Çalışma Ekonomisi ve İş Hukuku Açısından Kısa Çalışma

-20% Çalışma Ekonomisi ve İş Hukuku Açısından Kısa Çalışma
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Legal Yayıncılık
 • Yazar
 • M. İhsan Seçkin
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786053150800
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2015
 • Sayfa Sayısı
 • 236

 • Kısa çalışma, çalışma sürelerinde esneklik bağlamında çalışma ilişkilerini biçimlendiren yeni bir hukuki kurum olarak, 4857 sayılı İş Kanunu'nda düzenlenerek normatif bir dayanak kazanmıştır. 2008 yılında İş Kanunu'ndan İşsizlik Sigortası Kanunu'na taşınan kısa çalışma kurumu, bugün sosyal taraflar arasında tercih edilen bir çalışma biçimi olarak çalışma mevzuatımızda önemli bir yer edinmiştir.

  Kısa çalışma, çalışmasıda iki ana eksen üzerinde: "Çalışma Ekonomisi" ve "İş Hukuku" ekseninde değerlendirilmiş ve buna paralel olarak sistematize edilmiştir. Birinci kısım, kısa çalışmanın Çalışma Ekonomisi açısından değerlendirilmesine ayrılmıştır. "Kısa Çalışma Kurumunun Bileşenleri" başlığı altında, Çalışma Ekonomisi bilimi ışığında kısa çalışmanın "kriz yönetimi modeli olma", "işsizlikle mücadelede istihdam politikası aracı olma" ve "çalışma ilişkilerinde esneklik-güvence dengesi sağlama" işlevleri açıklanmıştır.

  İş Hukuku açısından kısa çalışma ve kısa çalışma ödeneğinin analizi ise ikinci kısmın konusudur, ikinci kısmın birinci bölümünde kısa çalışma kurumunun hukuksal çerçevesi başlığı altında kısa çalışma kavramı, hukuksal gelişimi, benzer uygulamalarla ilişkisine yer verilmiş, feshin son çare olması (ultima ratio) ilkesinin önemli bir uygulaması haline gelen kısa çalışmaya ilişkin Yargıtay görüşü örnek kararlarla değerlendirilmiştir. Kısa çalışmanın koşulları ve kısa çalışmanın sona ermesi ikinci bölümde yer almaktadır. Üçüncü bölüm ise kısa çalışmanın hukuki sonuçlarına ayrılmıştır. Üçüncü bölümde kısa çalışmanın iş sözleşmesine, çalışma koşullarına, fesih hakkına ve tarafların hak ve borçlarına etkileri incelenmiş, kısa çalışmanın en önemli hukuki sonucu kısa çalışma ödeneği, bu bölümde detaylandırılmıştır.

  Konu Başlıkları
  Çalışma Ekonomisi Açısından Kısa Çalışma
  İş Hukuku Açısından Kısa Çalışma
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  216,80 TL33,60 TL
  311,20 TL33,60 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  216,80 TL33,60 TL
  311,20 TL33,60 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 433 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku

  % 20

  İNDİRİM

  42,00 TL
  33,60 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Kısa çalışma, çalışma sürelerinde esneklik bağlamında çalışma ilişkilerini biçimlendiren yeni bir hukuki kurum olarak, 4857 sayılı İş Kanunu'nda düzenlenerek normatif bir dayanak kazanmıştır. 2008 yılında İş Kanunu'ndan İşsizlik Sigortası Kanunu'na taşınan kısa çalışma kurumu, bugün sosyal taraflar arasında tercih edilen bir çalışma biçimi olarak... Tamamını Oku

  Türk İş Hukukunda Asgari Süreli İş Sözleşmesi

  Özel hukuk sözleşmelerine hakim olan sözleşme serbestisi ilkesi gereği, tarafların diledikleri şekilde iş sözleşmesi tesis edebilmesi mümkündür. Bu sö..

  35,00 TL 29,75 TL

  Sosyal Güvenlik Hakkı Açısından Yaşlı Bakımı

  Yaşlı nüfusun tamamı olmasa da önemli bir kısmı, bakım gereksinimi içindedir. Yaşlı bakımı alanında iki temel kavram karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan ..

  30,00 TL 25,50 TL

  İşverenin İş Kazası ve Meslek Hastalığından Doğan Sorumluluğunun Hukuki Niteliği

  İşverenin İş Kazası ve Meslek Hastalığından Doğan Sorumluluğunun Hukuki Niteliği adlı bu eserde, iş kazası ve meslek hastalığı kavramları, unsurları, ..

  22,00 TL 18,70 TL

  Asgari İşçilik Uygulamaları Usul ve Esasları

  Asgari işçilik uygulaması, kayıtdışı istihdam ile mücadele noktasında sosyal güvenlik sistemimizde yer alan önemli bir enstrümandır. Özellikle ihale k..

  45,00 TL 38,25 TL

  İş Yerinde Yaşanan Sendromlar

  İş Yerinde Yaşanan Sendromlar - Şafak GündüzBu kitapta örgütlerde bireylerin davranışlarındaki bir takım sorunlara dikkat çekmek amacıyla yalnızca hen..

  22,00 TL 19,80 TL

  İş Davaları Dizisi: Dördüncü Kitap İşçinin Rekabet Yasağı – İş Sırrının Korunması

  Bir dava açarken şerhlerden ve monografilerden 'ne' sorusuna cevap bulabilirsiniz ama 'nasıl' sorusunu cevaplayamazsınız. İş Davaları Dizisi tam da bu..

  82,90 TL 70,47 TL

  Etiketler: Çalışma Ekonomisi ve İş Hukuku Açısından Kısa Çalışma, M. İhsan Seçkin, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Legal Yayıncılık, 9786053150800

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.