-25% TYT AYT DGS ALES Adım Adım Paragraf Denemeleri Başarıyorum Yayınları
Yayınevi
 • Başarıyorum Yayınları
 • Yazar
 • Mehmet Çetiner
 • ISBN
 • 9786052282809
 • Ebat
 • 190 x 270
 • Sayfa Sayısı
 • 160


 • Sevgili Üniversite Adayları,


  Üniversite sınav maratonunu başarıyla bitirmek bilinçli her öğrencinin en büyük idealidir.İdeallerinize ulaşma adına bu yarışta paragraf sorularını hatasız çözmek büyük önem taşımakta hatta ustalık gerektirmektedir. Bunu başaran adayların Türkçenin yanında tarih ve felsefe gibi derslerde  de başarılarını artırabildiğini gözlemlemekteyiz. Yani paragraf sorularını çözmenin başka branşlarda  da katkısı var çünkü bilindiği üzere paragraf sorularında adayların okuduklarını anlama ve yorumlama kapasitesi ölçülür. Bu da birçok alanı ilgilendiren bir durumdur.


   


  Öğrenciler genellikle paragraf sorularına mesafeli yaklaşmaktadır. Oysa paragraf soruları, yöntem ve teknikleri bilindiğinde en kolay çözülen soru tiplerindendir. Burada anahtar bilgi ÖSYM'ye en yakın soruları çözerek sınava hazırlanmaktır. Başarıyorum Yayınları olarak size bu duyguyu yaşatabilmek için bu denemeleri hazırlattığımızı bilmenizi isteriz.


   


  Kitabımızın ilk sayfalarında ÖSYM'nin yıllara göre paragraf soru dağılımını göreceksiniz. Ardından paragrafın kısa tanımı, fikir vermesi açısından paragraf türleri hakkında kısa bilgilere ulaşacaksınız. Paragraf soruları nasıl çözülür? sorusunun cevabını şematik olarak göreceksiniz. Hemen ardından paragraf sorularını çözerken dikkat etmeniz gereken noktalarla karşılaşacaksınız.


   


  Son yıllarda sınav sistemi değişikliği sürecinde paragraf sorularında da yeni tip sorular sorulmaya başlandı. Özellikle yazar-muhabir-gazeteci soru cevaplarını içeren soru tipleri, birden fazla öncülü tek ifade de birleştirildiği soru tipleri, altı çizili sözü anlamca karşılayabilecek soru tipleri gibi yeni nesil soru tiplerine de kitabımızda yer verdik.


   


  ÖSYM'ce hazırlanan sorularda birçok bilginin iç içe olduğu görülmektedir. Örneğin paragraf anlatım tekniği sorusunda hem dil bilgisi hem kelime hem de cümle anlamı sorusunun olduğu görülmektedir. Dolayısıyla üniversite adayları sadece paragraf sorusu çözmeyip bir paragraf içinde değişik bilgileri de edinmek durumunda kalmaktadır. Bizler de adayların işini kolaylaştırmak için kitabımızdaki denemelerin özellikle çoklu soru bölümünde bu konuya eğilmeyi uygun gördük.


   


  ÖSYM'nin sorularının paralelinde, orjinal sorularla hazırladığımız Paragraf Denemeleri'nin öğrencilerimize katkısının olacağına inanıyor ve tüm üniversite adaylarına başarılar diliyoruz.

  Ay Taksit Tutarı Toplam Tutar
  2 11,63 TL 23,25 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  TYT AYT DGS ALES Adım Adım Paragraf Denemeleri Başarıyorum Yayınları

  Bu ürün 25 defa
  görüntülenmiştir.
  150 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - TYT-AYT Paragraf Deneme

  % 25

  İNDİRİM

  31,00 TL
  23,25 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Sevgili Üniversite Adayları,Üniversite sınav maratonunu başarıyla bitirmek bilinçli her öğrencinin en büyük idealidir.İdeallerinize ulaşma adına bu yarışta paragraf sorularını hatasız çözmek büyük önem taşımakta hatta ustalık gerektirmektedir. Bunu başaran adayların...

  Etiketler TYT AYT DGS ALES Adım Adım Paragraf Denemeleri Başarıyorum Yayınları, Başarıyorum Yayınları, Mehmet Çetiner, 9786052282809

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.