Adli Hipnoz

-15% Adli Hipnoz
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Seçkin Yayıncılık
 • Yazar
 • Özden Dumanlı, Duygu Karadeniz, İ. Hamit Hancı
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9789750235436
 • Ebat
 • 130 x 190
 • Yıl
 • 2015
 • Sayfa Sayısı
 • 47

 • Polis soruşturmasında tanık veya mağdur ifadeleri, soruşturmayı yönlendirme, bazen de soruşturmanın seyrini değiştirmesi açısından önemlidir ve kovuşturma aşamasında da alınan bu beyanlar delil niteliği taşır. Suçun aydınlatılması, mağduriyetin giderilmesi, kamu düzeninin sağlanması için hem soruşturma hem de kovuşturma aşamalarında görgü tanığının verdiği ifade soruşturmaya hız kazandırır.

  Suç niteliği taşıyan bir olaya tanıklık eden ya da oluşan bu suçtan zarar gören kişiden, ifade verirken kolluk kuvvetlerine olabildiğince her ayrıntıyı anlatması beklenir. Ancak bu kişiler, bazen olayın etkisiyle yaşadıkları travmatik durumdan dolayı bazen de olay sırasındaki kargaşadan dolayı ayrıntılara dikkat edemedikleri için kolluk kuvvetlerine suçun ve suçlunun ortaya çıkması için yardımcı olabilecek bilgiler veremezler.

  Burada üzerinde durulmayan daha önemli bir ayrıntı vardır ki insan, gördüğü, algıladığı, hissettiği, sezgilediği her şeyi kritize etmeksizin depolayan ve zihnin %90'lık bilgi kapasitesini oluşturan bir bilinçdışına sahiptir. Nitekim tanık veya mağdurun, aslında görmediğini zannettiği her şeyi bilinçdışı çoktan kaydetmiştir. Bilinçdışındaki bu önemli ayrıntılara hipnoz tekniğiyle ulaşılabilir ve bazen asla çözülemeyeceği düşünülen olaylar bile aydınlatılabilir.

  Makalede başta Amerika olmak üzere bugün yasal olarak uygulanan ve diğer ülkelerde de uygulanması tartışılan hipnozla ifade alma yönteminin yani adli hipnozun ne olduğu ve uygulanmasıyla elde edilen başarılı adli vakalar anlatılmıştır.

  Konu Başlıkları
  Hipnozun Tarihsel Gelişimi
  Adli Hipnoz
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  26,33 TL12,67 TL
  34,22 TL12,67 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  26,33 TL12,67 TL
  34,22 TL12,67 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 386 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Adli Tıp

  * Tıp Hukuku

  % 15

  İNDİRİM

  14,90 TL
  12,67 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Polis soruşturmasında tanık veya mağdur ifadeleri, soruşturmayı yönlendirme, bazen de soruşturmanın seyrini değiştirmesi açısından önemlidir ve kovuşturma aşamasında da alınan bu beyanlar delil niteliği taşır. Suçun aydınlatılması, mağduriyetin giderilmesi, kamu düzeninin sağlanması için hem soruşturma hem de kovuşturma aşamalarında görgü tanığının... Tamamını Oku

  Adli Bilimlerin Temeli

  Adli Bilimlerin Temeli, adli bilimlerin farklı alanları ile ilgili güncel bilgileri ve gelişmeleri kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. Kitap adli bilim..

  60,00 TL 48,00 TL

  Adli Koku

  Köpeklerin koku alma duyuları ve buna bağlı davranışları insanlara nazaran binlerce kez daha ileri bir yapıdadır. İyi bir eğitim verilir ve uzmanlarca..

  16,50 TL 14,03 TL

  Adli Psikolojiye Giriş

  Adli psikoloji son yıllarda çok önem kazanmaya başlayan bir bilim dalıdır. Özellikle travma ve şiddet konularında hem mağdurun hem de saldırganın çalı..

  29,90 TL 25,42 TL

  Adli Bilimciler Derneği III. Ulusal Sağlık Hukuku Kongresi (Bursa 23 – 25 Nisan 2016)

  Adli Bilimciler Derneği tarafından 23-25 Nisan 2016 tarihlerinde III. Sağlık Hukuku Kongre'si Bursa'da düzenlenmiştir. Kongre, yurt içi ve yurt dışınd..

  82,50 TL 70,13 TL

  Viktimoloji (Mağdurbilim)

  Konu BaşlıklarıGenel Olarak Viktimoloji Kavram ve TarihçesiViktimolojinin Kriminoloji ve Diğer Bilim İle İlişkisiMağdur TipolojisiMağdurun Suça Yol Aç..

  29,50 TL 26,55 TL

  Türk Ceza Adalet Sisteminde Adli Tıp Uygulamaları (Ciltli)

  Kabil’in Habil’i öldürmesiyle sonu gelmez suç olgusu ile birlikte yaşamayı öğrenen ve bundan her zaman zarar gören insanlık, suçun önlenmesini ve suçl..

  37,50 TL 31,88 TL

  Etiketler: Adli Hipnoz, Özden Dumanlı, Duygu Karadeniz, İ. Hamit Hancı, Adli Tıp, Seçkin Yayıncılık, 9789750235436

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.