Kriminoloji

-15% Kriminoloji
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
  • Seçkin Yayıncılık
  • Yazar
  • Tülin Günşen İçli
  • Çevirmen
  • ISBN
  • 9789750239847
  • Ebat
  • 160 x 240
  • Yıl
  • 2016
  • Sayfa Sayısı
  • 600

  • Sosyal yapıyı oluşturan kurumların düzenli işleyişleri birbirleriyle ilişkileri ve etkileşimleri yapının devamını ve sosyal düzeni sağlar. Toplumun üyeleri bu düzenli yapı içinde yaşamlarını rahatça sürdürürler. Bu sosyal yapının tümüyle suçtan arınması anlamına gelmez. Suçun var olmadığı hiçbir sosyal yapı düşünülemez. Fakat işlenen suçların türleri ve miktarları yani suç oranları her sosyal yapıda farklılık arz eder. Elbette soysal yapının değişmesi ve gelişmesi hem suç türlerini hem de oranlarını etkiler.

    Tüm sosyal yapılarda her bilim dalı insanların neden suç işlediklerini araştırarak çeşitli disiplinler açısından suç işlemeye yol açan faktörleri belirlemeye çalışırlar bir yandan da suç işleyen insanların nasıl rehabilite edilebilecekleri hususunda fikirler üretirler. Ulaşılan ortak nokta suçun çok faktörlü ve nedenli oluşudur. Suç işleyen kişileri toplumdan uzaklaştırmanın yani cezaevlerine kapatmanın yeterli olmadığıdır. Bu özellik bizim de Kriminoloji kitabımızda 1. Baskıdan itibaren çok çeşitli güncel konuları işlememizi , ayrıca çeşitli suçlarla ilgili yapmış olduğumuz araştırma sonuçlarını aktarmamızı sağladı.

    Kriminoloji kitabımızın her baskısında ülkemizde ve dünyada güncel gelişmelere yer verdik. Bu baskıda da daha önceki baskılara ek olarak günümüzde Türkiye'de ve diğer ülkelerde uzun yıllardan beri ailede, okulda ,iş yaşamında ve cezaevlerinde var olan kendisi şiddet içeren veya suça teşvik eden, fakat fazla dillendirilmeyen iki davranış türüne yer verdik. Bunlardan biri İngilizce'de MOBBING olarak adlandırılan cinsel taciz anlamında olan davranış diğeri ise zorbalık, baskı anlamına gelen İngilizce'de BULLYING olarak ifade edilen davranıştır.

    Konu Başlıkları
    Suç Konusunda Çalışmalar
    Terör
    Kadına Karşı Şiddet
    Seri Katiller
    Töre Cinayetleri
    İnsan Ticareti ve Göçmen Kaçakçılığı
    Organize Suçlar
    Çocuk Suçluluğu
    Kadın Suçluluğu
    Polis
    AyTaksit TutarıToplam Tutar
    223,38 TL46,75 TL
    315,58 TL46,75 TL
    AyTaksit TutarıToplam Tutar
    223,38 TL46,75 TL
    315,58 TL46,75 TL

    Yorum Yap

    Not: HTML'e dönüştürülmez!
        Kötü           İyi

    Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
    Bu ürün 273 defa
    görüntülenmiştir.
    100 TL ve üzerine
    Kargo Bedava!
    İlgili Kategoriler:

    * Ceza Hukuku

    * Tavsiye Ders Kitapları

    % 15

    İNDİRİM

    55,00 TL
    46,75 TL

    ORİJİNAL ÜRÜN

    Sosyal yapıyı oluşturan kurumların düzenli işleyişleri birbirleriyle ilişkileri ve etkileşimleri yapının devamını ve sosyal düzeni sağlar. Toplumun üyeleri bu düzenli yapı içinde yaşamlarını rahatça sürdürürler. Bu sosyal yapının tümüyle suçtan arınması anlamına gelmez. Suçun var olmadığı hiçbir sosyal yapı düşünülemez. Fakat işlenen suçların... Tamamını Oku

    Uluslararası Ceza Mahkemesi

    Çalışmada ortaya çıkan önemli bir husus, insanlık tarihi boyunca, bir taraftan savaşlar devam ederken, diğer taraftan da savaşın insancıllaştırılması,..

    49,50 TL 42,08 TL

    Ticaret Mahkemelerinde Bilirkişilik (Şirketler ve Tacirler)

    HER RAPOR BİLİRKİŞİNİN ESERİDİR.Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS)'nin 6. Maddesinde düzenlenen adil yargılanma hakkının en önemli unsurlarından b..

    64,50 TL 54,83 TL

    Ceza Mahkemelerinde Örnek Bilirkişi Raporları (Ceza Yargılaması)

    Bu çalışma, uygulamadan örneklerden oluşmaktadır.Uzman bilirkişilerden, muvafakatleri alınarak, açık ve aleni yargılama dosyalarına sunulan raporlar d..

    89,90 TL 76,42 TL

    Ceza Hukukunda Zamanaşımı

    “Ceza Hukukunda Zamanaşımı” başlıklı çalışmamızın esasını, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Aralık 2010’da, Prof. Dr. Mehmet Emin AR..

    58,00 TL 46,40 TL

    Türk Ceza Kanununda Kasten Öldürme Suçları

    Bu eser içtihat ağırlıklı bir eserdir. Uygulamada bir konuda karar verecek olan hakimler, taraflardan iddia ve savunmalarını kanıtlayacak o konu ile i..

    175,00 TL 148,75 TL

    Pratik Ceza Muhakemesi Kanunu Açıklamalı

    Türk Ceza Kanunu Pratik Kitap ve Özel Ceza Yasaları Pratik Kitap’tan sonra Ceza Muhakemesi Kanunu Pratik Kitap ile birlikteyiz. Böylece Ceza Hukuku al..

    98,00 TL 78,40 TL

    Etiketler: Kriminoloji, Tülin Günşen İçli, Ceza Hukuku, Seçkin Yayıncılık, 9789750239847

    Güncel İçerik

    Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

    Güvenli Alışveriş

    SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

    3D Security

    Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

    Müşteri Destek

    Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.