-20% Açıklamalı – İçtihatlı Gayrimenkul Alım Satımı İle Kira Gelirlerinin Vergilendirilmesi
taksit
Yayınevi
 • Adalet Yayınevi
 • Yazar
 • Kemal Çağlar
 • ISBN
 • 9786053001577
 • Ebat
 • 160 x 240
 • Yıl
 • 2017
 • Sayfa Sayısı
 • 404
 • Giriş
  Gayrimenkullerin Elden Çıkarılmasından Elde Edilen Değer Artış Kazancı
  Devamlı Olarak Gayrimenkul Alım Satımı
  Safi Değer Artışının Tespiti
  Gayrimenkullerin İktisap Bedelinin Tespiti
  Değer Artış Kazancının Beyanı
  Gayrimenkul Alım-Satımında KDV
  Gayrimenkul Alım-Satımında Tapu Harcı Yükümlülüğü

  Vergi kavramı; devletin, kamu giderlerini karşılamak üzere egemenlik gücüne dayalı biçimde, zora dayanarak tek taraflı olarak belirlediği somut bir şekilde karşılığı olmayan parasal ödemeleri ifade etmektedir. Öte yandan devletin, enflasyonist etkisi olmayan asli ve en sağlıklı gelirleri de vergiden elde edilen gelirlerden oluşmaktadır. 
  Gelir Vergisi Yasası ve diğer yasalar; halkın ortak norm ve değerleri dikkate alınarak, hukuksal süreçlerden geçirilmiş, yasalaştırılmış pozitif bilimler ışığında bazı durumlarda halkın ihtiyaçlarına göre çeşitli bakımlardan değişime uğramış, günümüze kadar gelmiştir. Yetişmiş bireylerin ülkemizde katma değeri yüksek ürünler üretip, refah ve huzurumuzu daha da arttırabileceğinin önemini anlamak ve bu konuyu her platformda dile getirmek bizlerin asli görevidir. Örneğin ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği İstikbal Göklerdedir söylemi bu düşüncelerimizi pekiştirmektedir. 
  Mali mevzuatın uygulanabilirliği açısından mükelleflerimizin mükellefiyetle ilgili iş ve işlemlerinin gönüllü bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması ve bu durumun vergi yöntemi olarak benimsenmesi sonucunda verginin tabana yayılması daha da kolaylaştıracaktır. 
  Ülkemizin kalkınması, kayıt dışı ekonominin kayıt altına alınması ve de en önemlisi Vergilendirilmiş kazancın kutsal sayılması bakımından ülkemizde yaşayan her bireyin vergiye gönüllü olarak katılımlarının sağlaması için yapılan bu çalışma ile vatandaşlarımızın vergilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde beyan etmeleri ile diğer mükellefler açısından oluşacak haksız rekabetin de önüne geçilecektir. 
  Bundan sonra asıl yapılması gereken, Gelirin ve Gelir Unsurlarının İnternet ve çağımız teknolojileri karşısında nasıl ve ne şekilde vergilendirileceğidir. 
  Bu eserin hazırlanmasının temel amacı, gayrimenkul alım-satımı sırasında vergisel yükümlülüklerin eksiksiz yerine getirilmesi, oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi ve aynı zamanda işlemlerin kolaylaştırılmasının sağlanması ile geleceğe yönelik bir planlama oluşturulmasıdır. Çalışmamızda gayrimenkul alım-satımı sırasında karşılaşılabilecek sorunlarla ilgili özellik arz eden konulara değinilmiştir. Ayrıca, gayrimenkullerin elden çıkarılmasında vergisel sorumluluklar, değer artış kazancının beyanı, gayrimenkul alım-satımında tapu harcı ve gayrimenkul alım satımında özellik arz eden diğer durumlara da yer verilmektedir. 
  Türk Vergi Hukukunda Gelir Vergisi Kanunu içinde yer alan Gayrimenkul Satış Kazançlarının Vergilendirilmesi ve gelirin unsurları başlığı altında yedinci madde olarak yer alan bu konu başlığı ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmiş ve yorumlamaya tabi tutulmuştur. Çalışmamızda özellikle gayrimenkul alım-satımı ve kira gelirleri ile ilgili en fazla işlem gören kanun maddeleri detaylı olarak analiz edilmiş olup, bu maddeler üzerinde örneklemeler yapılarak açıklanmıştır. Ayrıca okuyucularımıza artı bir değer katması amaçlanmıştır. Bunun dışında kanun maddelerine ait ilgili tebliğ, Danıştay kararları ve bakanlar kurulu kararlarına da yer verilmiş olup, sistematik ve pratik bir kullanım amaçlanarak okuyuculara daha faydalı olacağı düşünülmüştür.
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  227,20 TL54,40 TL
  318,13 TL54,40 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  227,20 TL54,40 TL
  318,13 TL54,40 TL
  AyTaksit TutarıToplam Tutar
  227,20 TL54,40 TL
  318,13 TL54,40 TL

  Yorum Yap

  Not: HTML'e dönüştürülmez.
      Kötü           İyi

  Açıklamalı – İçtihatlı Gayrimenkul Alım Satımı İle Kira Gelirlerinin Vergilendirilmesi

  Bu ürün 1561 defa
  görüntülenmiştir.
  100 TL ve üzerine
  Kargo Bedava!
  İlgili Kategoriler:

  - Vergi Hukuku

  % 20

  İNDİRİM

  68,00 TL
  54,40 TL

  ORİJİNAL ÜRÜN

  GirişGayrimenkullerin Elden Çıkarılmasından Elde Edilen Değer Artış KazancıDevamlı Olarak Gayrimenkul Alım SatımıSafi Değer Artışının TespitiGayrimenkullerin İktisap Bedelinin TespitiDeğer Artış Kazancının BeyanıGayrimenkul Alım-Satımında KDVGayrimenkul Alım-Satımında...

  Etiketler Açıklamalı – İçtihatlı Gayrimenkul Alım Satımı İle Kira Gelirlerinin Vergilendirilmesi, Adalet Yayınevi, Kemal Çağlar, 9786053001577

  Güncel İçerik

  Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

  Güvenli Alışveriş

  SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

  3D Security

  Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

  Müşteri Destek

  Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.