Bilimsel Uygulamalar

Göster:
Sırala:

(SPSS 18’deki Cross Tabulation Menüsünde Geçen) İlişki Katsayıları

Bu çalışmada, ölçek çeşitlerine (nominal, ordinal, İnterval ve ratio) uygun ilişki katsayıları anlatılmış ve birer uygulama yapılmıştır. Birinci böl..

12,50 TL 10,63 TL

Asil SPSS Uygulamalı Çok Değişkenli İstatistik Teknikleri

Geçmişte yapılması mümkün olmayan pek çok istatistiksel analiz, bugün gelişmiş bilgisayar ve paket programlar sayesinde kolayca yapılabilir hale gelmi..

35,00 TL 28,00 TL

Bilimsel Araştırma Süreci ve SPSS ile Veri Analizi

Günümüzde bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasıyla, her alanda olduğu gibi veri analizine yönelik paket programların piyasaya sürülmesi bu süreci oldu..

17,50 TL 14,88 TL

Bilimsel Araştırmalarda SPSS ile İstatistik

İstatistik bilimsel araştırmaların, bilgisayarlar ve paket programlar ise günümüzde istatistiğin ayrılmaz bir parçasıdır. SPSS paket programı iktisadi..

32,00 TL 27,20 TL

Ekonomi, Finans ve İşletme İçin Matlab Uygulamaları ve Etki Analizleri Teori – Niceliksel Çözümleme – Simülasyon Analizleri

Kitap; Ekonomi, Finans ve İşletme alanlarında MATLAB programını kullanarak niceliksel analiz yapmak isteyenler için temel seviyeden ileri seviyeye kad..

28,90 TL 24,57 TL

Grasshopper İle Parametrik Modelleme 265 Örnek Kod İle Birlikte

Grasshopper (GH), Rhinoceros (Rhino) modelleme yazılımı üzerinde çalışan bir eklentidir (plug-in). Algoritmik biçim araştırması ve gerçek zamanlı para..

30,00 TL 24,00 TL

İnşaat Mühendisleri İçin Matlab Kullanımına Giriş

Bu kitap, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinde okutulan Bilimsel ve Mühendislik Hesaplamalarına Giriş dersinin içeriği ile uyumlu olacak ş..

35,00 TL 29,75 TL

Kaliteli Yazılım Nasıl Geliştirilir?

Bu çalışma yazılım geliştirme ile ilgili herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir başvuru kitabıdır. Kitap, yazılım projeleri ve geliştirme dön..

32,00 TL 25,60 TL

Maple ve Maple ile Matematik

Eğer bir bilgisayarınız ve Maple programınız varsa, bu kitabı okuduğunuzda matematik çalışmak daha bir zevkli olacak. İntegral alma, türev hesaplama, ..

42,00 TL 37,80 TL

Matematik ve İstatistik Uygulamalarıyla Mathematica

Konu BaşlıklarıGirişListe İşlemleriGrafikler Ve Görsel AraçlarKalkülüsLineer Cebir Ve Lineer ProgramlamaİstatistikDil Ve Programlama …..

38,00 TL 34,20 TL

Matlab (Yapay Zeka ve Mühendislik Uygulaması)

Matrix LABoratoty kelimesinin kısaltması olan MATLAB Teknik hesaplamalar matematiksel problemlerin çözümü ve analizi için tasarlanmış bir yazılım geli..

54,00 TL 43,20 TL

Matlab ile Mühendislik Sistemlerinin Analizi ve Çözümü

MATLAB; hesaplama, ileri seviyeli grafik ve görüntüleme işlemlerini birleştiren teknik hesaplama dili ve ortamıdır. Daha önce kullanılan FORTRAN ve C ..

28,00 TL 25,20 TL

Matlab ile Programlama 350 Adet Çözümlü ve Açıklamalı Uygulamalarla

Bu kitap bilgisayar programlamanın temellerini okuyucuya onu sıkmadan adım adım öğretecek, bol miktarda çözümlü ve açıklamalı orijinal uygulamalar ve ..

40,00 TL 36,00 TL

Matlab ile Risk Yönetimi

Etkin bir risk yönetiminin yapılabilmesi için, öncelikli olarak doğru ölçümlerin yapılabilmesi gerekmektedir. Bu ölçümler ancak çok gelişmiş finansal ..

65,00 TL 58,50 TL

Matlab Uygulamalı Olarak Matlab Öğrenin

MATLAB üzerinde M-Dosya içinde hem kodlama hem arayüz hazırlanmasının ince detaylarıyla ele alındığı bu eserde, basit bir sistemin görkemli bir hale g..

35,00 TL 26,25 TL

Mİcrosoft Project 2016

Son yıllarda sektör fark etmeden ülkemizde kullanımı hızla yaygınlaşan ve iş süreci konusunda yenilikler ve çözümler getiren Microsoft Project; uzun u..

25,00 TL 18,75 TL

Minitab – SPSS Uygulamalı Betimsel İstatistik İstatistik I

İstatistik herhangi bir gerçekliğin, herhangi bir olgunun sayısal nicel) doğasını anlamamıza ve başkalarına anlatmamıza yarar. Ekonomik, sosyal, tıbbi..

34,00 TL 30,60 TL

Mühendisler için Arduino

Mühendisler ve mühendislik öğrencileri için hazırlanmış bu kitap ile Arduino'nun mühendislik dünyasına getirdiği yeni soluk ile tanışacaksınız. Arduin..

25,00 TL 20,00 TL

Mühendislik Uygulamaları İçin Matlab Sayısal ve Sembolik İşlemler – GUI Tasarımı Veri Giriş–Çıkış Uygulamaları

Gözden geçirilmiş ve genişletilmiş 4. baskısını yapan kitapta farklı mühendislik alanlarında çalışan ve eğitim alan kişilerin ihtiyaç duyduğu matemati..

49,90 TL 42,42 TL

NVivo İle Nitel Veri Analizi

Yaklaşık otuz yılı aşkın bir süredir kullanılmakta olan nitel veri analizi yazılımlarından biri NVivo'dur. NVivo dünyanın her yerinden araştırmacıları..

42,00 TL 31,50 TL

Örneklerle ETABS 2013

Sunulan bu kitap, bina türü sistemlerin çözümü için hazırlanmış olan ETABS programının kullanımını, örnekler ile anlatarak mühendislik problemlerinin ..

50,00 TL 42,50 TL

Örneklerle Temel Matlab

Matlab, çok yönlü bir teknik heseplama ortamı olarak matematiksel işlemler, veri analizi ve işlemesi, görselleştirme ve kuvvetli bir programlama dili ..

26,00 TL 23,40 TL

Örneklerle Veri Analizi SPSS Uygulamalı

Bu kitapta, araştırmacı ve/veya öğrencilerin, sosyal bilimler alanından geldiği ve belirli bir istatistik altyapısı olduğu varsayılarak konular ele al..

22,00 TL 18,70 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.