Teorik ve Uygulamalı Ortaklıklar Hukuku Ders Kitabı

-15% Teorik ve Uygulamalı Ortaklıklar Hukuku Ders Kitabı
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Seçkin Yayıncılık
 • Yazar
 • Oruç Hami Şener
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9789750241512
 • Ebat
 • 170 x 250
 • Yıl
 • 2017
 • Sayfa Sayısı
 • 840
 • "Teorik ve Uygulamalı Ortaklıklar Hukuku" isimli bu çalışma, yeni TBK ve TTK'ya göre öğrenciler için hazırlanmış bir ders kitabıdır. Ancak diğer ders kitaplarından nispeten farklıdır. 

  Çalışmada önce öğrencilerin mutlaka öğrenmesi gereken temel konular seçilmiş, tekrarlardan kaçınmak amacıyla konular arasında sınırlandırmalar yapılmış, sonra bu konular başlıklar halinde ele alınmıştır. Her bir konu başlığında açıklamalardan sonra, o konuyla ilgili bir olay ve bu olayın çözümü yazılarak anlatım güçlendirilmeye ve pekiştirilmeye çalışılmıştır. Kitapta 140'ın üzerinde olay çözümü yapılmıştır. Bu olaylar çözülürken, özellikle doktrindeki görüşlerden ve -yeni TTK ve TBK'yı etkilediği ölçüde eski TTK ve BK döneminde yayınlanan- Yargıtay kararlarından yararlanılmıştır. Keza yeni TTK ile ilgili olarak son dönemde yayınlanmış bazı Yargıtay kararları da çalışmada değerlendirilmiştir. Ayrıca her bir başlığın sonuna "Temel Sonuç" yazılarak, öğrencinin öğrenmesi gereken önemli noktalar bir kez daha ve çok esaslı şekilde vurgulanmaya çalışılmıştır. Bundan başka kitabın sonuna bazı sınav soruları ve başka olaylar da eklenmiş, böylelikle öğrencilere sınavlarda çıkabilecek sorular hakkında yol gösterilmesi amaçlanmıştır.

  Konu Başlıkları
  Adi Ortaklık
  Ticaret Ortaklarının Genel Hükümleri
  Kollektif Ortaklık
  (Adi) Komandit Ortaklık
  Anonim Ortaklık
  Limited Ortaklık
  Çözülecek Olaylar ve Sınav Sorularından Örnekler

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  231,83 TL63,67 TL
  321,22 TL63,67 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  231,83 TL63,67 TL
  321,22 TL63,67 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 888 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!

  % 15

  İNDİRİM

  74,90 TL
  63,67 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  "Teorik ve Uygulamalı Ortaklıklar Hukuku" isimli bu çalışma, yeni TBK ve TTK'ya göre öğrenciler için hazırlanmış bir ders kitabıdır. Ancak diğer ders kitaplarından nispeten farklıdır. Çalışmada önce öğrencilerin mutlaka öğrenmesi gereken temel konular seçilmiş, tekrarlardan kaçınmak amacıyla konular arasında sınırlandırmalar yapılmış, sonra bu konular... Tamamını Oku

  Sırrın Korunması Boyutuyla Ticari Sır, Bankacılık Sırrı veya Müşteri Sırrının Açıklanması Suçu

  Günümüzde teknolojinin baş döndürücü bir hızla gelişmesi sonucu elde edilen iletişim olanaklarıyla bir çok bilgiye anında ulaşmak mümkün olmuştur. Bu ..

  93,90 TL 79,82 TL

  Telekominikasyon Hukuku

  İçindekiler ......................................................................................................... vELEKTRONİK HABERLEŞME SEKTÖRÜND..

  25,00 TL

  Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu Üzerine Bir İnceleme

  Kanun'un çeşitli hükümleri tereddüt uyandıracak şekilde kaleme alınmış. Bunlardan en önemlileri, diğer kanunlar uyarınca başka bir sicile tescili zoru..

  25,00 TL 22,50 TL

  Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni

  Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Ticari İşlemlerde Taşınır Rehni Kanunu Ticari İşletme Rehni Kanunu Rehinli Taşınır Sicili Yönetmeliği Ticari İşlemler..

  59,00 TL 50,15 TL

  Ticari İşletme Hukuku Ders Kitabı

  Hukuk Fakültelerinde okutulan ticari işletme hukuku dersi için yazılan bu ders kitabı, hem teorik açıklamalar hem de bu teorik açıklamaların uygulandı..

  59,90 TL 50,92 TL

  Ticari İşletme Rehni ve Paraya Çevrilmesi

  Konu BaşlıklarıTicari İşletme Rehni KavramıTicari İşletme Rehninin KapsamıTarafların Hak ve BorçlarıTicari İşletme Rehninin Sona ErmesiYasa Maddelerin..

  42,00 TL 33,60 TL

  Etiketler: Teorik ve Uygulamalı Ortaklıklar Hukuku Ders Kitabı, Oruç Hami Şener, Ticari İşletme Hukuku, Seçkin Yayıncılık, 9789750241512

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.