-20% Ticaret Hukuku Uygulamaları - I (Ticari İşletme ve Şirketler Hukuku)
taksit
Yayınevi
 • Referans Yayınları
 • Yazar
 • Cumhur Boyacıoğlu, Bilal Özel
 • ISBN
 • 9786056659065
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2016
 • Sayfa Sayısı
 • 400
 • Ticaret Hukuku Uygulamaları başlığını içeren bu kitabımız, ticari işletme ve şirketler hukuku ile ilgili çoktan seçmeli ve klasik sorulardan oluşmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, çoktan seçmeli sorularla yazılı uygulama örneklerini muhtevi bir füzyonudur. Böylece test şeklinde yapılan merkezi sınavlara hazırlanan üniversite yahut yüksekokul mezunları kadar, lisans ve önlisans seviyesindeki öğrenci arkadaşlarımıza girecekleri ticaret hukuku çoktan seçmeli sınavları için örnekler sunulmaya çalışılmıştır. Bu testlerden, ticari işletme ve şirketler hukukuna ilişkin birer örnek çözümlü olarak verilmiş, bu suretle öğrenci arkadaşlara konuya yaklaşımımız aktarılmaya çalışılmıştır.

  Ayrıca, bu baskıda hukuk eğitimi ve imtihan yapma tekniği açısından daha uygun olduğu tahminen ittifakla kabul edilecek olan cours pratique’lere de yer verilmiştir. Bu uygulamaların, bir kısmı imtihanlarda sorulmuş, bir kısmı ise pratik çalışmalarda çözülmüştür. Söz konusu uygulamalardan bazılarının çözümü verilmiş, bazılarının çözümü ise öğrenci arkadaşlara bırakılmıştır. Özellikle imtihanlarda Yargıtay kararları da sorularak, öğrencilerimizin tümdengelim metodunu kullanma ve tahlil kabiliyetleri ölçülmeye çalışılmıştır. Muhakkak ki, bol Yargıtay kararı okuyup tahlil etmek, kuralların bazen isabetli bazen de hatalı tatbikatını görmek ve uygulamanın düşünce biçimini kavramak bakımından elzemdir. Unutmayınız: Fabricando fit faber. Tatbikat mükemmelleştirir.

  Kitaptan yararlanacak olanların çözümler için öncelikle kaynakçada zikrettiğimiz eserlere başvurmaları faydalı olacaktır. Bunun dışında derslere düzenli olarak devam etmek, son derece önemlidir. Ders notları yardımıyla, dersten başarılı sayılmak mümkün ise de, kural olarak o ders düzenli iştirak ve çalışma olmadan öğrenilemez. Her başarının bir bedeli vardır. Bedel ödemeden kazanılan başarı tesadüfidir. Başarılı olmak için ödenecek bedel, çok çalışmak ve derse devam etmektir. 

  Kitapta yer alan sorular 1998-1999 öğretim yılından başlayan uzun bir zaman diliminin ürünüdür. Bu nedenle, benzerlikler ve tekrarlar olabilecektir. Birbirinin tamamen aynısı olan soruları ayıklamaya gayret gösterdik. Buna rağmen gözden kaçanlar olduysa, sizlerden özür dileriz. 

  Kitabın müellifleri, üslubu yeknesaklaştırmaya gayret göstermişlerdir. Bu konuda da bir eksiklik mevcutsa bizleri ikaz etmenizi dileriz. Uygulama kitabımızdaki tüm doğruları, hocalarımızdan ve onların eserlerinden öğrendik. Şayet, eksik yahut hatalı görülen hususlar varsa, bunların mesuliyeti bizlere aittir. İmla ve ifade hataları ile verilen bilginin eksik yahut hatalı olduğunu düşündüğünüz yerler varsa, lütfen bizi uyarınız.

  Ayrıca sorduğumuz sorularla ilgili yorum ve tavsiyelerinizi de bekliyoruz. Soruların hazırlanmasında ve çözümünde doğrudan yahut dolaylı olarak tesiri veya katkısı bulunan kürsü arkadaşlarımıza, meslektaşlarımıza ve hocalarımıza teşekkür ederiz. Kitabın tüm alakalılara faydalı olmasını temenni ederiz.


  Temmuz 2016

  Dr. C. BOYACIOĞLU, B. ÖZEL

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,00 TL20,00 TL
  36,67 TL20,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,00 TL20,00 TL
  36,67 TL20,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  210,00 TL20,00 TL
  36,67 TL20,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Ticaret Hukuku Uygulamaları - I (Ticari İşletme ve Şirketler Hukuku)

  Bu ürün 4980 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!

  % 20

  İNDİRİM

  25,00 TL
  20,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Ticaret Hukuku Uygulamaları başlığını içeren bu kitabımız, ticari işletme ve şirketler hukuku ile ilgili çoktan seçmeli ve klasik sorulardan oluşmaktadır. Bu açıdan bakıldığında, çoktan seçmeli sorularla yazılı uygulama örneklerini muhtevi bir füzyonudur. Böylece test...

  Etiketler Ticaret Hukuku Uygulamaları - I (Ticari İşletme ve Şirketler Hukuku), Referans Yayınları, Cumhur Boyacıoğlu, Bilal Özel, 9786056659065

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.