Üniversite Ders Kitapları

Göster:
Sırala:

R ile Çıkarımsal İstatistik

Örnekleme Dağılımları ve Merkezi Limit TeoremiÖrnekleme TürleriBüyük Örneklemeler İçin Parametrelere İlişkin ÇıkarımlarKüçük Örneklemeler İçin Paramet..

27,00 TL 24,30 TL

Çevre Sorunları ve Maliye Politikası

Temiz ve yaşanabilir bir çevre her vatandaşın en doğal hakkıdır. Anayasanın “Sosyal ve Ekonomik Haklar ve Ödevler” bölümünde çeşitli hak ve ödevler sı..

25,00 TL 22,50 TL

Pazarlama Yönetimi

·         Pazarlamanın Konusu, Kapsamı ve Gelişimi·         Pazarlama Yönetimi ve Pazarlama Planlaması·  ..

39,50 TL 35,55 TL

Osmanlı Devleti'nde Kanun Yapma Geleneği ve Cumhuriyet Döneminde Uygulanan Osmanlı Kanunları

Bu çalışmanın amacı, değişim ve süreklilik kavramları üzerinden XIX. yüzyıldan XX. yüzyıla, mutlak monarşiden meşrutî monarşiye, meşrutî monarşiden cu..

40,00 TL 36,00 TL

Mano-Pause Kadın Yöneticiler Üzerine

Yaş sürecinin içinde aslında dikkat edilmesi gereken önemli bir değişkende kadınlarda görülen menopozdur.Bu olgu yaş dönemlerinin doğal sonuu olarak k..

14,00 TL 11,90 TL

Sosyal Medya Facebook ve Twitter Motivasyonları

Günümüzde insanlar gerek çevreleri gerekse de dünyada olup bitenden haberdar olmanın yanı sıra eğlenme, arkadaş edinme bazen de yaşamın baskısından ku..

32,00 TL 28,80 TL

Oku, İzle, Dinle, Öğren Ansys Workbench

Bu kitap ile Sonlu Elemanlar Yönteminin Mühendislik uygulamalarında en çok kullanılan Ansys Workbench Yazılımının 9 modülünü, gerçek mühendislik uygul..

45,00 TL 33,75 TL

İşletmelerde Kurumsallaşma ve Uluslarasılaşma Süreci (Kobi Perspektifiyle)

Kitapta incelenen kurumsallaşma ve uluslararasılaşma kavramları arasındaki ilişkinin bilinmesi,küresel düzeyde rekabet avantajı elde etmek zorunda ola..

17,50 TL 14,88 TL

Örgüt Kültürü

Kültürel bir varlık olan insanın davranışlarını tanımlayabilmek, açıklayabilmek, yorumlayabilmek vetahminde bulunabilmek için onun ait olduğu kültürün..

19,00 TL 16,15 TL

İtibar Yönetimi Perakende Sektöründe İtibar Yönetimi

Kurumsal itibar oluşumuna yönelik faaliyetlerde bulunmak, kurumsal itibarı yönetmek ve ölçmek, bütün şirketler için olduğu gibi, perakende sektöründe ..

25,00 TL 21,25 TL

Özgül Öğrenme Bozukluğu Genişletilmiş Nöropsikometri Bataryası

Çoğu psikiyatrik bozukluğun biyolojik bir temeli olduğu, bir biyolojik eşleniği olduğu günümüzün genel geçer bilgisidir. Bu bilgi, Özgül Öğrenme Bozuk..

35,00 TL 29,75 TL

Sosyal Medya ve Siyasal Katılım

Halk, bazen doğrudan bazen de dolaylı biçimde farklı şekillerde ve yoğunluk derecelerinde siyasal süreçlere katılmakta, bu da demokrasinin temel gerek..

18,50 TL 15,72 TL

Hakemlikte Zihinsel Hazırlık ( Psikolojik Performans )

Spor, insanlar arasında sosyal olguları geliştiren ve bireysel arzuları ateşleyen bir kavramdır. Sporcu olmak yetenek, beceri ve çok çalışma gerektiri..

17,50 TL 14,88 TL

Sosyolojik Açıdan Küreselleşme ve Ulus–Devlet (Giddens, Bauman ve Habermas Örneği)

Küreselleşme, son yıllarda değişik anlam ve nitelendirmelerle üzerinde en çok tartışılan kavramların başında gelmektedir. Küreselleşme olgusu, Dünya ö..

24,90 TL 21,16 TL

Banket ve Servis Yönetimi

Bu çalışmanın birinci bölümünde, Yiyecek-İçecek Hizmetleri başlığı altında; alanın temel kavramları, özellikleri ve sınıflandırmaları açılmaya çalışıl..

17,50 TL 14,88 TL

Mekanik Titreşimler Teorik Açıklamalar ve Uygulamalar

Mühendislik eğitiminde, teknik olayların meydana gelişini açıklamak ve matematik (parametrik) denklemleri vermek yeterli değildir. Bunları ve elde edi..

34,90 TL 29,66 TL

Mühendislik Elektromanyetiği Çözümlü Problemler

Bu kitap; Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik ve Haberleşme, Elektronik, Biyomedikal Mühendisliği, Fizik Mühendisliği ile Fen Fakülteleri Fizik ..

35,00 TL 29,75 TL

Buğday Damlası

Yunus Emre öğüde uyar ve Hacı Bektaş’tan buğday ister. Buğday mı istersin ilim mi sorusunu en nihayetinde, ilim, irfan diyerek yanıtlar.Buğday ters yü..

14,50 TL 11,60 TL

Sosyal Bilimler Tarihini Keşfediyor

Sosyal bilimlerde toplumsa sınıf, makro ve tarihsel düzlemde toplumların ele alınmasının önemli olduğu noktasına gelinmiş ve önümüzdeki dönemde böyles..

25,00 TL 22,50 TL

GENEL İŞLETME

Modern işletmecilik anlayışının doğuşu ile birlikte, işletme pek çok gelişim yaşayan önemli bir bilim dalı olmuştur. Aynı yönde işletmecilik eğitimi d..

17,50 TL 14,88 TL

Oyun Terapisinin Temelleri

Tamamen gözden geçirilmiş ve güncellenmiş yeni basımıyla oyun terapisi alanında dönüm noktası niteliğinde bir rehber. “Oyun terapisinin babası” sayıla..

40,00 TL 32,00 TL

Bulut Bilişim

Bu kitapta Bulut bilişim sistemlerinin temelleri, kullandığı teknolojiler ve uygulamalarından bahsedilmektedir. Ayrıca sanallaştırma ve bulut bilişimi..

20,90 TL 17,77 TL

NetBeans ve Eclipse Eşliğinde JAVA 8

Bu kitabın bütün içeriği temel programcılık bilgisi olanlar için ilk okumada anlaşılacak yalınlıktadır. Java programlama dili hakkında temel bilgileri..

59,90 TL 50,91 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.