Turizm

Göster:
Sırala:

21. Yüzyılda Pazarlama ve Yönetim Sezgileri

21. yüzyıldaki rekabetçi ortamda sürdürülebilirlik garantilenmeye çalışılırken, odaklanılan alan “birey”e kaymaktadır: Liderlik özelliklerinin küresel..

15,00 TL 12,75 TL

: Yetenek Yönetimi Konaklama İşletmelerinin Yenilik Performansına Yönelik Bir Araştırma

Konaklama işletmeleri, hizmet sektörü olması nedeniyle teknolojik yenilikleri belirli bir düzeye kadar gerçekleştirebilmesi gibi nedenlerle insan unsu..

17,50 TL 14,88 TL

A'dan Z'ye Gıda Katkı Maddeleri

Günümüzde gıda işleyenler ve üretenler, tüketiciler ve akademik çevrelerdeki araştırmacıların GKMleri hakkında artan bir ilgisi bulunmaktadır. GKMleri..

19,00 TL 16,15 TL

Açık Alan Rekreasyon

Açık Alan Rekreasyonunun tüm boyutlarının bilimsel boyutuyla ele alındığı bu çalışma 14 bölümden oluşmaktadır. Birinci bölümde; “Açık Alan Rekreasyonu..

17,50 TL 14,88 TL

Ağırlama Endüstrisinde Verimlilik Yönetimi

Hizmet sektörü kapsamında yer alan ve başlıca örneklerini konaklama işletmeleri, yiyecek içecek işletmeleri, havayolları işletmeleri, hastaneler, cate..

17,50 TL 15,75 TL

Ağırlama Hizmet İşletmelerinde Yiyecek ve İçecek Yönetimi

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hızla gelişmekte olan ağırlama hizmet işletmelerinin gereksinim duyduğu ilgili ve deneyimli yiyecek ve içecek yöneti..

17,50 TL 14,88 TL

Ağırlama Hizmetlerinde Kalite Sistemleri

Kitabın bir ve ikinci bölümlerinde, ağırlama ve yiyecek işletmelerinin tanım, ve özellikleri ile örgütsel yapılarına yer verilmiştir. Üçüncü bölümde ..

13,50 TL 11,48 TL

Alternatif Turizm

Bu kitap, turistik bir ürün olarak alternatif turizm türlerinin nasıl oluşturulduğu ve turistik ürün kavramı ışığında ülkemizdeki turistik ürün çeşitl..

15,00 TL 12,75 TL

Amonra Otel Otomasyon Sistemleri - Otello Hospitality Suite

Bu kitap, Amonra ve Otello otomasyon sistemlerinin her modülü ayrı bölümlerde olmak üzere tanıtımını içermektedir. Dolayısıyla kullanıcıların, eğitici..

17,50 TL 14,88 TL

Annemin Sofralarına Yolculuk

Anne sıcaklığı ve şefkatini her tarifte bulacağınız, çocukluk ve gençlik yıllarınızda sofralarınızda mutlaka yer bulan eşsiz “anne yemekleri”nden bir ..

27,00 TL 22,95 TL

Antakya: Marka Kent Görüş ve Öneriler

Destinasyon (kent, bölge) markalaması ülkemizde akademik çevrede son yıllarda sık konuşulan, tartışılan bir konu haline gelmiştir. Özellikle Kültür ve..

12,50 TL 10,63 TL

Avrupa Birliği’nde Turizm ve Türkiye

Avrupa Birliği'nde Turizm ve Türkiye isimli kitap üç bölümden oluşmaktadır. Eserin birinci bölümünde; dünyadaki başlıca bütünleşme süreçleri incelenme..

17,50 TL 14,88 TL

Az Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelerde Turizmin Ekonomik Etkileri

Az Gelişmiş ve Gelişmekte Olan Ülkelerde Turizmin Ekonomik Etkileri ve Uluslararası Turizm Analizlerinin DeğerlendirilmesiKonu BaşlıklarıTurizm Endüst..

15,00 TL 13,50 TL

Beslenme İlkeleri ve Menü Planlama

Konu BaşlıklarıGastronomi ve Yiyecek – İçecek İşletmeleriAğırlama Hizmet İşletmelerinde, Yiyecek – İçecek Departmanlarında Menü Planlaması ve Geliştir..

25,00 TL 22,50 TL

Beslenme İlkeleri ve Mönü Planlama

Kitapta yalın bir dil kullanılmaya çalışılmıştır. Bu kitapta sırasıyla, beslenme, besin öğesi, sağlık ve eğitim ilişkisi, beslenme sorunlarının temel ..

15,00 TL 12,75 TL

Beslenme ve Besin Teknolojisi

Bu kitap, insan organizması için gerekli besin öğelerini, işlevlerini, bulunduğu kaynakları ve bu kaynaklardan en üst düzeyde yararlanma ilkelerini, y..

17,50 TL 14,88 TL

Boş Zaman ve Rekreasyon Yönetimi

Bu çalışmanın asıl amacı, rekreasyon ve animasyon hizmetleriyle ilgileneceklere rehberlik edecek temel bilgileri vermektir. Bu çalışmada işletme disip..

16,50 TL 14,03 TL

Bozcaada Destinasyonu

Turizmi sevmek insanları sevmek gibidir. İnsanlar nasıl kırılgansa turizm de öğledir. Devamlı ilgi ve sevgi ister sizden narin bir sevgili gibi. Yalnı..

12,50 TL 10,63 TL

Çağdaş Değişimler ve Yenilenen Mevzuatlar Çerçevesinde Genel Turizm

Bu eserin amacı; mesleki ve genel turizm eğitimi alanlara, turizm bilincini ve mesleki alan derslerine hazırlayıcı temel ve genel bilgileri kazandırma..

26,00 TL 20,80 TL

Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar

Turizm sektörü zaman zaman yaşanan krizlerden ve ekonomik dalgalanmalardan etkilense de her geçen gün büyüyen az sayıdaki sektörlerden biri olmaya dev..

28,00 TL 25,20 TL

Cumhuriyet'ten Günümüze Hükümet Programlarında Turizm (1923–2012)

Bu çalışma turizm endüstrisi ile ilgili olarak Cumhuriyet'imizin kuruluşundan günümüze kadar kurulmuş hükümetlerin programlarında, turizm konusuyla il..

10,00 TL 8,50 TL

Değişik Perspektifleriyle Turizm Politikası ve Planlaması

Uluslararası turizm talebindeki bu yoğunluk ve çok değişken talep profili, kuşkusuz rekabet yoğun özellikli turizm arzında da hızlı bir artışı beraber..

15,00 TL 12,75 TL

Derin Türkiye'ye Yönelik Yabancı Turizmin İktisadi Etkileri

Türkiye'de turizm sektörünün ulusal ekonomiye etkileri konusunda abartılı örnekler veren ve sürekli iyimser mesajlar aktaran birçok araştırmacı bulun..

18,00 TL 16,74 TL

Dünya Mutfağı

Dünya mutfağından seçilen özel tatlar bu kitapta toplandı. Geniş bir yelpazeye yayılan dünya mutfağından en beğenilen tatlar okura sunulmaya çalışıldı..

27,00 TL 22,95 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.