Mesleki Sözlükler

Göster:
Sırala:

Açıklamalı İngilizce-Türkçe İnşaat Mühendisliği Sözlüğü

50 yılı aşkın “inşa etme” deneyim ve birikimine sahip bir inşaat mühendisince hazırlanan bu sözlük, inşaat sektörünün tüm aktörlerinin, eğitim ve mesl..

38,50 TL 32,73 TL

Açıklamalı Yeni Kelimeler Sözlüğü

Konuştuğunuz dil, düşünce dünyamızın ifadesidir. Bu dünyanın tuğlaları kelimeler, temel taşları mefhumlardır. 1930'lu yıllardan itibaren, dilimizdeki ..

22,00 TL 16,50 TL

Akçağ Türkçenin Alıntılar Sözlüğü - Ciltli

Her kişi ve topluluk, kendisinden farklı ortamlarda yaşayan, farklı bilgilenme yollarından geçmiş bir başka kişi ve topluluktan bir şeyler öğrenir ve ..

45,00 TL 33,75 TL

Altı Sigma Yaklaşımı ve Sağlık Sektöründen Başarı Örnekleri

Altı sigma yaklaşımının 1980'li yıllara dayanan yakın bir geçmişi olmasına rağmen bugün farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük şirketlerce yaygın ..

23,00 TL 18,40 TL

Anahtar Sözcük Yöntemi ve Sözlüğü

Yabancı dil öğrenenlerin ortak problemlerinden biri karşılaşmış oldukları yabancı kelimeleri zihinlerinde uzun süre tutamamalarıdır. Çünkü bu kelimele..

8,00 TL 6,80 TL

Anatomi Sözlüğü

Tıp fakültesi öğrencileri için hazırlanan kitapta; Anatomi, Histoloji ve Embriyoloji ile ilgili terimlerin karşılıkları verilmektedir.Konu BaşlıklarıA..

15,00 TL 12,75 TL

Ansiklopedik Eğitim ve Psikoloji Sözlüğü

Çağdaş değerleri içselleştirip çağdaş yaşam bilinci oluşturmak, kendini gerçekleştirmek, çevresindekileri yeterince tanıyarak onlarla sağlıklı iletişi..

75,00 TL 56,25 TL

Ansiklopedik Ekonomi Terimleri Sözlüğü (Tr – İng – İng – Tr)

Bu sözlük, ekonomi alanındaki eğitimcilere, öğrencilere, bu alanda çalışan kişilere ve ekonomiye ilgi duyanlara yararlı olmak amacı ile özenle hazırla..

20,00 TL 18,00 TL

Ansiklopedik Halkbilimi / Halk Edebiyatı Terimleri Sözlüğü

Ansiklopedik Halkbilimi / Halk Edebiyatı Sözlüğü'nde halk kültürü, halkbilimi, anonim halk edebiyatı, âşık edebiyatı ve dini-tasavvufi halk edebiyatın..

30,00 TL 25,50 TL

Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü

Türkçe mimarlık terminolojisinin oluşmasında büyük payı olan Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü, yenilenen baskılarında eklenen çok sayıda madde ve var ola..

38,50 TL 32,73 TL

Ansiklopedik Sosyoloji Sözlüğü

Hızlı sosyal değişmelerin ortaya çıktığı dönemlerde kavramlar konusu ön plana çıkmakta ve bunların net bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. Sosyoloj..

20,00 TL 17,00 TL

Arkeoloji Sözlüğü

Arkeoloji Sözlüğünün ilk fişlerini hazırlamaya başladığımda arkeoloji öğrencisiydim. Devamlı bir çalışma yapamayıp, uzun aralar vererek sonunda gerçek..

26,00 TL 20,80 TL

Beslenme ve Diyetetik Açıklamalı Sözlük

Kitapta, beslenme ve diyetetik alanıyla ilgili terimlerin açıklamaları yapılmaktadır. Çalışma bu konu hakkında araştırma yapan ve detaylı bilgiye sahi..

30,00 TL 25,50 TL

Bilim Dili Bağlamında Dil ve Kimlik

1. BÖLÜMDİLSEL VAROLUŞDilin oluşumuDil işlevinin beyindeki yerleşimiDüşünce ve dilİletişim aracı olarak dilDilin tutumluluğuDilin devşirmesi2. BÖLÜMDİ..

20,00 TL 18,00 TL

Büyük Çevre Sözlüğü (Çevre sağlığı açıklama ve terimleriyle birlikte)

Büyük Çevre Sözlüğü uzun bir çalışmanın ürünü olan güncel bir sözlüğün ilk baskısıdır. Yeni ve daha önce yayınlanmış olanlardan bütünüyle farklı bir s..

94,50 TL 75,60 TL

Çağatay Türkçesi Sözlüğü

Çağatay kelimesi Çingiz Han'ın ikinci oğlu Çağatay'ın adından alınmıştır. Çağatayca, İslami Orta-Asya Türkçesi edebiyat dilinin gelişiminin, üçüncü ev..

55,00 TL 46,75 TL

Çağlayan Elektronik Sözlüğü (İngilizce – Türkçe)

Elektrik elektronik bölümü öğrenci ve öğretim üyelerinin ihtiyacı olan kendilerine özel sözlük ihtiyacını en iyi şekilde giderecek ayrıntılı ve özenli..

20,00 TL 17,00 TL

Davranış Bilimleri Terimleri (Ansiklopedik Sözlük)

Konu BaşlıklarıFolklor (Halk Bilimi)Sosyal AntropolojiSosyal FelsefeSosyal FilolojiSosyal GerontolojiSosyal PedagojiSosyal PsikolojiSosyoloji..

35,00 TL 31,50 TL

Demokrasi Tarihsel, Siyasal ve Felsefi Boyutlar

Demokrasi günümüzde küresel ölçekte yaygınlaşmış ve en iyi yönetim biçimi olarak kabul görmüştür. Bu durum, demokratik rejimin niteliği hakkında görüş..

28,00 TL 23,80 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.