Üçüncü Kişinin Fiilini Taahhüt

-20% Üçüncü Kişinin Fiilini Taahhüt
Ödemelerinizi; Kredi Kartı, Havale-EFT, PTT Posta Çeki ile ya da Kapıda Ödeme olarak yapabilirsiniz.
Yayınevi
 • Vedat Kitapçılık
 • Yazar
 • Sevgi Kayak
 • Çevirmen
 • ISBN
 • 9786054002597
 • Ebat
 • 160 x 230
 • Yıl
 • 2010
 • Sayfa Sayısı
 • 329

 • Üçüncü kişinin fiilini taahhüt kanuni düzenlemelerde kendisine çok az bir pay edinmiş olmakla birlikte başta ticaret alanı olmak üzere günümüz hukuki ilişkilerinin vazgeçilmez bir öğesi durumundadır. İlginç olan, taşıdığı sözcükler itibariyle hiçbir hukuki anlam ifade etmemesine rağmen böyle bir kurumdan günümüz iş dünyasının temelinde yatan teminat ilişkilerine ulaşılıyor olmasıdır. Üçüncü kişinin fiilini taahhüt bizim için başlangıçta bu özellikleri bilinerek seçilmiş bir konu değildi.

  Bu sebeple kurumun genel yapısı ve karakteri hakkındaki fikirler ancak çalışma ilerledikten sonra edinilebilmiştir. Pek çok yönden tartışmalı olması ve başka disiplinleri de ilgilendirmesi bazı belirsizlikleri ve zorlukları gündeme getirse de bu basit ifadenin arkasında garanti kurumu gibi hukukun en temel alanlarından birinin gizli olması ve neredeyse insanlık tarihi ile yaşıt bir geçmişinin bulunması kurumu ilginç hale getirmiş ve çalışmamızda bu yönlere ağırlık verilmesini sağlamıştır.

  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  248,00 TL96,00 TL
  332,00 TL96,00 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  248,00 TL96,00 TL
  332,00 TL96,00 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez!
      Kötü           İyi

  Toptan kitap almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.
  Bu ürün 345 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  * Borçlar Hukuku - Özel

  % 20

  İNDİRİM

  120,00 TL
  96,00 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  Üçüncü kişinin fiilini taahhüt kanuni düzenlemelerde kendisine çok az bir pay edinmiş olmakla birlikte başta ticaret alanı olmak üzere günümüz hukuki ilişkilerinin vazgeçilmez bir öğesi durumundadır. İlginç olan, taşıdığı sözcükler itibariyle hiçbir hukuki anlam ifade etmemesine rağmen böyle bir kurumdan günümüz iş dünyasının temelinde yatan teminat... Tamamını Oku

  Sözleşmelerin Şekli ve Şekil Yönünden Hükümsüzlüğü

  Sözleşmelerin şekli ve şekil yönünden hükümsüzlüğü hakkında kapsamlı bir inceleme yapılması ihtiyacının giderilmesi, sözleşmelerin şekline ve şekil yö..

  75,00 TL 63,75 TL

  Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesinin Yüklenicinin Temerrüdü Sebebiyle Sona Ermesi

  Eserimizde, kat karşılığı inşaat sözleşmelerini genel hatlarıyla inceledikten sonra yüklenicinin temerrüdü sebebiyle sona ermesi ile arsa sahibinin sa..

  44,90 TL 38,17 TL

  6098 Sayılı Türk Borçlar Kanununda Düzenlenen Hizmet Sözleşmesinin Sona Ermesinin Sonuçları ve 4857 Sayılı İş Kanununa Tabi İşçilere Etkisi

  Bu çalışmanın konusunu, 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nda belirtilen bu düzenlemeler ve söz konusu düzenlemelerin 4857 sayılı İş Kanunu'na tabi işçi..

  26,00 TL 23,40 TL

  Satım Sözleşmesinde Hasarın Geçişi

  Bu çalışmanın konusu, içeriğinde birçok problemi barındıran satım sözleşmelerinde hasarın geçişi meselesinin, Türk Hukuk siteminde kendine yer bulmuş ..

  30,00 TL 25,50 TL

  Bankacılar İçin Kefalet Hukuku

  Bu eser uzun yıllardan bu yana banka hukukçusu olarak görev yapan yazarlar tarafından bankacılık alanında sık karşılaşılan hukuki kavramlardan biri ol..

  28,00 TL 22,40 TL

  Borçlar Hukuku, Özel Borç İlişkileri

  Önceki basılara içerik itibariyle sadık kalınmakla birlikte, yeni baskı hazırlanırken, gerçekleşen mevzuat değişiklikleri yanında yeni yayınlar ve ems..

  60,00 TL 54,00 TL

  Etiketler: Üçüncü Kişinin Fiilini Taahhüt, Sevgi Kayak, Borçlar Hukuku - Özel, Vedat Kitapçılık, 9786054002597

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.