  35,00 TL 26,25 TL

  Responsive Web Tasarımı ve Uygulamaları

  Bu kitap, gelişen mobil teknolojisi ve varyasyonu artan internet destekli cihazlar ile birlikte oluşan, "her cihaza uygun arayüz" oluşturmanıza ön aya..

  25,00 TL 20,00 TL

  Adım Adım Seo

  Her webmaster, SEO konusunda bilgi sahibi olmak ister. Aslında buna mecburdur. Zira artık web sitesi sahibi olmak isteyenler, bir webmaster'dan güzel ..

  30,00 TL 22,50 TL

  İnşaat Mühendisleri İçin Autocad Kullanımına Giriş

  Bu kitap, mühendislik ve mimarlık alanlarında kullanılan AutoCAD programının İnşaat Mühendisliğinde kullanımına giriş amacıyla hazırlanmıştır. Kitapt..

  35,00 TL 29,75 TL

  Dijital Oyun Tasarımı

  Yeter Oynadığın ! Artık Kendi Oyununu Tasarlama Zamanı! Bu kitabın ana amacı, çocukların yaratıcılıklarını ve oyun deneyimlerini kullanarak kendi oyu..

  27,00 TL 21,60 TL

  V–RAY 3.3

  V-Ray ChaosGroup'un ürettiği ve nerede ise bütün 3D tasarım programlarının (3Ds MAX, Maya, Cinema 4D, Sketchup gibi) vazgeçilmez render motoru olan bi..

  35,00 TL 26,25 TL

  Etiketler: 10 Adımda E–Ticaret Sitesi Tasarım ve Programlama, Tahsin Sevinç, Mehmet Emrullah İncearık, Tasarım - Grafik - Animasyon, Kodlab, 9786054205707

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.