THEMIS Medeni Hukuk Cilt: 1 Giriş ve Başlangıç Hükümleri

-20% THEMIS Medeni Hukuk Cilt: 1 Giriş ve Başlangıç Hükümleri
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Kuram Kitap Yayınları
 • Yazar
 • İsmail Ercan
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786059637121
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2016
 • Sayfa Sayısı
 • 120
 • Medeni Hukuk adlı bu yapıt, yaklaşık on yıl önce başladığım, ancak zamanla bir bütün olarak çıkarma isteğim nedeniyle ötelediğim uzun ve yorucu bir çalışman ürünü. "Giriş ve Başlangıç Hükümleri"nin yer aldığı bu cilt, aslında medeni hukukun en iyi öğrenilmesi gereken, ancak aynı zamanda en az bilinen alanlarından. Bu kitap genel olarak hukuku ve özel olarak da onun önemli bir parçası olan medeni hukuku sevmeyen, anlamakta zorluk çeken kişiler için bir "kırılma noktası" oluşturmak için yazıldı. Bu kitapta işlenen konular yeterince özümsenirse ilgililere bir ömür boyu ışık tutacak ve yol gösterecek temel kavram ve kurumlardır. Tüm amacımız uygulama deneyimimizi de yansıtarak yaşayan hukuku, güncel örneklerle okuyucuya sunabilmek.

  İÇİNDEKİLER BİRİNCİ BÖLÜM Giriş I. HUKUK KAVRAMI II. HUKUKUN DEĞİŞİK GÖRÜNÜMLERİ III. KAMU HUKUKU - ÖZEL HUKUK AYIRIMI IV. MEDENÎ HUKUK İKİNCİ BÖLÜM Medeni Hukukun Kaynakları I. YASA II. ÖRF VE ADET HUKUKU III. YARGICIN YARATTIĞI HUKUK IV. YARDIMCI KAYNAKLAR ÜÇÜNCÜ BÖLÜM Hukuksal Olgular(Hukuksal Olay, Eylem ve İşlemler) I. HUKUKSAL OLAYLAR II. HUKUKSAL EYLEMLER III. HUKUKSAL İŞLEMLER DÖRDÜNCÜ BÖLÜM Hak I. KAVRAM II. TÜRLERİ III. HAKLARIN KAZANILMASI IV. HAKLARIN KAZANILMASINDA İYİ NİYETİN İŞLEVİ V. HAKLARIN KULLANILMASI VE BORÇLARIN YERİNE GETİRİLMESİNDE TEMEL İLKE: DÜRÜSTLÜK KURALI VI. HAKLARIN KORUNMASI VII. HAKLARIN KAYBEDİLMESİ

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  26,40 TL12,80 TL
  34,27 TL12,80 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  26,40 TL12,80 TL
  34,27 TL12,80 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 933 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Adli İdari Hakimlik

  * Medeni Hukuk

  % 20

  İNDİRİM

  16,00 TL
  12,80 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Medeni Hukuk adlı bu yapıt, yaklaşık on yıl önce başladığım, ancak zamanla bir bütün olarak çıkarma isteğim nedeniyle ötelediğim uzun ve yorucu bir çalışman ürünü. "Giriş ve Başlangıç Hükümleri"nin yer aldığı bu cilt, aslında medeni hukukun en iyi öğrenilmesi gereken, ancak aynı zamanda en az bilinen alanlarından. Bu kitap genel olarak hukuku ve özel olarak... Tamamını Oku

  Zenith KPSS A Hukuk Seti (9 Kitap)

  Konu Başlıkları İdare Hukuku Medeni Hukuk Ceza Usul Hukuku Ticaret Hukuku Borçlar Hukuku Ceza Hukuku İcra ve İflas Hukuku İdari Yargılama Hukuku Anaya..

  160,00 TL 144,00 TL

  Hysteresis - Türkiye Ekonomisi Ders Notları KPSS, Kaymakamlık ve Kurum Notları

  "Kitap, Türkiye’nin çeşitli illerinde uzun süredir vermekte olduğum Türkiye Ekonomisi derslerinde paylaştığım bilgilerin bir araya getirilmesi sonucun..

  32,50 TL 26,00 TL

  Zenıth Adli Hakimlik Çıkmış Çözümlü Sorular

  ZENITH Adli Hakimlik Çıkmış Çözümlü Sorular Dora Yayınları 2017 Anayasa Hukukuİdare HukukuCeza Hukukuİdarî Yargılama HukukuCeza Usul HukukuMedeni..

  30,00 TL 27,00 TL

  3Y Hukuk Soru Havuzu (7 Kitap)

  3Y Hukuk Soru Havuzu özgün hukuk sorularından oluşan soru bankasıdır. Açıklamalar doyurucu niteliktedir. Her konu ve her bölüm hakkında açıklayıcı sor..

  120,00 TL 96,00 TL

  Zenith Adlî Hakimlik Özel Hukuk

  Geleceğin hâkim ve savcıları için hazırlanan Zenith Adli Hakimlik Özel Hukuk kitabının her bir bölümü, konunun uzmanlarınca hazırlanmış. Uzmanlar hem ..

  60,00 TL 54,00 TL

  Etiketler: THEMIS Medeni Hukuk Cilt: 1 Giriş ve Başlangıç Hükümleri, İsmail Ercan, Adli İdari Hakimlik, Kuram Kitap Yayınları, 9786059637121

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.