Yapı Kredi Yayınları

Göster:
Sırala:

Aristotales– Filozof ve Bilme Meselesi

Günümüzde, birçok biçimde Aristotelesçi olunabilir. Gerçi istesek de istemesek de za¬ten Aristotelesçiyiz. Bunun nedeni, Aristoteles'in zihinsel ve en..

28,00 TL 21,00 TL

Atatürk: Belgeler, Elyazısıyla Notlar, Yazışmalar

Bu kitap, büyük bir bölümü Atatürk'ün kendi elyazısıyla yazdığı, Yapı ve Kredi Ban­kası Arşivi'nde bulunan Atatürk'le ilgili belgelerden derlenmiştir:..

28,00 TL 21,00 TL

Benden Sonra Mutluluk

Bu kitapta, Özdemir Asaf'ın ölümünden sonra, arkasında bıraktığı defterlerden, dosyalardan seçilmiş şiirlerini bulacaksınız. Bunların büyük çoğunluğu ..

19,00 TL 14,25 TL

Benim Adım Kırmızı

Orhan Pamuk'un "En renkli ve iyimser romanım" dediği Benim Adım Kırmızı, yazarın dünyada şimdiye dek en çok satan romanı oldu; Fransa ve İtalya'da yıl..

28,00 TL 21,00 TL

Beyaz Kale

17. yüzyılda Türk korsanlarınca tutsak edilen bir Venedikli, İstanbul'a getirilir. Astronomiden, fizikten ve resimden anladığına inanan bu köle, aynı ..

19,00 TL 14,25 TL

Bile - Yazdı

Behçet Necatigil'in bütün eserleri dizisi, şairin usta elinden, usta işi bir poetika'yla, "Bile/Yazdı"yla sürüyor.Necatigil'in uzun yılların ürünü den..

9,00 TL 6,75 TL

Çakıcı'nın İlk Kurşunu

Ben hayatta herkese karşı lakaydımdır... Bu bende sevmek hissinin mefkudiyetinden değil çok fazla oluşundandır. Ben sevdiklerimi köpek gibi severim ya..

9,00 TL 6,75 TL

Canım Aliye, Ruhum Filiz

Büyük sıkıntıların yaşandığı çalkantılı dönemlerde bile ailesinin sorumluluğunu taşıyan bir yazarın eş ve baba olarak portresini çizen bu mektuplar, S..

10,00 TL 7,50 TL

Cevdet Bey ve Oğulları

Orhan Pamuk'a ilk ününü getiren bu büyük roman İstanbullu bir ailenin yetmiş yıllık serüvenini hikâye ediyor. Yazarın "Ülke, Aile, Roman" üzerine sons..

34,00 TL 25,50 TL

Değirmen Bütün Yapıtları

"İşte adaşım, sana seven bir Çingene'nin hikayesi. Çiçeklerin açtığı bir mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla ..

9,00 TL 6,75 TL

Diyelim Söz Arasında

"Ataç... Türkçeyi kullanışıyla bize eşsiz bir tat, sanatın sorunlarına uygulayabileceğimiz bir açı bıraktı. Şimdi o bu yazıyı okusaydı, her zaman kını..

15,00 TL 11,25 TL

Dünya Okulu

Dünya Okulu Eğitimi Yeniden Düşünmek  Eğitimde Fırsat Eşitliği İçin Herkese Her Yerde Dünya Standartlarında Ücretsiz Eğitim  ''Sal..

15,00 TL 11,25 TL

Gazoz Ağacı ve Diğer Öyküler

Sabahattin Kudret Aksal, şairliği ve oyun yazarlığı yanında, çağdaş öykücülüğümüzün yazık ki az yazmış ama her yazdığında belli bir dil ve üslup kalit..

18,00 TL 13,50 TL

Günce 1953-1955

"Ölüm ne kadar birdenbire olursa olsun, şaşırtmıyor insanı. Herhalde beni şaşırtmıyor. 'İnanamıyorum öldüğüne' diyenleri anlamıyorum, ölen k..

24,00 TL 18,00 TL

Günlerin Getirdiği -Sözden Söze

Nurullah Ataç'ın zevkle okuyacağınız bu denemeleri kırk yılı aşkın bir süre önce yazılmış, ama yine de tazeliklerini, diriliklerini yitirmemişler. Ata..

17,00 TL 12,75 TL

Han Duvarları

"Yağız atlar kişnedi, meşin kırbaç şakladı,Bir dakika araba yerinde durakladı.Gözlerimin önünden geçti kervansaraylar..."dizelerinin ünlü şairi Faruk ..

18,00 TL 13,50 TL

Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Sekizinci Hikaye.On Dokuz Yıl Sonra...Harry ait olduğu yerde durmayı reddeden bir geçmişle boğuşurken, en küçük oğlu Albus da istemediği bir aile mira..

22,00 TL 16,50 TL

İçimizdeki Şeytan

"İsteyip istemedeğimi doğru dürüst bilmediğim, fakat neticede aleyhime çıkarsa istemediğimi iddia ettiğim bu nevi söz ve fiillerimin daimi bir mesulün..

16,00 TL 12,00 TL

İngiliz Edebiyatı Tarihi

İngiliz edebiyatı tarihini on döneme ayırabiliriz. Gerçi bir edebiyat döneminin tam hangi tarihle başladığını, tam hangi tarihte sona erdiğini saptama..

85,00 TL 63,75 TL

Kar

Pamuk'un "İlk ve son siyasi romanım" dediği Kar, Türk edebiyatında 1990'ların siyasi atmosferini ele alan, dönemi bütün şiddeti ve çatışmalarıyla anla..

27,00 TL 20,25 TL

Güncel İçerik

Her gün yenilenen listelerimizle bir adım öndesiniz.

Güvenli Alışveriş

SSL sertifikamız ile bilgileriniz garanti altında.

3D Security

Kredi Kartı ile ödemelerde tüm kontrol sizde.

Müşteri Destek

Uzman ekibimiz ve temsilcilerimizle önceliğimiz memnuniyetiniz.